یک میلیارد و پانصد میلیون ریال به دهیاری های سیریک واگذار شد
+ پ -
یک میلیارد و پانصد میلیون ریال به دهیاری های سیریک واگذار شد

فرماندار سیریک گفت: از محل اعتبارات استانداری هرمزگان مبلغ یک میلیاردو پانصد میلیون ریال به دهیاری های شهرستان سیریک واگذار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی ، سعیدالله مبارکی در همایش دهیاران شهرستان سیریک افزود: این اعتبار برای احداث بهسازی معابر ، روشنایی معابر ، احداث بوستان و پارک ساحلی ، احداث خانه قرآنی ، احداث ساختمان دهیاری ها و اجرای طرح پسماند روستایی است.
نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک تصریح نمود: دهیاران بعنوان سفیران دولت وظایف مهمی در سطح روستاها شامل بستر سازی و تسهیل کننده وظایف سایر دستگاههای متولی توسعه عمران در سطح روستاها ، همکاری با ثبت احوال ، حفظ و احیاء و توسعه منابع طبیعی در روستا ، صیانت وحفاظت از میراث فرهنگی ، توسعه گردشگری، اجرای فرامین دولتی، حفظ نظم وامنیت محیط روستا، کمک به احداث تأسیسات آب، برق وتلفن در روستا ، پیگیری وایجاد زمینه نظارت بر امور بهداشت عمومی روستا برشمرد.
فرماندار سیریک خاطرنشان کرد: توسعه پایدار روستایی یکی از اهداف اساسی سیاست گذاری ها برای تشکیل و تاسیس دهیاری ها در کشور بنا نهاده شده تا دهیاران بعنوان سفیران و نمایندگان دولت در توسعه پایدار روستاها نقش کلیدی برعهده داشته باشند و دولت نیز تا کنون برای ایجاد زیر ساخت ها گام های مؤثر و مهمی برای رفع محرومیت از روستاها برداشته است .
مبارکی خاطرنشان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی از بدو تشکیل یکی از اولویت های اصلی و اساسی آن توجه به روستاها برای رفع محرومیت و کم کردن فاصله طبقاتی با ایجاد اشتغال و رونق کسب و کار و تولید محصولات کشاورزی و دامداری در کنار صنایع تبدیلی کوچک بوده که این تلاش ها باعث ماندگاری بیشتر مردم در روستاها و موجب کاهش مهاجرت روستائیان به شهر شود.
وی اضافه کرد: در این همایش از ۶ دهیار نمونه شهرستان سیریک با اهداء لوح تقدیر و هدایایی تجلیل بعمل آمد.
شهرستان سیریک دارای ۷۵ روستا و ۴۷ دهیاری می باشد.
انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff