یکی از نیازهای جامعه ترویج فلسفه نهضت عاشورا است
+ پ -
یکی از نیازهای جامعه ترویج  فلسفه نهضت عاشورا است

امام جمعه شهرستان سیریک گفت: اینکه ما مسلمانان اعم از شیعه و سنی بعد از گذشت بیش از ۳۷۰ سال از واقعه عظیم و دردناک عاشورا هنوز بر سر و سینه و مجالس و محافل عزاداری برپا می کنیم بعلت ایستادگی در برابر ظلم و ستم یزید و یزیدیان برای حفظ دین خداست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی ، حجه الاسلام و المسلمین علیرضا صفایی حائری افزود: تقویت وترویج فرهنگ عاشورا در سطح جامعه یکی از نیازهای مهم جامعه به ویژه آشنایی فلسفه نهضت عاشورا برای نسل جوان و نوجوان است ایام محرم ظرفیت و فرصتی ارزشمند برای حفظ وحدت و جلوگیری از هجمه‌های دشمنان و پایبندی به ارزش ها و آرمان اسلام و امام عصر انسان هاست.

 
امام جمعه شهرستان سیریک ابراز داشت: خدا در آیه ۱۰ سوره روم فرموده آدم شرک می ورزد ، کفر می ورزد گناه می کند اما حیا دارد ولی منافق بدتر از همه اینهاست برای اینکه خلافش را اثبات می کند و عوام فریبی می کند در حالی که کافر کافر است و مسیر و راهش بدستی برای همگان آشکار و هویداست.

 
حجه الاسلام والمسلمین صفایی حائری یادآور شد: انسان پشیمان در روز قیامت و رستاخیز انگشت خود را می گزد و افسوس می خورد که ای کاش راهی را برای بازگشت ، توبه و جبران اعمالم برای خودم پیدا می کردم.

 
وی با بیان اینکه تاسوعا و عاشورای حسینی اوج ارادت و دل دادگی و دلبستگی عاشقان به سالار و سرور شهیدان عالم حضرت اباعبدالله الحسین (ع) میان همه امت اسلامی بویژه شیعیان است اظهار داشت: حسین حق و حق حسین است که ولی خداست و همه بشریت بخوبی می دانند که حسین برای دین خدا در برابر ظلم و ستم یزیدیان زمان و احیای دین جدش قیام کرد تا رسالت الهی و خدایش انجام دهد.

 
امام جمعه شهرستان سیریک تصریح نمود: خدا لعنت کند یزیدو یزیدیان که برای کشته شدن ولی خدا و نوه پیامبر نذر و روز گرفتند خدا خودش برای امام حسین (ع) ۴ هزار فرشته و ملائک فرستاد تا حسین را یاری نمایند اما تقدیر و سرنوشت باعث دیر رسیدن فرشتگان خدا در صحرای کربلا شد.

 
وی با اشاره با فرمایشات ۹ گانه مقام معظم رهبری در نامه ای به رئیس جمهور برای هوشیاری و آگاهی در برابر ترفندهای دشمنان و دفاع و حراست از آرمان ها و حقوق و حق ملت بزرگ ایران اسلامی افزود: وظیفه همه ما مسئولین در این بازده زمانی عمل به فرمایشات و راهنمایی های فرزانه ، حکیمانه و هوشمندانه مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه ای (مدظعالی) است تا دشمنان نظام و انقلاب بدانند این مملکت رهبری و مرجعی هوشمند و با بصیر برای حنثی سازی همه ترفندهای آنان برخوردار است.

 
امام جمعه شهرستان سیریک در پایان از همه هیئت های سینه زنی ، زنجیر زنی و عاشقان و دوستداران حسینی سطح شهرها و روستاهای دور و نزدیک شهرستان بعلت حضور گسترده و منسجم که با شور و شعف حسینی همراه بود تقدیر و تشکر کرد.

 
انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff