۱۷ طرح عمرانی با پرداخت زکات به اتمام رسیده/پرداخت زکات باعث استقرار عدالت اجتماعی در جامعه می‌شود
+ پ -
۱۷ طرح عمرانی با پرداخت زکات به اتمام رسیده/پرداخت زکات باعث استقرار عدالت اجتماعی در جامعه می‌شود

امام جمعه پارسیان در همایش منطقه ای زکات از به بهره برداری رسیدن ۱۷ طرح عمرانی در قالب زکات خبر داد.

به گزارش شبکه  اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر، حجت الاسلام و المسلمین هادی میرزایی امام جمعه شهرستان پارسیان در همایش منطقه‌ای زکات ضمن تقدیر از مؤدیان زکات در شهرستان عمل به این واجب الهی را زمینه توسعه عمرانی شهرستان دانست.

وی افزود: در نظر داریم از سال جاری طرح‌های تولیدی نیز را با دریافت زکات در دستور کار قرار دهیم تا مردم بتوانند هر چه بیشتر از برکات پرداخت زکات در شهرستان استفاده کنند.

امام جمعه پارسیان توجه به اقتصاد مقاومتی را بهترین برکت اجرای طرح‌های تولیدی زکات دانست و گفت: در طرح‌های تولیدی بسیاری از خانواده‌های بی‌ بضاعت به اشتغال پایدار روی می‌آورند می توانند به اقتصاد خانواده و جامعه کمک کنند.

میرزایی ریز نگری به موضوع زکات را آسیب دانست و گفت: اینکه در برخی مناطق بین خانواده‌ها مبالغ ناچیزی توزیع می‌شود و هیچ گونه حاصلی برای مردم ندارد نتیجه سطحی نگری به موضوع زکات است در صورتی که در فلسفه زکات رفع نیازهای جامعه مد نظر قرار دارد.

امام جمعه پارسیان در پایان گفت: یکی از برنامه‌های شورای زکات در شهرستان جمع آوری زکات و تبدیل آن به طرح‌های عمرانی و تولیدی است تا از برکت آن همه مردم استفاده کنند و در کنار آن توسعه کشور نیز صورت بگیرد.

پرداخت زکات باعث استقرار عدالت اجتماعی در جامعه می‌شود

محمد رادمهر فرماندار پارسیان در مراسم افتتاح همایش منطقه ای زکات پارسیان همدلی و همزبانی دولت و ملت را زمینه توسعه پایدار کشور دانست.

وی افزود: یکی از وظایف حکومت اسلامی پرداختن به احکام الهی است که یکی از این واجبات زکات است و در شهرستان ما این واجب الهی مورد توجه ویژه مردم قرار دارد.

فرماندار پارسیان گفت: استقرار عدالت اجتماعی در گرو پرداخت زکات است تا توازن بین غنی و فقیر بوجود بیاید.

رادمهر رتبه دوم پرداخت زکات شهرستان در مجموع استان را نشان از اعتقاد راسخ مردم به این واجب دانست و گفت: شورای زکات شهرستان با تبیین موضوع زکات در شهرستان توانسته قدم‌های خوبی در زمینه توسعه برخی زیرساختها بردارد که از فواید آن عموم مردم استفاده خواهند کرد.

 

انتهای پیام/م

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff