یک سوم مرد سیریک از پوشش بیمه تامین اجتماعی برخوردارند
+ پ -
یک سوم مرد سیریک از پوشش بیمه تامین اجتماعی برخوردارند

مدیرکل تامین اجتماعی استان هرمزگان گفت: رفاه اجتماعی تعبیری است که بیشتر به یک وضعیت چندجانبه اقتصادی، اجتماعی و معطوف است و حفظ شأن انسان ها و مسوولیت پذیری جامعه در قبال آن و ارتقای توانمندی کلیت جامعه در عرصه های فردی و جمعی از اهداف اساسی آن است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی سید فاضل حیدری در مراسم معارفه و تودیع روسای تامین اجتماعی شهرستان سیریک افزود: بی‌تردید در سالی که از سوی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی سال “دولت و ملت، همدلی و همزبانی” نامگذاری شده باید تمام مسئولان و مدیران با تأسی از ویژگی‌های والای اخلاقی و رفتاری ، تقویت مشی کاری را الگوی خود قرار داده و در راستای تحقق سند چشم انداز بیست ساله کشور و تحقق الزامات اقتصاد مقاومتی و جامه عمل پوشاندن به منویات رهبرمعظم انقلاب گام بردارند.

 

 

این مسئول ابراز داشت: مهمترین اهداف سازمان تامین اجتماعی را ارائه خدمات کوتاه مدت و بلند مدت است که خدمات کوتاه مدت را شامل بیماری ، بارداری ، کمک هزینه ازدواج ، درمان ، کف و دفن و بلند مدت شامل مستمری بگیری بازماندگان و بازنشستگان و از کارافتادگان می باشد.

 

 

مدیر کل تامین اجتماعی استان هرمزگان تصریح نمود: تامین اجتماعی شهرستان سیریک در مهرماه سال ۱۳۸۰ تاسیس شده و در حال حاضر ۳ هزار بیمه شده اصلی و ۱۴ هزار بیمه شده تبعی برخوردار می باشد که یک سوم جمعیت شهرستان سیریک را تحت پوشش قرار داده است.

 

 

مدیرکل تامین اجتماعی استان هرمزگان ﺿﻤﻦ ﺗﺸﺮﯾﺢ ﺩﺳﺘﺎﻭﺭﺩﻫﺎﯼ ﯾﮏ ﺳﺎﻝﮔﺬﺷﺘﻪ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ﺗﺤﺖ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺧﻮﺩ ﺍﻇﻬﺎﺭ ﮐﺮﺩ : ﻃﺒﻖ ﺁﻣﺎﺭ ﻣﻮﺟﻮﺩ، ﺗﻌﺪﺍﺩ ۵۹ ﻫﺰﺍﺭ ﻭ ۵۵۹ ﻧﻔﺮ ﻣﺴﺘﻤﺮﯼ ﺑﮕﯿﺮ ﺩﺭ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﺗﺤﺖﭘﻮﺷﺶ ﺗﺎﻣﯿﻦ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺭﻧﺪ ﮐﻪ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺗﻌﺪﺍﺩ ۳۳ﻫﺰﺍﺭ ﻭ ۴۸۴ ﻧﻔﺮﻣﺴﺘﻤﺮﯼ ﺑﮕﯿﺮ ﺍﺻﻠﯽ ﻭ ۲۶ ﻫﺰﺍﺭ ﻭ ۷۵ ﻧﻔﺮ ﻣﺴﺘﻤﺮﯼ ﺑﮕﯿﺮ ﺗﺒﻌﯽ برخوردار است.

 

 

ﻭﯼ بیان کرد: ﺑﯿﺸﺘﺮﯾﻦ ﺗﻌﺪﺍﺩ ﻣﺴﺘﻤﺮﯼ ﺑﮕﯿﺮ ﺍﺻﻠﯽ ﺩﺭ سطح ﺍﺳﺘﺎﻥ هرمزگان ﻣﺮﺑﻮﻁ ﺑﻪ شهرستان ﺑﻨﺪﺭﻋﺒﺎﺱ می باشد ﮐﻪ ﺟﻤﻌﯿﺘﯽ ﺑﺎﻟﻎ ﺑﺮ ۳۵ ﻫﺰﺍﺭ ﻧﻔﺮ ﻣﺴﺘﻤﺮﯼ ﺑﮕﯿﺮ ﺭﺍ ﺗﺤﺖ ﭘﻮﺷﺶ ﭼﺘﺮ ﺣﻤﺎﯾﺘﯽ ﺧﻮﺩ ﺩﺍﺭﺩ .

 

ﺣﯿﺪﺭﯼ خاطرنشان کرد: ﺗﻮﺯﯾﻊ ﻣﺴﺘﻤﺮﯼ ﺑﮕﯿﺮﺍﻥ اصلی ﺍﺳﺘﺎﻥ را حدود ۳۴ﻫﺰﺍﺭ ﻧﻔﺮ رﺷﺎﻣﻞ را ﻣﯽ ﺷﻮﺩ که ﺑﯿﺎﻧﮕﺮ ﺍﯾﻦ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ۱۲ هزار و ۹۶۸ نفر از  ﺍﯾﻦ ﺟﻤﻌﯿﺖ ﺭﺍ ﺑﺎﺯﻧﺸﺴﺘﮕﺎﻥ، ۱۹ هزار و ۴۱۲ ﺭﺍ ﺑﺎﺯﻣﺎﻧﺪﮔﺎﻥ، ۷ هزار و ۶۱۷ را فوت شدگان ﻭ بیش از یکهزار و ۱۰۰ نفر ﺑﺎﻗﯿﻤﺎﻧﺪﻩ ﺭﺍ ﻧﯿﺰ ﺍﺯﮐﺎﺭﺍﻓﺘﺎﺩﮔﺎﻥ ﺗﺸﮑﯿﻞ ﻣﯽ ﺩﻫﺪ.

 

 

فرماندار سیریک نیز گفت: متمرکز ساختن نظام های بیمه ای و یکسان سازی منابع در اختیار آنها، به ایجاد یک قدرت مالی و پولی که توان انجام سرمایه گذاری های پرسود را داشته باشد منجر خواهد شد.

 

 

سعیدالله مبارکی عنوان کرد: نظام بیمه خدمات درمانی در صورت تمرکز مدیریت و یکسان سازی قوانین، امکان خدمات رسانی بیشتر در عین تحمل هزینه های کمتر را فراهم می آورد در کشور جوانی ما ایران برنامه سازماندهی نظام تامین اجتماعی باید بر مساله اشتغال استوار شود تا حمایت سایر بخش ها را نیز جلب نماید.

 

 

نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک یادآور شد: یکی از نیازهای اساسی نظام تامین اجتماعی کشور، برخورداری از قانونی فراگیر است که همه بخش های تامین و رفاه اجتماعی اعم از درمان، دارو، بازنشستگی، اشتغال (قانون کار) و غیره را برای ارائه خدمات مطلوب به جامعه هدف در برگیرد.

 

 

مبارکی اذعان داشت: یکی دیگر از نیازهای اساسی نظام تامین اجتماعی کشور، اهتمام به ایجاد پایگاه های اطلاعاتی برای ایجاد امکان بررسی آخرین وضعیت از بعد تامین اجتماعی و نیز بررسی مقطعی آثار و نتایج اجرای برنامه های مختلف در خصوص نظام تامین اجتماعی دانست.

 

 

در این مراسم از خدمات سه سال آقای علیرضا جهانگیری تقدیر بعمل آمد و آقای محمد سرودی به عنوان رئیس جدید تامین اجتماعی شهرستان سیریک معرفی شد.

 

 

آقای محمد سرودی پیش از این رئیس شعبه تامین اجتماعی شهرستان قشم بر عهده داشتند و آقای جهانگیری هم نیز بعنوان رئیس جدید تامین اجتماعی شهرستان ابوموسی معرفی شدند.

 

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff