۱۲۰ زائر حاجی آباد به مرقد امام اعزام می شوند/اصول اندیشه امام خمینی «اثباتِ اسلام ناب محمدی و نفی اسلام آمریکایی است
+ پ -
۱۲۰ زائر حاجی آباد به مرقد امام اعزام می شوند/اصول اندیشه امام خمینی «اثباتِ اسلام ناب محمدی و نفی اسلام آمریکایی است

فرمانده سپاه شهرستان حاجی آباد گفت: تعداد ۱۲۰ نفر از زائران برادران و خواهران شهرستان حاجی آباد به مرقد حضرت امام اعزام می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمزسرهنگ حجت امیری کیا فرمانده سپاه شهرستان حاجی آباد در مصاحبه ای اختصاصی با خبرنگار پیارم اظهار کرد: زائران شهرستان به وسیله ۳ دستگاه اتوبوس از شهرستان حاجی آباد اعزام به مرقد حضرت امام(ره) جهت شرکت در بیست هفتمین سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی عازم خواهند شد.

 

سرهنگ امیری کیا با اشاره به حرکت امام خمینی(ره) درجهت ترویج اسلام ناب محمدی در بین مردم گفت: هنگامی می‌توان به شناخت مبنای اسلامی تفکر امام دست یافت که بپرسیم امام کدام اسلام را نفی و کدام اسلام را اثبات می‌نمایند. تأکید بر اسلامی بودن حرکت امام خمینی و انقلاب اسلامی، بخشی از حقیقت است و اگر بخش مهم دیگری از آن دیده نشود، ره به بیراهه می‌برد.

امیری ادامه داد: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در سخنان خود یکی از مهم‌ترین اصول اندیشه امام خمینی را «اثباتِ اسلام ناب محمدی و نفی اسلام آمریکایی» برشمردند.

وی خاطر نشان کرد: بی‌تردید امام خمینی بزرگترین احیاگر دین اسلام پس از ائمه معصومین علیهم‌السلام در طی تاریخ هزار و پانصد ساله اسلام بوده است. انقلاب شکوهمند اسلامی یقیناً الگوی موفقی از تاریخ صدر اسلام، خصوصاً از حماسه حسینی است و از این رو احیاگری امام خمینی تنها به ابعاد معرفتی و نظری دین خلاصه نمی‌شود؛ او هم در ابعاد معرفتی و هم در ابعاد عملی به احیای دین اسلام پرداخت.

امیری کیا تاکید کرد: امام خمینی(ره) در دو سال آخر عمر شریف خویش در معرفی اسلام حقیقی، اصطلاح «اسلام ناب محمدی(ص)» و در معرفی اسلام متحجرین و مقدس‌مآبان و التقاطی‌ها، اصطلاح «اسلام آمریکایی» را به کاربرد و در غالب پیام‌ها و سخنرانی‌ها بارها به مناسبت‌های مختلف در معرفی این دو اسلام اصرار و پافشاری می‌کرد بلکه بازشناسی اسلام ناب محمدی و جدا کردن آن را از اسلام آمریکایی از واجبات سیاسی بسیار مهم می‌دانست و بر آن تأکید می‌ورزید.

وی افزود:روش عملی امام خمینی در دین‌شناسی و شناسایی دین، خود بهترین بیانگر و مؤید این بعد از اسلام ناب است او هم فقیهی بزرگ بود و هم فیلسوف و عارف استثنایی.

سرهنگ امیری کیا ابراز کرد:مهمترین هدف سیاسی و اجتماعی اسلام برقراری قسط و عدالت اجتماعی و نظام عادلانه توحیدی در ابعاد گوناگون آن است، پیروان اسلام ناب محمدی، خود را پیوسته موظف می‌دانند که از ستمدیدگان و محرومان و مستضعفان حمایت و دفاع کنند و با ستمگران و مستکبران و طواغیت مبارزه‌ای بی‌امان داشته باشند.

فرمانده سپاه شهرستان حاجی آباد اذعان کرد: به همین مناسبت در سطح شهرستان حاجی اباد همه میادین و خیابان ها ی شهرها و روستاها آذین بندی می شود و هم مراسم گرامیداشت ارتحال با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولین برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff