۵۵ نفر روحانی جهت تبلیغ در ماه مبارک رمضان وارد رودان شدند
+ پ -
۵۵ نفر روحانی جهت تبلیغ در ماه مبارک رمضان وارد رودان شدند
رییس اداره تبلیغات اسلامی رودان خبر داد:

۵۵ نفر روحانی جهت تبلیغ در ماه مبارک رمضان وارد رودان شدند

رییس اداره تبلیغات اسلامی رودان گفت: در ماه رمضان طبق سنتهای سالهای قبل، عزیزان روحانی از حوزه های علمیه مشهد و قم به رودان اعزام شدند و تا امروزبه ۵۵ نفر رسیده است که از این تعداد ۵ نفر آنها مبلغه خانم و بقیه آقا هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت الاسلام سیدمهدی هاشمی رییس اداره تبلیغات اسلامی رودان در مصاحبه با خبرنگار رودان نیوز با اشاره به فضیلت ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: ماه رمضان ماه برکت، رحمت، مغفرت، عبادت و بندگی به درگاه خدواند متعال است، و دعاها و خواسته ها در این ماه به اجابت می رسد.

 

سید هاشمی افزود: ماه رمضان ماه نزول قرآن است و طبق روایات قرآن در شب بیست و سوم ماه رمضان نازل شد، تلاوت قرآن و خواندن زیارت عاشورای امام حسین(ع) در این ماه فضیلت بسیاری دارد.

 

رییس اداره تبلیغات اسلامی رودان ادامه داد:اگر در ماه رمضان انسان روزه دار استراحت کند، استراحتش عبادت است، نفس کشیدن در این ماه تسبیح خدواند است و ماه زدودن زنگالهای گناه از جسم و جان، جامعه و خانواده است.

 

وی اضافه کرد: اطعام نیازمندان و مستمندان در این ماه بسیار سفارش شده است و انسان در این ماه روزه اش، فقط روزه عام نباشد، یعنی فقط نخوردن و نیاشامیدن نباشد بلکه باید دست و زبان و اعضا و جوارح انسان هم روزه باشد و گناهی مرتکب نشود و علاوه براین قلب انسان هم روزه باشد و جایگاه خدواند متعال باشد.

 

هاشمی تصریح کرد: طبق آیات قرآن کریم نتیجه روزه و دوری از گناه، زمینه تقوا را برای انسان فراهم می کند.

 

وی با اشاره به اعزام روحانی به شهرستان رودان گفت: در ماه رمضان طبق سنتهای سالهای قبل، عزیزان روحانی از حوزه های علمیه مشهد، قم و دیگر استانها به رودان اعزام شدند و تا امروزبه ۵۵ نفر رسیده است که از این تعداد ۵ نفر آنها مبلغه خانم و بقیه آقا هستند و به ۴ بخش این شهرستان جهت تبلیغ در ماه مبارک رمضان اعزام شدند.

 

این مسئول افزود: تعداد ۲۲ نفر هم مبلغ مستقر و طرح هجرت در شهرستان رودان حضور دارند که در این ماه به امر تبلیغ مشغول می شوند.

 

رییس اداره تبلیغات اسلامی رودان با بیان اینکه وظایف روحانیون اعزامی تفسیر و تبین قرآن کریم، بیان احکام روایات و همچنین برگزاری محافل انس با قرآن می باشد، ادامه داد: عزیزان روحانیون اعزامی باید جوانان و نوجوانان را جذب برنامه  های قرآنی کنند و مناطق مأموریتشان را از نظر طلاق، ازدواج، مصرف مواد مخدر و ناهنجاری هایی که در جامعه است را آسیب شناسی و نیازسنجی کنند و در حد توانشان روشنگری و ارزشهای دینی و اسلامی را به مردم بیان کنند.

 

وی با اشاره به اینکه توجه دشمن و استکبار به نسل سوم جامعه ما است و تلاش می کند آنها را از انقلاب و اسلام و قرآن دور کند، تصریح کرد: روحانیون تا می توانند برنامه هایشان را به نوجوانان و جوانان اختصاص دهند و در این رابطه هم مولای متقیان حضرت علی(ع) می فرمایند؛ تا می توانید به جوانان توجه کنید.

 

سید هاشمی از دیگر وظایف مبلغین اعزامی در این ماه مبارک را احیای امر به معروف و نهی از منکر دانست و خاطرنشان کرد: عزیزان روحانی باید منکرات بیرونی، درونی و خانواده ها را رصد کنند، ودر این زمان فعلی که با این همه وسایل انحرافی و یا از طریق اینترنت، واتساپ و تلگرام که دشمنان برنامه های فرهنگی جوانان و نوجوانان ما را مدیریت می کنند، ما خودمان از راه درست و اسلامی برنامه های فرهنگی جوانمان را مدیریت و دربرابرمسائل انحرافی و غیر دینی مصون سازی کنیم.

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff