یک هیأت بزرگ اقتصادی فرانسه به تهران می‌آید
+ پ -
یک هیأت بزرگ اقتصادی فرانسه به تهران می‌آید

وزیر خارجه فرانسه گفت: هیأت بزرگ اقتصادی متشکل از چند وزیر و ۱۰۰ نماینده اقتصادی فرانسه دوشنبه هفته آینده به تهران می‌آیند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، وزیر امور خارجه فرانسه اعلام کرده است که دوشنبه هفته آینده وزیر کشاورزی، وزیر تجارت و توریسم، به همراه یک هیأت بزرگ اقتصادی و بازرگانی به تهران می‌روند.

گوآی اورسای گفته است این هیأت متشکل از ۱۰۰ نفر از رهبران اقتصادی خواهد بود که دیدار دو روزه ای را از ۲۱ سپتامبر با مسولان و فعالان اقتصادی ایران درتهران خواهند داشت.این نخستین دیدار هیأت‌های اقتصادی فرانسه طی ۱۲ سال گذشته است.

دیدار آتی رهبران اقتصادی کشور فرانسه از ایران عمدتاً روی پیوندهای تجاری و همکاری‌های اقتصادی متمرکز خواهد شد که بعد از توافق هسته‌ای بین ایران و ۶ قدرت جهانی امکان همکاری‌های جدید بیش‌تر شده است.

وزیر امور خارجه فرانسه افزود:‌دیدار هیأت اقتصادی فرانسوی از ایران بعد از دیدار لوران فابیوس وزیر امور خارجه این کشور از ایران در ۲۹ جولای اتفاق می‌افتد که نخستین دیدار وزیر امور خارجه این کشور پس از ۱۷ سال از ایران بود و احتمالاً عاملی برای سرآغاز مذاکرات سیاسی بیش‌تری نیز خواهد شد.

براساس آمارهای اعلامی وزیر امور خارجه فرانسه میزان فروش فرانسه به ایران در سال ۲۰۱۳ به رقم ۵۵۸٫۲۲ میلیون دلار کاهش یافت که این رقم در سال ۲۰۱۱ به میزان ۱٫۶۶ میلیارد یورو بود.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff