۳۰۰ هدف نظامی و مرکز حساس عربستان در تیررس موشکی «انصارالله» یمن
+ پ -
۳۰۰ هدف نظامی و مرکز حساس عربستان در تیررس موشکی «انصارالله» یمن

سخنگوی نیروهای مسلح یمن با اشاره به اینکه مراکز حیاتی عربستان سعودی در لیست هدف‌های موشکی «انصارالله» قرار دارد این مسئله را برآیند نقض متعدد آتش‌بس توسط سعودی‌ها عنوان کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «شرف لقمان» سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که ۳۰۰ هدف نظامی و نهاد مهم و حیاتی عربستان در ضمن اهداف موشک‌های آنها قرار دارد.

 «این شدت گرفتن [حملات] در واکنش به نقض‌های آتش‌بس توسط عربستان سعودی است و مقابله به مثل نیز قانونی و یکی از گزینه‌ها ایت هر چند که دوست نداشته باشیم از آن استفاده کنیم».

وی همچنین تأکید کرد: «هنوز از بسیاری از سلاح‌های کارآمد استفاده نشده و توانایی نظامی ارتش و کمیته‌های مردمی قادر به تغییر معادله جنگ است… از امروز به بعد در حالت دفاعی نخواهیم بود و حمله نیز به اولویت‌های گزینه‌های راهبردی ما بدل شده است».

در همین راستا، یک منبع یمن اعلام کرد که ارتش این کشور بامداد امروز دوشنبه، یک فروند موشک به جازان در جنوب عربستان شلیک کرد.

 این موشک از نوع «قاهر-۱» است که اولین نمونه آن در روزهای اخیر به سوی باب المندب و محل استقرار نیروهای ائتلاف سعودی شلیک شد.

این منبع نظامی همچنین تأکید کرد که این موشک به هدف اصابت کرده و خسارات‌ بسیاری برجا گذاشته است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff