۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای تسهیلات اشتغالزایی در قشم تامین شد

مدیر کل کمیته امداد استان هرمزگان گفت: امسال از۱۸۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی برای ایجاد اشتغال پایدار در قشم تا کنون مبلغ ۱۱۰ میلیارد ریال از این اعتبار برای دریافت به بانک‌های عامل تخصیص یافته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ جلیل تراهی در نشست کارگروه اشتغال قشم افزود: به دلیل شیوع کرونا و مشکلات ناشی از آن، از این مبلغ تاکنون ۳۸ میلیارد ریال پرداخت شده که لازم است بانک‌های عامل نسبت به پرداخت اعتبارات تا پایان سال برنامه‌ریزی کنند.

وی ادامه داد: این اعتبارات با ۲ رویکرد کلان برای هدایت و راهبری شغلی در نظر گرفته شده است تا ضمن ایجاد اشتغال پایدار، باعث درآمدزایی شده و مشکلات اقتصادی مددجویان زیر پوشش را رفع کند.

مدیر کل کمیته امداد استان هرمزگان تصریح کرد: تشکیل مراکز نیکوکاری برای ایجاد اشتغال در قشم ضروری است و با مزیت‌های اقتصادی که در جزیره قشم وجود دارد این امر قابل اجراست.

وی اظهار کرد: نیاز است که مجموعه‌های خیران مردمی، سرمایه‌گذاران و سازمان منطقه آزاد از ایجاد اشتغال توسط کارآفرینان حرفه‌ای استقبال کنند.

تراهی افزود: با استفاده از شرایط پسا کرونا، ایجاد اشتغال پایدار و مناسب در گردشگری قشم مورد تاکید است.

شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/