یکی از شاخه های اقتصاد مقاومتی، مردمی شدن اقتصاد است
+ پ -
یکی از شاخه های اقتصاد مقاومتی، مردمی شدن اقتصاد است

فرماندار یکی از شاخه های اقتصاد مقاومتی را مردمی شدن اقتصاد دانست و گفت: یکی از راهکارهای مردمی شدن مباحث اقتصادی آموزش و پرورش و مدارس ،مشارکت و هیئت امنایی شدن است و سعی شود از این مدارس با نظارت و کنترل دقیق و ارائه گزارش عملکرد و شناخت نقاط قوت و ضعف در امر پیشرفت و شکوفایی دانش آموزان بهره کافی برده شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از مـــــرواریــــد نــــیـــوز؛ اسماعیل پاسلار فرماندار بندرلنگه در سومین جلسه شورای آموزش و پرورش در سال ۹۵ که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد ،ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان ،اظهار داشت: برای تسهیل در امر اقتصاد مقاومتی، استفاده از پتانسیل های مردمی در راستای تحقق این موضوع، مهم است و به طور کلی با آشنا شدن مردم با مقوله مشارکت و تقویت بنیه اقتصادی جامعه ،مشکلات تا حد زیادی مرتفع خواهد شد.

 

وی افزود: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از فرصت ها و استعدادهای درونی هر منطقه به صورت درون زا و درون سازی منابع و نیروها، برنامه های توسعه و رسیدن به اهداف اقتصادی و فرهنگی طراحی و استفاده شود و هدف، مشارکت مردمی و تقویت اقتصاد آموزش و پرورش باشد چرا که این امر دقیقا با اقتصاد مقاوتی هم مسیر است و در این راه باید از مدارس هیئت امنایی استقبال و حمایت کنیم که این مدارس به نوعی همگام و هم سو با اقتصاد مقاومتی می باشند.

 

فرماندار بندرلنگه تصریح کرد: یکی از شاخه های اقتصاد مقاومتی، مردمی شدن اقتصاد است و یکی از راهکارهای مردمی شدن مباحث اقتصادی آموزش و پرورش و مدارس ،مشارکت و هیئت امنایی شدن است ،به همین دلیل می بایست هر منطقه که استعداد و آمادگی هیئت امنایی شدن را دارد در اولویت قرار گیرد و سعی شود از این مدارس با نظارت و کنترل دقیق و ارائه گزارش عملکرد و شناخت نقاط قوت و ضعف در امر پیشرفت و شکوفایی دانش آموزان بهره کافی برده شود.

 

پاسلار تاکید کرد: در کلیه موارد اجرایی آموزشی با برنامه ریزی و طرح های مدون سالانه پیش برویم تا ارتقاء سطح آموزشی صورت پذیرد و اولویت این ارتقاء را از اهم موارد و چالش های پیش رو بدانیم و نوع دیدگاهمان را رقابت با چشم اندازهای آموزشی و پرورشی کشوری ترسیم کنیم و با هدف گذاری مناسب و مطلوب به افق روشن و اهداف بالا سوق دهیم.

 

 

در ادامه جلسه حجت الاسلام فقیهی فر امام جمعه موقت شهرستان، ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در دیدار با مجلسی ها تاکید بر اقتصاد مقاومتی و فرهنگ داشتند ، چرا که اقتصاد وسیله پیشرفت کشور است.

 

وی افزود:اساس خلقت انسان بر فرهنگ صحیح بنا نهاده شده است و توسعه فرهنگی در کنار توسعه اقتصادی معنا پیدا می کند، بنابراین شما نیز هدف را این دو مقوله مهم بدانید و در امر پیشرفت و توسعه اقتصادی و فرهنگی ، توامان تلاش نمایید.

 

در این جلسه غلام شهبازی بعنوان دبیر و مجری جلسه به تشریح و جمع بندی موارد تخصصی و کلیدی آموزش و پرورش و مدارس پرداخت و مسیر جلسه را با مباحث برنامه ریزی اوقات فراغت دانش آموزان، مدارس هیئت امنایی،کنکور، مشارکت ها، فضاهای فیزیکی مدارس که مستعد تجاری شدن هستند، مرتفع کردن مشکلات مسیرکلنگ زنی هنرستان علوم و فنون دریایی و تغییرات و جابجایی برخی از مدیران مدارس، هدایت و به اتمام رساند.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff