یک روز با دانش آموزان جهادگر در روستاهای حاجی اباد + عکس
+ پ -
یک روز با دانش آموزان جهادگر در روستاهای حاجی اباد + عکس

ایجاد روح امید، نشاط و سرزندگی در جامعه از اهداف طرح هجرت و اردوهای سازندگی است که در ادامه با یکی از این طرح ها آشنا می شویم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی  هرمز به نقل از پیارم  ، سروان محمد میرزاده در بازدید از طرح هجرت بسیج دانش آموزی شهرستان حاجی آباد گفت: امسال ۱۰۰ دانش آموز بسیجی در قالب طرح هجرت در قالب طرح جهادی در سراسر امدارس شهرستان و روستاها شرکت کرده اند.

جانشین فرمانده سپاه حاجی آباد در بازدید ازطرح های مرمت و بهسازی مدارس هدف از اجرای این برنامه را پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان و انجام کار گروهی با مشارکت خود دانش آموزان خواندند و خاطر نشان کردند اردو های هجرت دانش آموزی زمینه ای برای رشد و شکوفایی استعداد های دانش آموزان می باشد.

میرزاده در ادامه افزود: بسیج به عنوان بزرگترین نهاد مردمی و فرهنگی با ارائه طرح های مختلف از جمله اردوهای جهادی، طرح هجرت و … علاوه بر هدفمند کردن وقت جوانان و نوجوانان اثرات سازنده ای بر حوزه های مختلف اقتصادی، محرومیت زدایی، فرهنگی ، مذهبی و آگاهی بخشی دارد.

وی تصریح کرد: یکی از طرح های موفق بسیج در جهت غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان، طرح هجرت است که شرکت کنندگان در زمینه های اعتقادی، مهارتی، آموزشی و فرهنگی آموزش های لازم را دیده و به صورت عملی با دنیای کار و فعالیت آشنا شده و مهارت های خود را ارزیابی می کنند.

میرزاده نشان کرد: طرح هجرت۳ از ۲۴ مرداد ماه آغاز شد و تا نیمه اول شهریورماه ادامه دارد و صد نفر از دانش آموزان دختر و پسر در این طرح شرکت کرده اند.

وی ارائه برنامه های متنوع را از عوامل موثر در ایجاد انگیزه برای دانش آموزان در ورود به طرح هجرت برشمرد و گفت: برگزاری برنامه های فرهنگی ، تشکیل حلقه های معرفتی، مسابقات متنوع فرهنگی، ورزشی و اردویی اشتیاق دانش آموزان را برای ورود به طرح هجرت ۳ افزایش می دهد.

مسئول بسیج دانش آموزی شهرستان حاجی آباد تصریح کرد: عمده فعالیت دانش آموزان در طرح هجرت ۳ عرصه های رنگ آمیزی و بهسازی مداس ویژه دانش آموزان که موجب آشنایی جوانان با فرهنگ کار و تلاش و فعالیت گروهی ، کمک به سازندگی ، خدمت رسانی به روستاها ، تقویت روحیه مشارکت پذیری و استفاده از بهره گیری از توان فرهنگی ، هنری و فکری دانش آموزان از دیگر نتایج و اهداف این اردوها است.

علیرضا سالاری یکی از دانش آموزانی است که در طرح هجرت شرکت کرده است و هدف خود را کمک رسانی به مردم عنوان کرد و افزود: من خیلی به این کار علاقه دارم و هر سال در این طرح شرکت می کنم و امسال سومین سالی است که در طرح هجرت به کار رنگ آمیزی مشغول هستم و در پایه هفتم درس می خوانم و مدر سه ای را که اکنون دارم رنگ می کنم مدرسه ای است که خودم در آن درس می خوانم.

IMG_0148

مسلم نوروزی یک دیگر از دانش آموزان طرح هجرت است که هدفش کمک کردن به مردم است و دوست دارم که به مناطق محروم بروم و در آنجا به این کار ها بپردازم و امسال سال اولی است که در این طرح شرکت کردم.

IMG_0205

علی اصغر دره شیری هستم از روز چهارشنبه هفته گذشته در این مدرسه دارم کار می کنم و هدفم از شرکت در این طرح کمک به رنگ آمیزی مدرسه زیرا من در این مدرسه درس می خوانم و دوست دارم برای مدرسه ای که در آن درس خواندم و چیزهای زیادی یاد گرفتم کاری انجام داده باشم.

IMG_0160

IMG_0144
IMG_0152

IMG_0153

IMG_0155

IMG_0159IMG_0165

IMG_0166

IMG_0167

IMG_0168

IMG_0176

IMG_0184

IMG_0191

IMG_0193

IMG_0197

IMG_0202

IMG_0205

IMG_0217

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff