۵۰ درصد از مردم اطلاع ندارند که به دیابت مبتلا شدند
+ پ -
۵۰ درصد از مردم اطلاع ندارند که به دیابت مبتلا شدند
مدیر شبکه بهداشت و درمان رودان مطرح کرد:

۵۰ درصد از مردم اطلاع ندارند که به دیابت مبتلا شدند

مدیر شبکه بهداشت و درمان رودان گفت:۴ تا ۵ میلیون نفر در ایران دیابت دارند که ۵۰ درصد از این افراد خبر ندارند که به دیابت مبتلا شدند، و همچنین ما مراجعه کننده داشتیم که قند آن ۳۶۷ بوده بدون اینکه خودش خبر داشته باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از رودان نیوز؛ دکتر حسن نجفی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار رودان نیوز اظهار کرد: اول تا هفتم اردیبهشت به‌نام هفته سلامت نام‌گذاری شده که به دلیل عوارض حاد و مزمن بیماری دیابت، شعار امسال هفته سلامت غلبه بر بیماری دیابت است، و در آماری که افراد به ایستگاههای سلامت در شهرستان مراجعه کردند، ۲۳درصدر از این افراد قند خون بالایی داشتند و این زنگ خطری برای سلامت افراد جامعه می باشد.

 

وی با اشاره به اینکه ۳۵۰میلیون نفر از مردم جهان به دیابت مبتلا هستند افزود: ۴ تا ۵ میلیون نفر در ایران دیابت دارند که ۵۰ درصد از این افراد خبر ندارند که به دیابت مبتلا شدند، و همچنین ما مراجعه کننده داشتیم که قند آن ۳۶۷ بوده بدون اینکه خودش خبر داشته باشد.

 

نجفی با بیان اینکه عامل اصلی قطع عضو افراد دیابت است، ادامه داد: بیماریهایی نظیر، نارسایی کلیه، ایجاد فشار خون، سکته قلبی، سکته مغزی، و در اکثر عضوهای حساس بدن دیابت غلبه کرده است و برای پیشگیری و غلبه بر این بیماری ۲ راه بیشتر وجود ندارد یکی ورزش و دیگری رژیم غذایی است.

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان رودان اضافه کرد: ورزش یکی از عوامل و فاکتورهای موثر در کاهش قند خون است، و ما در هفته سلامت امسال همایش کوه نوردی برای کارکنان شبکه بهداشت در نظر گرفتیم و همچنین با حضور در صبحگاههای مدارس راههای پیشگیری و غلبه بر دیابت را برای دانش آموزان آموزش می دهیم.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: از زمان تبدیل شدن رودان به شهرستان، ۷ مرکز بهداشتی درمانی ایجاد شده که امسال ۵ مرکز بهداشتی درمانی دیگر در روستاها ساخته و تجهیز می شود و مشکلات مردم در این زمینه مرتفع خواهد شد.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff