یک کار از وزارت ورزش برای جوانان/ نمایشگاه مبلمان یا جهیزیه آسان؟!
+ پ -
یک کار از وزارت ورزش برای جوانان/ نمایشگاه مبلمان یا جهیزیه آسان؟!

نمایشگاه ازدواج آسمانی برگزار شد؛ نمایشگاهی که هدف از برگزاری آن خرید جهیزیه ارزان‌قیمت و کمک به زوج‌های جوان عنوان شده بود اما این نمایشگاه در حقیقت نمایشگاه مبلمان و صنایع چوبی بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یک سال از وعده‌های داده شده در حوزه جوانان گذشت و باز هم به هفته جوان دیگری رسیدیم که انتظار داشتیم امسال مسئولان خبرهای خوشی برای جوانان داشته باشند، مدتی پیش از آغاز هفته جوان سخنگوی ستاد بزرگداشت هفته جوان وزارت ورزش و جوانان در تشریح برنامه‌های این هفته وزارت ورزش و جوانان از برگزاری نمایشگاهی برای خرید جهیزیه زوج‌های جوان با قیمت مناسب خبر داده بود.

روح الله مدبر با بیان اینکه نمایشگاه ازدواج آسمانی با هدف کمک به زوج‌های جوان برای خرید جهیزیه ارزان قیمت برگزار می‌شود، گفته بود: زوج‌های جوان می توانند با ۱۰ تا ۳۰ درصد تخفیف از محصولات موجود در این نمایشگاه خریداری کنند.

نمایشگاه ازدواج آسمانی از روز ۴ خرداد کار خود را در خیابان شهید بهشتی ، ضلع جنوبی مصلی امام خمینی(ره) آغاز کرد و ما هم برای بازدید به آن نمایشگاه سری زدیم.

در جلوی نمایشگاه بنر بزرگی زده شده بود که خبر از برگزاری نمایشگاه خرید جهیزیه ارزان قیمت می‌داد، وارد سال اول شدیم سالنی که تمام غرفه‌های آن را مبلمان و صنایع چوب تشکیل می‌داد و هنوز جمعیت زیادی برای بازدید به نمایشگاه نیامده بودند، وارد سالن دوم شدیم سالنی که بازهم تمام غرفه‌های آن را تخت و مبلمان تشکیل می‌داد و ما به امید پیدا کردن غرفه‌هایی که سایر وسایل لازم برای جهیزیه را داشته باشد تمام سالن را گشتیم اما خبری از وسایل منزل و آشپزخانه نبود.

همین‌طور سالن‌های سوم و چهارم را هم بازدید کردیم اما گویا تعریف‌ها از جهیزیه تغییر کرده است و جهیزیه بدون مبلمان و سرویس خواب دیگر جهیزیه نیست که نمایشگاه خرید ارزان قیمت جهیزیه تنها شامل صنایع چوب می‌شود.

در میان تمام غرفه‌ها سه یا چهار غرفه لوستر فروشی وجود داشت و یک یا دو غرفه نیز روتختی می‌فروخت در تعجب از برگزاری نمایشگاه مبلمان به دنبال غرفه‌های دیگر از مسئولی که خارج از یکی از سالن‌ها نشسته بود سراغ غرفه‌های لوازم منزل را گرفتیم اما او هم با تعجب نگاهمان کرد و گفت: فکر نمی‌کنم لوازم منزل داشته باشد فقط مبلمان است.

میانگین قیمت‌ مبل‌های ارائه شده در این نمایشگاه طیف‌های متفاوتی داشت که از ۳ میلیون تومان مبلمان راحتی تا ۵۰ میلیون تومان مبلمان استیل در این نمایشگاه وجود داشت که وقتی پای خرید و تخفیف به میان می آمد خبری از ۳۰ درصد تخفیف نبود و بیشتر همان تخفیف‌های معمولی بود که در بیشتر فروشگاه ها وجود داشت.

اما نکته جالب و قابل تأمل برگزاری نمایشگاهی است که با عنوان ازدواج آسمانی در هفته جوان برگزار می‌شود اما هیچ نشانی از ترویج ازدواج‌های آسان در آن وجود ندارد و غرفه‌های مشاوره‌ای که در فضای بیرونی نمایشگاه دایر شده بود حتی یک نفر مراجعه کننده نداشتند و اگر کسی به آنها نزدیک می شد بیشتر برای برداشتن شکلات و شیرینی بود.

نمایشگاهی برگزار شد و عده‌ای از آن بازدید کردند اما آیا منظور از ازدواج آسمانی رسیدن به آرامشی است که زندگی را آسمانی می‌کند یا خرید مبلمانی که امروزه به عنوان یکی از ارکان اصلی جهیزیه به شمار می‌رود تا جایی که نمایشگاهی که با عنوان خرید جهیزیه ارزان قیمت برگزار می‌شود در حقیقت نمایشگاه مبلمان است که تنها عنوان ازدواج آسمانی دارد.

تأکیدات مقام معظم رهبری بر استفاده و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی و تشویق جوانان به ازدواج‌های آسان و تشکیل زندگی‌های به دور از تجملات اصولی است که متأسفانه در سیاست‌گذاری‌ها مورد غفلت واقع می‌شود و زمانیکه آمار طلاق در کشور روند صعودی به خود می‌گیرد همه به دنبال درمانی برای آن می‌گردند غافل از اینکه خودمان راهی را جلوی پای جوانان می‌گذاریم که آنها در میدان رقابت و چشم و هم‌چشمی قرار می‌گیرند و زمانیکه نمی‌توانند به خواسته‌های خود برسند اولین و ساده ترین راه را انتخاب می‌کنند.

ای‌کاش برگزاری چنین نمایشگاه‌های مناسبتی به عنوان هفته جوان و استفاده از عنوان جوانان تنها برای رفع تکلیف و پر کردن کارنامه عملکرد سازمان‌ها نباشد.

در دوره‌ای که گفته می‌شود تلاش داریم برنامه های هفته جوان مانند سال‌های گذشته نمادین نباشد و به دنبال راه‌های اجرایی و عملیاتی در حوزه جوانان هستیم برگزاری نمایشگاه صنایع چوب و مبلمان با عنوان ازدواج آسمانی کدام دغدغه جوانان را حل می‌کند؟ آیا بهتر نبود به جای برگزاری این چنین نمایشگاه‌هایی فکری به حال بیمه شدن خدمات مشاوره ازدواج کرد، آیا بهتر نبود مسئولان حوزه جوانان تلاش می‌کردند تا در این هفته شورای عالی جوانان پس از ماه‌ها تأخیر تشکیل شود و مشکلی از مشکلات جوانان حل شود؟

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff