۴ هزار اصله نهال حرا در ساحل شرقی بندرعباس کاشته شد/هرمزگان نخستین تولید کننده نهال در کشور است
+ پ -
۴ هزار اصله نهال حرا در ساحل شرقی بندرعباس کاشته شد/هرمزگان نخستین تولید کننده نهال در کشور است

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان از غرس ۴ هزار اصله نهال حرا در ساحل شرقی شهر بندرعباس خبرداد و گفت: هرمزگان در زمینه برخورداری از جنگل های طبیعی بیشترین کاشت نهال و اولین استان تولیدکننده نهال در کشور محسوب می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ کده ؛ امید ذاکری مدیرکل منابع طبیعی استان هرمزگان در حاشیه مراسم غرس ۴ هزار اصله نهال حرا با بیان اینکه  تاکنون بیش از ۸ میلیون نهال حرا در خوریات و سواحل استان هرمزگان به صورت دست کاشت غرس شده است، افزود:  استان هرمزگان رکورددار حفظ، احیا و توسعه جنگل حرا در کشور است.

 

وی با بیان اینکه از تعداد ۴۰هزار اصله نهال حرا تا پایان هفته جاری به ۱۵ هزار اصله نهال حرا افزایش می‌یابد، تصریح کرد: استان هرمزگان دیار حرا است و از  ۳۰ هزار هکتار جنگل حرا در کشور، ۲۱ هزار هکتار در استان هرمزگان قرار دارد.

 

 

مدیرکل منابع طبیعی استان هرمزگان با اشاره به وجود جنگل حرا در ۵۵ کشور دنیا ابرازداشت: از سال ۷۰ تاکنون بیش از هشت میلیون نهال از سواحل بندرچارک در بندرلنگه تا مرز سیستان وبلوچستان حرا در خورها و رودخانه ها دست کاشت شده است .

 

ذاکری با بیان اینکه بیشترین سطح زیرکشت جنگل حرا در سواحل خلیج فارس متعلق به هرمزگان است، گفت:  ۶۰ هزار اصله نهال حرا در سال جاری در سواحل قشم کاشته می شود.

 

 

وی، رفع آلودگی دریایی، ایجاد مکانی برای تکثیر و زادآوری آبزیان و بخصوص لارو میگو، حفاظت از سواحل را از اهم مزایای حراکاری عنوان‌کرد و افزود:  کاشت آزمایشی نهال‌های حرا توسط سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری در سواحل شنی بندرعباس انجام می شود و در صورت کسب نتیجه رضایت بخش، توسعه حراکاری در مناطق و سواحل دیگر نیز انجام می‌شود.

 

 

مدیرکل منابع طبیعی استان هرمزگان خاطر نشان کرد: استان هرمزگان، نخستین استانی است که از دانش تولید نهال برخوردار است و در زمینه برخورداری از جنگل های طبیعی بیشترین کاشت نهال و اولین استان تولیدکننده نهال در کشور محسوب می‌شود.

 

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff