۴۷ هزار اول دبستانی سال گذشته مردود شدند/ رشد ۴ درصدی دانش‌آموز در سیستان و بلوچستان
+ پ -
۴۷ هزار اول دبستانی سال گذشته مردود شدند/ رشد ۴ درصدی دانش‌آموز در سیستان و بلوچستان

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: سال گذشته بیشترین مردودی در پایه اول ابتدایی با ۴۷ هزار نفر در کشور بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محمد دیمه‌ور معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در دومین روز از سی و دومین اجلاس روسای آموزش و پرورش سراسر کشور که در سالن همایش‌های برج میلاد در حال برگزاری است با بیان اینکه یک برنامه راهبردی برای معاونت آموزش ابتدایی تدوین شده است، اظهارداشت: تحول یک اقدام اساسی است و چرخش‌های زیادی را در آموزش و پرورش قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه در خصوص تحول نباید شتابزده عمل کرد و باید کند پیش رفت، خاطرنشان کرد: تحول باید نقطه آغاز و اتکای فرد را که دوره ابتدایی است، بشناسد.

دیمه‌ور افزود: تحول از دوره ابتدایی آغاز شد و اگر در این دوره تحول به انسجام نرسد در چند سال آینده باید افسوس فرصت‌های از دست رفته را بخوریم.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: سال ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ ، سال گفتمان قالب دوره ابتدایی است و باید توجه ویژه‌ای به آن داشت.

وی با اشاره به رشد جمعیتی دوره ابتدایی گفت: در استان سیستان و بلوچستان سالانه تعداد دانش‌آموزان ۴ درصد رشد دارد و رشد میانگین ۱٫۷ درصد است.

وی با اشاره به موضوعاتی که در شورای عالی آموزش و پرورش در خصوص دوره ابتدایی تصویب شده است، اظهار کرد: آیین نامه کلاس‌های چند پایه، اساسنامه مدارس عشایری و آیین نامه ارزشیابی کیفی توصیفی در شورای عالی تصویب شده است.

دیمه‌ور تصریح کرد: با وجود اینکه در پایه اول ابتدایی ارزشیابی توصیفی اعمال می‌شود اما متأسفانه در سال گذشته در پایه اول ابتدایی بیشترین مردودی را با ۴۷ هزار نفر در کشور داشتیم که باید این موضوع جدی گرفته شود.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff