درهای مغفرت الهی در ماه رجب باز است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت الاسلام والمسلمین صالحی در جلسه اعطاء احکام ائمه جمعه اهل سنت شهرستان بندر خمیر، اظهار کرددر ماه با عظمت وارزشمند  رجب قرار داریم و در واقع این ماه سراسر توفیق  از جانب خداوند متعال به بنده خود است .

وی در ادامه افزود :با مشاهده روایات متعددی که در باره قداست و فضیلت ماه رجب از جانب پیامبر اسلام(ص) و ائمه اطهار علیهمالسلام وارده شده است گاهی انسان نگران می شود که خدای ناکرده جزء خاسران این ماه بزرگ الهی قرار نگیرد.

امام جمعه شهرستان بندرخمیر ادامه داد:خداوند در این ماه به دنبال ظرفیت سازی است انسان ها در طول ایام دیگر سال بواسطهتعلقات برخی از خوبی ها را از دست می دهند ولی خواست خداوند در این ماه این است که همه را در حزب خود قرار دهد.

حجت الاسلام صالحی با تاکید بر اینکه نکته قابل توجه در این جلسه اهمیت نماز جمعه است تصریح کرد: نماز جمعه، سید اوقات است که با شانیت و آن لباسی که  خداوند متعال برای او قرار داده است یک روز با عظمت است و در طول روز جمعه  ظرفیتبسیار مهم در عرصه سیاسی، اخلاقی  و اجتماعی برای بندگان  جاری است.

وی افزود:از نگاه اجتماعی یک جامعه مدنی که انسان ها در آن جمع شده اند و زندگی می کنند قرار است همه به سمت خداوند متعالبرگردند.

امام جمعه شهرستان بندرخمیر گفت: مهمترین مسئله در بصیرت جایگاه تبیین و شناخت است و بدینوسیله آنچه در نگاه سیاسی واجتماعی  سبب حرکت جامعه خواهد شد .

حجت الاسلامصالحی اضافه کرد: بعد از سرنگونی حکومت پهلوی یکی از مهمترین ظرفیت در انقلاب اسلامی نماز جمعهاست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه اهل سنت و شیعه در انقلاب شریک هستند عنوان کرد: همه موظف به حفظ کیان وآبروی انقلاب و آرمان امام هستیم.

امام جمعه شهرستان بندر خمیر ابراز كرد: مسئله مشارکت مردم در انتخابات در صدر اتفاقات کشور است مردم با حضور خود اثربخشی خویش  را برای آینده کشور و خود رقم خواهند زد .

حجت الاسلام صالحی خاطرنشان کرد: مهمترین وظیفه که خطبا در جهت آن باید تلاش کنند ایجاد انگیزه و امید در بینمردم است.

انتهای پیام/