۱۴هزار کارگر فصلی در نیمه دوم سال وارد خمیر می شوند/ ضرورت افزایش سهمیه ۱۵۰۰ کیسه‌ای آرد

خواستار گفت: حدود ۱۴ هزار کارگر فصلی در نیمه دوم سال وارد شهرستان می شوند و نیازمند تخصیص ۱۵۰۰ کیسه آرد به شهرستان هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ میرهاشم خواستار فرماندار شهرستان بندرخمیر در جلسه شورای آرد و نان شهرستان اظهار کرد: با ورود کارگران فصلی در شش ماهه دوم سال، نزدیک به ۱۵۰۰ کیسه کمبود آرد در این شهرستان احساس می شود.

وی افزود: از اداره غله استان درخواست داریم نسبت به تامین و تخصیص کمبود شهرستان در این حوزه همکاری کند.

فرماندار خمیر خاطرنشان کرد: آمار جمعیتی شهرستان خمیر، آمار شناوری است چرا که در نیمه دوم سال حجم عظیمی از کارگران فصلی جهت کار در مزارع کشاورزی و ساخت و ساز ساختمانی وارد شهرستان خمیر می شوند و طبیعی است که نان خود را از نانوایی‌های سطح شهرستان خمیر تهیه کنند از طرفی کارگران فعال در صنایع و معادن شهرستان و همچنین اهالی روستاهای غرب شهر بندرخمیر نیز بدلیل قرابت و نزدیکی با این شهر نان و سایر مایحتاج خود را در تمامی فصول سال از این شهر تامین می کنند بنابراین سرازیر شدن این حجم از افراد بدلیل گنجانده نشدن در آمار جمعیتی شهرستان خمیر، عاملی برای کمبود آرد در این شهرستان می شود.

خواستار خاطرنشان کرد: البته ما محدودیت‌ها در این حوزه را درک می کنیم اما به دلایلی که عنوان شد، انتظار داریم اداره غله استان نیز نسبت به افزایش سهمیه شهرستان خمیر همکاری کند.

عالی ترین مقام دولت در شهرستان خمیر ادامه داد: بنابراین در وهله ی اول برای جبران کسری آرد در این شهرستان، حداقل ۵۰۰ کیسه آرد به سهمیه شهرستان خمیر افزوده شود ضمن اینکه ۴۰۰ کیسه نیز در قالب آرد فوق العاده به شهر بندرخمیر اختصاص یابد.

در این جلسه رضایی معاون بازرگانی شرکت غله استان، رکن الدینی رئیس اداره صمت شهرستان خمیر، طبسی مدیرعامل اتحادیه تعاونی روستایی و نمایندگان این اتحادیه در شهرستان و همچنین روسای شورای اسلامی بخش مرکزی و رویدر حضور داشتند که گزارشی از وضعیت نانوایی‌ها و توزیع سهمیه آرد در سطح مناطق شهری و روستایی شهرستان ارائه کردند.

بیش از ۳۸ واحد نانوایی در شهرستان خمیر فعال هستند و ۲ نانوایی دیگر نیز پروانه اشتغال برای آنان صادر شده و در انتظار تخصیص سهمیه آرد می باشند.

منبع: فارس

انتهای پیام/