یکی از اقدامات خوب در بقاع متبرکه ایجاد پایگاه بسیج است 

مهدیان گفت: یکی از اقدامات خوب در بقاع متبرکه ایجاد پایگاه بسیج است که با محوریت امامزادگان و بقاع متبرکه توانسته اند گام‌های بلندی بردارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت الاسلام مهدیان مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان هرمزگان گفت: یکی از اقدامات خوب در بقاع متبرکه ایجاد پایگاه بسیج است که با محوریت امامزادگان و بقاع متبرکه توانسته اند گام‌های بلندی بردارند.

وی گفت: پویا بودن پایگاه‌های بسیج  باعث تقویت گروه‌های جهادی، مهارت افزایی بسیجیان، افزایش فعالیت‌های بسیج در فضای مجازی، نهادینه کردن سبک زندگی اسلامی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و جذب و انسجام و سازماندهی نیرو‌های انقلابی میشود

مهدیان بیان داشت :ایجاد پایگاه‌های بسیج اقدامی خوب در تبدیل بقاع متبرکه به  قطب فرهنگی منطقه است و حضور بسیجیان در این مکان‌ها در ایجاد این قطب فرهنگی نقش بزرگی را ایفا کرده اند

مدیر کل اوقاف هرمزگان به برگزاری یادواره‌های شهدا توسط پایگاه بسیج و مرکز افق امامزادگان اشاره کرد و گفت: در سال های گذشته پایگاه بسیج جهت برگزاری هر چه باشکوه‌تر این یادواره‌ها در سطح بقاع متبرکه نقش مؤثری داشته و از بعد تبلیغی و فرهنگی مساعدت‌های شایانی را انجام داده است.

وی گفت: بسیج مستضعفین، ابتکار و میراث ماندگار و مبارک امام خمینی(ره)  است که از ابتدای انقلاب اسلامی، از مردم و برای مردم، شکل گرفته و شجره طیبه بسیج، همواره بستر پاک و زمینه حضور و نقش آفرینی آحاد ملت در خدمت رسانی به مردم و دفاع از کیان کشور و ارزشهای انقلاب اسلامی و تعالی ارزشهای اخلاقی و انسانی بوده است.

مدیرکل اوقاف هرمزگان گفت : از زیباترین تعابیر درخصوص گوهر والای بسیج و بسیجی، این فرمایش مقام معظم رهبری است: “بسیج در حقیقت یک فرهنگ و یک حرکت فرهنگی است.” بلی. پس از آنکه ملت ایران در مقابله با تهاجم نظامی و سالهای دفاع مقدس، خوش درخشیدند، دشمنان انقلاب و ایران اسلامی، تهاجم و قتل عام فرهنگی را در دستور کار خود قرار داده اند و عرصه فرهنگ، عرصه تکلیف و خدمت شده و مجاهدت و نبردی پیچیده و پنهان آغاز شد، که فقط و فقط به مدد و نصرت الهی و با بهره گیری از عنصر اخلاص و محبت، فلاح و پیروزی در آن میسر است.

مهدیان گفت: همه ما مدیون فرهنگ بسیجی هستیم و در هر مسئولیتی می‌باید قدردان فرهنگ و اندیشه بسیج باشیم و البته بسیج و بسیجی بودن فرصتی برای خدمت گذاری صادقانه و خالصانه به مردم است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه هرمزگان  از توزیع بسته حمایتی با هدف حمایت از نیازمندان در هفته بزرگداشت بسیج با استفاده از عواید موقوفات و مشارکت خیران خبر داد و گفت: با گرامیداشت یاد و خاطره فرمانده بزرگ جبهه مقاومت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی که اسوه و سرمشق بسیجیان عالم بودند تصریح کرد: بزرگداشت فرهنگ و تفکر بسیجی باید همراه با گرامیداشت یاد سردار دل‌ها سردار حاج قاسم سلیمانی باشد تا اثربخشی این برنامه‌ها افزون‌تر شود.

انتهای پیام/