۵۸ طرح اشتغالزایی در بشاگرد به بهره برداری رسید
+ پ -
۵۸ طرح اشتغالزایی در بشاگرد به بهره برداری رسید

معاون توانمندسازی کمیته امداد بشاگرد از برگزاری دوره های آموزش فنی و حرفه ای در سال جاری خبر داد و افزود : در سال ۹۴ بیش از ۵۸ طرح اشتغالزایی در این شهرستان به بهره برداری رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از بشاگرد نیوز، علی بحیرایی معاون توانمندسازی کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان بشاگرد همزمان با هفته دولت و بازدید فرماندار این شهرستان از نمایشگاه دستاوردهای کمیته امداد شهرستان بشاگرد، علاوه بر تشریح فعالیت های حوزه حمایت و خدمات ارائه شده عنوان کرد: در سال ۹۴ تعداد ۵۸ طرح اشتغالزایی در این شهرستان به بهره برداری رسید.

 

بحیرایی با اشاره به هزینه مبلغ ۷ میلیارد و ۳۶۸ میلیون ریال از محل منابع امداد و تسهیلات بانکی جهت اجرای طرح های اشتغال، اظهار داشت: مجریان طرح های مذکور پیش از دریافت تسهیلات ضمن شرکت در دوره های آموزشی این نهاد استعدادیابی گردیده و براساس علاقه و استعداد خود به اجرای طرح پرداخته اند.

 

وی همچنین با تاکید بر اینکه در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی اولویت به مددجویان و فرزندان مددجوی مستعدکار داده شده است، خاطرنشان کرد: طرح های مذکور در زمینه های خدمات توزیعی، صنفی و تولیدی، خیاطی، صنایع دستی، کشاورزی و دامپروری از طریق مددجویان تحت حمایت این نهاد اجرا گردیده است.

 

معاون توانمندسازی کمیته امداد بشاگرد از برگزاری دوره های آموزش فنی و حرفه ای در سال ۹۴ با تعداد ۱۸۲ نفر که تعداد ۱۱۲ نفر زن و تعداد ۳۵ نفر مرد در رشته های خیاطی، مصنوعات چرمی، گلدوزی، آرایشگری زنانه و گلابتون دوزی ویژه خواهران و رشته های جوشکاری، درب و پنجره سازی و برق ساختمان ویژه برادران خبر داد .
علی بحیرایی گفت: با توافق با مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی استان هرمزگان تعداد ۱۵ نفر از مددجویان جهت آموزش نحوه پرورش مرغ بومی از تاریخ ۱۴ شهریور ماه ۹۴ به مدت یک هفته به حاجی آباد  اعزام می شوند.

 

گفتنی است که شهرستان بشاگرد با بیش از ۵۰ درصد آمار بیکاری، بیکارترین شهرستان کشور محصوب می شود.

 

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff