یک ایرانی دومین حامی مالی برادر جرج بوش
+ پ -

در حالی که با معرفی نامزدهای احتمالی هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات، روند مبارزه برای کسب کرسی ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ عملاً آغاز شده، بحث حامیان مالی نامزدها نیز به موضوعی جدی و مورد توجه تبدیل شده است. در این میان، یک روزنامه انگلیسی فاش کرده که یک ایرانی، در صدر حامیان مالی جب بوش، نامزد جمهوری‌خواهان قرار دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، بر پایه اطلاعات منتشر‌ه از هزینه‌های مبارزات انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا، یک ایرانی و یک کوبایی در صدر حامیان مالی جب بوش، فرماندار جمهوری‌خواه سابق فلوریدا – که از جمله مهمترین گزینه‌های نامزدی این حزب به شمار می‌رود – قرار دارند.

 

مایک فرناندز، میلیاردر ساکن فلوریدا که در دهه ۱۹۶۰ از کوبا به ایالات متحده مهاجر کرده، در صدر جدول حامیان مالی جب بوش (که پدر و برادرش هم رئیس‌جمهور آمریکا بوده‌اند) قرار دارد. وی از ماه مارس تاکنون، به تنهایی و در سه مرحله، ‌سه میلیون دلار به کمپین بوش کمک مالی کرده است.

 

پس از وی و در رده دوم، هوشنگ انصاری، سفیر ایران در آمریکا در دوران پیش از انقلاب قرار دارد که در حال حاضر ساکن تگزاس است. وی به همراه همسرش، شهلا انصاری، ‌دو میلیون دلار در اختیار کمپین انتخاباتی جب بوش قرار داده است.

 

تنها افرادی که شهروند آمریکا بوده یا دارای «گرین کارت» این کشور هستند، می‌توانند به کمپین‌های سیاسی کمک مالی کنند و این دو فرد، ده‌ها سال است ‌در ایالات متحده ساکن بوده و از چنین امکانی برخوردار‌ند.

 

به جز این دو ‌که ‌به صورت فردی ‌کمک مالی کرده‌اند، کمیته اقدام سیاسی ‌به نام «سوپر پک» تاکنون و از زمان آغاز مبارزات انتخاباتی جب بوش،‌ ۱۰۰ میلیون دلار برای وی جمع آوری کرده است. البته بر اساس قوانین انتخاباتی فدرال، این نهاد از نظر فنی مستقل از نامزدها به شمار می‌رود.

 

 

جب بوش و جورج بوش در کنار هم

 

 

انصاری که در صنایع نفتی فعالیت دارد، از مدت‌ها پیش به عنوان یکی از حامیان خانواده بوش شناخته می‌شود و در دهه ۱۹۹۰ نیز مبالغ قابل توجهی به کمپین انتخاباتی جرج دبلیو بوش کمک کرده بود. به جز وی، سه خانواده دیگر ساکن تگزاس که در بخش نفتی این ایالت فعال هستند، یعنی ریچار و نانسی کیندر، ری و نانسی‌ هانت، و ترور و جان ریس جونز نیز مجموعاً دو میلیون دلار به جب بوش کمک کرده‌اند.

 

فرناندز که از جمله مخالفان حکومت کوبا به شمار می‌رود، در بیانیه‌ای اعلام کرده که هیچ‌گاه نمی‌تواند خشونت‌های این حکومت را که در دوران اقامت خود در کوبا شاهد آن بوده، فراموش کند. با این حال، وی تأیید می‌کند ‌اکنون زمان «پذیرش تغییر» در روابط این کشور با ایالات متحده است.

 

با ‌وجود این، گاردین بر این باور است با توجه به اینکه مهمترین اقدامات باراک اوباما، رئیس‌جمهور کنونی آمریکا در زمینه سیاست خارجی، پیگیری روند دیپلماسی در قبال ایران و کوبا بوده، این موضوع که دو حامی مالی اصلی جب بوش یک ایرانی و یک کوبایی هستند، دربردارنده نکات مهم‌ ‌و بیانگر اختلاف‌نظر شدید بوش با اوباما در موضوعات سیاست خارجی است.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff