یک جریان سیاسی با وجود سابقه انقلابی اما رفتاری سکولاریسم و لیبرالیسم دارد/مبادلات محصولات کشاورزی به عنوان موتور محرک توسعه اقتصادی کشور است
+ پ -
یک جریان سیاسی با وجود سابقه انقلابی اما رفتاری سکولاریسم و لیبرالیسم دارد/مبادلات محصولات کشاورزی به عنوان موتور محرک توسعه اقتصادی کشور است

امام جمعه رودان گفت: یک جریان سیاسی سابقه انقلابی دارد اما رفتارش رفتار سکولاریسم و لیبرالیسم است و به این انقلابی نمی گویند، انقلابی به کسی می گویند که به آن ۵ شاخصه رهبر انقلاب پایبند باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از رودان نیوز؛ حجت‌الاسلام سید مهدی تاج‌زاد امام جمعه رودان در خطبه‌های عبادی سیاسی امروز شهرستان با اشاره به حدیثی از حضرت علی(ع) درباره تقوا، اظهار کرد: از خدا بترسید، آن هم ترسیدن کسی که اگر حرف و کلام خدا را شنید یک حالت فروتنی از خود نشان دهد و بترسد، اگر امر و نهی خدا را شنید انجام دهد و تسلیم سخن حق شود و چون مرتکب گناهی شد لب به اعتراف بگشاید، و در این ماه مبارک رمضان که ماه استغفار و بندگی خداوند متعال است انجام عمل خوب را شروع کند و راه اطاعت از خداوند متعال را پیش بگیرد.

 

تاج‌زاد با اشاره به برگزاری باشکوه سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در روز ۱۴ خرداد امسال، افزود: باید از این همه احساس و عشقی که ملت ایران نسبت به امام راحل نشان دادند عمیقاً تشکر کرد، این علاقه فقط به یک شخصیت نبود بلکه به راه و خط امام و مکتب اسلام بود، مردم سفارش امام راحل را در مبارزه با استکبار به خوبی عمل کردند و عقب ننشستند و پشت سر مقام معظم رهبری ایستادند.

 

امام جمعه رودان ادامه داد: سفارش دیگر امام راحل مسئله عدالت خواهی و حضور مردم در صحنه بود، مردم هم با بصیرت و آگاهی و حضوری که در صحنه داشتند در مقابل توطئه های داخلی و خارجی ایستادند و همه‌‌ی اینها به پشتوانه مقام معظم رهبری باوصل به خیمه انقلاب اسلام است.

 

وی اضافه کرد: مردم هر سال سربلند در روز ۱۴ خرداد به مرقد امامراحل می‌روند و تجدید بیعتی دوباره با انقلاب و رهبری می‌کنند.

 

حجت‌الاسلام تاج‌زاد با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در روز ۱۴ خرداد در مرقد امام(ره)، گفت: سخنانی که هر سال معظم له بیان می کنند در تعیین راه آینده انقلاب اسلامی است و هر سال موقع رحلت امام راحل این راه را ترسیم می‌کنند، راهی که امسال در چندین سخنرانی و خصوصاً این سخنرانی در تعریف از این امام(ره) گفتند: امام خمینی(ره) مومن متعبد انقلابی بود و سفارش رهبری به قوای سه گانه به انقلابی بودن و انقلابی ماندن است.

 

وی پنج شاخصه انقلابی بودن و انقلابی ماندن از دیدگاه رهبر انقلاب را برشمرد و تصریح کرد: اولین شاخصه پایندی به مبانی و ارزش‌های اساسی انقلاب است، مردم باید ارزش‌های اساسی انقلاب را حفظ کنند و متعهد به این ارزش‌ها باشند، دومین شاخص هدف‌گیری آرمان‌های انقلاب و همت رسیدن به آنها است، یعنی ببینیم به کجا می‌رسیم و هدف گیری ما چطور است و در این مسیر باید پشت سر ولایت فقیه ادامه دهیم، سومین شاخص آینده استقلال همه جانبه یعنی دولتمردان باید بدانند در همه‌ی زمینه ها اگر یک گوشه استقلالمان را از دست دهیم بیچاره می‌شویم استقلال سیاسی، اقتصادی و از همه مهمتر فرهنگی و امنیتی ، شاخص چهارم حساسیت در برابر دشمن.

 

امام جمعه رودان ادامه داد: انقلابی بی غیرت ما نداریم، اگر هست انقلابی هست و باید در مقابل آمریکا و استکبار جهانی بایستد، انقلابی به آن کسی می‌گویند که درمقابل دشمن، اسرائیل، بهائیت و دشمنان اسلام بایستد.

 

تاج زاد با بیان اینکه قدیمی‌ترین متن مدون راجع به انقلاب، مربوط به ارسطو است، افزود: ارسطو انقلاب‌ها را به سه دسته معرفی می‌کند، یک دسته‌ برای تغییرقانون اساسی و نه تغییر دولتمردان انقلاب می‌کنند، یک دسته برای تغییر دولتمردان و نه قانون اساسی انقلاب می کنند و یک دسته مثل انقلاب اسلامی هم برای تغییر دولتمردان و قانون اساسی فاسد انقلاب می کنند و هر کسی که در تغییر دولتمردان و قانون اساسی فاسد مشارکت کند انقلابی است و آن شاخصه های مقام معظم رهبری باید ضمیمه این تغییرات باشد.

 

وی تأکید کرد: انقلاب اگر از یک جایگاه معنوی برخوردار باشد به این انقلاب، انقلاب مقدس می گویند و آن کسی که مقابل این انقلاب بایستند ضدانقلاب است.

 

حجت الاسلام تاج زاد ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران، همه مردم آن را قبول دارند، و آن کسی که مقابل این انقلاب بایستد مقابل معنویت و کل مردم ایستاده است، و کسانی هم با گفتن اینکه افرادی که از سال ۴۲ وارد پرسه انقلاب شدند و در پیروزی انقلاب نقش داشتند انقلابی هستند، و اگر اینجوری باشد پرونده انقلاب با مردن این افراد بسته می شود.

 

وی تصریح کرد: کسانی بودند که در تظاهرات علیه رژیم شاه حضور داشتند، اما الآن انقلابی نیستند و رفتارشان ضد انقلاب است، و رهبر انقلاب هم در مورد فرد انقلابی می فرمایند: انقلابی آن کسی است که به انقلاب اسلامی ایران قلبا معتقد باشند، کسی که تقوای سیاسی و دینی داشته باشد.

 

امام جمعه رودان با اشاره به اینکه ما در کشور سیاسیون انقلابی و غیر انقلابی داریم،گفت: گرایشهای سیاسی آن موقعی انقلابی است که برای تعمیق این انقلاب کار کند چه راست باشد و یا چپ، نه اینکه اسمش انقلابی باشد اما در خدمت سکولاریسم و لیبرالیسم باشد، خیلی ها در کشورهستند که در خدمت سکولاریسم هستند اما ادعای انقلاب بودن را هم دارند.

 

خطیب نماز جمعه رودان تصریح کرد: یک جریان سیاسی سابقه انقلابی دارد اما رفتارش رفتار سکولاریسم و لیبرالیسم است و به این انقلابی نمی گویند، انقلابی به کسی می گویند که به آن ۵ شاخصه رهبر انقلاب پایبند باشد.

 

وی با اشاره به ۲۶ خرداد سالروز شهادت مجاهدان دلیر اسلام بخارایی، امانی، صفار هرندی و نیک نژاد، اظهار کرد: بعد از کشتار خونین سال ۴۲ و رعب و وحشتی که رژم شاه در دل مردم گذاشته بود با اعدام انقلابی حسنعلی منصور نخست وزیر وقت شاه در سال۴۴  توسط این مجاهدان، این رعب و وحشت شکسته شد.

 

تاج زاد در ادامه با اشاره به ۲۷ خرداد سالروز فرمان امام(ره) مبنی بر تشکیل جهاد سازندگی و روز جهاد کشاورزی، افزود: باید با کشاورزی به استقلال اقتصادی برسیم، خیلی از کشورها منابع طبیعی که ما داریم آنها ندارند اما فقط با کشاورزی به استقلال رسیده اند و در این زمینه باید دولتمردان مشکلات بخش کمشاورزی و کشاورزان را رصد کنند و بدانند اگر کشاورزی ما راه افتاد، نیروی کارو سرمایه آزاد می شود، مواد غذایی تأمین می شود، نه اینکه فقط به نفت و منابع آماده بسنده کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: مبادلات محصولات کشاورزی به عنوان موتور محرک توسعه اقتصادی کشور است و اگر مسئولان تکانی به خود بدهند و ببینند که چطور کشاورزان محصولاتشان را در بازار عرضه می کنند و مشکلات آنها را برطرف کنند نمونه اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل می شود.

 

امام جمعه رودان در پایان با اشاره به ۱۰ رمضان سالروز وفات حضرت خدیجه(س) افزود: اولین بانویی که به پیغمبر اسلام ایمان آورد، در تمام سختی ها کنار پیامبر بود و تمام اموال خود را در اختیار پیامبر گذاشت حضرت خدیجه(س) بود.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff