۳۰۰ دانشجوی بار اولی امروز به عتبات اعزام می‌شوند/ پیاده‌روی نجف تا کربلا در آستانه نیمه شعبان
+ پ -

مدیر انجمن دانشگاهی توسعه علمی و فرهنگی عتبات عالیات از اعزام ۳۰۰ دانشجوی باراولی به عتبات در بعداز ظهر امروز خبر داد و گفت: این زائران مسیر نجف تا کربلا را پیاده خواهند رفت.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محمد آقارضی، درباره اعزام دانشجویان بار اولی به عتبات عالیات گفت: امسال برای ششمین سال متوالی قرار است بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ دانشجو بار اولی به عتبات عالیات اعزام شوند.

مدیر انجمن دانشگاهی توسعه علمی و فرهنگی عتبات عالیات ادامه داد: ما هرساله طرحی را مبنی بر اعزام دانشجویانی که تا حالا به کربلا نرفته‌اند را داریم که از این طرح از سال ۸۷ آغاز شده است و تا امسال نیز ادامه دارد.

وی افزود: این اعزام تحت پوشش سازمان حج و زیارت توسط یک مجموعه دانشجویی انجام می‌شود و زائران امام حسین(ع) مسیر از نجف تا کربلا را پیاده‌روی می‌کنند.

آقارضی گفت: این اعزام‌ها در ایام اربعین، عرفه و نیمه‌شعبان انجام می‌شود و تمام دانشجویان کشور نیز می‌توانند در این سفر حضور داشته باشند. این سفر ۱۲ روز به طول می‌انجامد و از هر زائر ۶۵۰ هزار تومان دریافت می‌کنیم که ۱۰۰ هزار تومان آن به صورت بسته فرهنگی به زائر بازگردانده می‌شود.

مدیر انجمن دانشگاهی توسعه علمی و فرهنگی عتبات عالیات با بابیان اینکه زائران نیمه شعبان که متشکل از ۳۰۰ دانشجو است امروز بعداز ظهر از دانشگاه شاهد اعزام می‌شوند، گفت: ثبت‌نام اعزام عرفه تمام شده و ثبت‌نام برای اعزام اربعین نیز از شهریورماه شروع می‌شود.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff