یکی از آموزه های مهم قرآن خدمت به مردم است
+ پ -
یکی از آموزه های مهم قرآن خدمت به مردم است
امام جمعه موقت اهل سنت سیریک :

یکی از آموزه های مهم قرآن خدمت به مردم است

امام جمعه موقت اهل سنت شهر بندر سیریک گفت: یکی از مهم ترین آموزه های قرآن و اهل بیت علیهم السلام خدمت به مردم و نیازمندان جامعه اسلامی است و خدمتگزاری به افراد جامعه حد و مرزی ندارد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از آذینی ، مولوی عباس دوستعلی زاده امام جمعه موقت اهل سنت شهر بندر سیریک  اظهار کرد: یکی از مهم ترین آرزو و درخواست های ائمه اطهار علیهم السلام از خداوند متعال توفیق خدمتگزاری به مردم بوده است و آنان این خواسته ارزشمند خویش را در قالب دعاها و سخنان گهربار خویش به مردم  ابراز کردند و ما امروز نیز بعنوان پیروان مکتب الهی وظیفه داریم این رسالت را حفظ و به آیندگان خود انتقال دهیم.

 

وی افزود: خدمت به مردم اگر  دارای دو شرط خلوص و صداقت باشد در نزد خداوند از ارزش بالایی برخوردار است و خدمت رسانی صادقانه و خالصانه به مردم میتواند موجب غفران و بخشش پاره ای از گناهان و جبران کننده کاستی‌های انسان و موجب وصول و راهنمایی انسان به بهشت الهی گردد.

 

امام جمعه موقت اهل سنت شهر بندر سیریک ابراز کرد: اهمیت حجاب و عفاف در دین اسلام بر کسی پوشیده نیست اما بسیاری این موضوع را مختص بانوان می‌دانند در صورتی که رعایت مصادیق حجاب و عفاف برای آقایان هم در اسلام و جامعه امری  ضروری و واجب است.

 

مولوی دوستعلی زاده بیان کرد: دشمنان سعی دارند با القاء اینکه نظام و حاکمیت مسئله حجاب را برای اهداف خود ترویج می‌دهند جامعه را به سوی بی بندو باری بکشانند و با  بی‌اعتنایی به دین و مذهب در میان مردم  رعایت حجاب و عفاف را  کمرنگ و زمینه های گسترش فساد  را در جامعه اسلامی رواج دهند.

 

امام جمعه موقت اهل سنت شهر بندر سیریک تصریح کرد: امروز دشمنان سعی دارند با جنگ نرم و شبیخون فرهنگی عفاف و حجاب را در جامعه کمرنگ کنند  مسئله ای که اولین راه برای انحراف جوانان از دین و فرهنگ اسلام است.

 

وی بیان کرد: حجاب و عفاف یک موضوع ملی است و همه دستگاه‌ها و نهادهای دولتی باید در راستای چارچوب وظایف و ماموریت‌های خود  در کنار خانواده ها در این زمینه عمل کنند.

 

مولوی دوستعلی زاده  با بیان اینکه خداوند در قرآن به پیامبر فرموده است ای پیامبر، به زنان و دختران خود و زنان مؤمن بگو که چادر خود را بر خود فرو پوشند که این مناسب‌تر است تا شناخته شوند و مورد آزار واقع نگردند و خدا آمرزنده مهربان است، افزود: اگر زنان محجّبه باشند امتیازات ظاهری محو گشته و اذهان متوجّه علم و ادب و هنر و اخلاق ایشان می شود و دیگر تمام توان زن صرف ظاهر و زیبایی نمی گردد بلکه وقت و توانش به چیزهایی صرف می شود که بسیار ارزشمند تر است به تعابیری می تواند گفت که میوه با پوست عمر طولانی تر دارد ولی وقتی پوست آن گرفته شد، بیش از دقایقی دوام نخواهد داشت و این نوعی از رعایت حجاب و عفاف است.

 

امام جمعه موقت اهل سنت شهر بندر سیریک اضافه کرد: بدون شک جامعه ای از سلامت کامل برخوردار است که خانواده به عنوان جزء کوچک آن جامعه از سلامت و استحکام کامل و کافی برخوردار باشد اگر خواهان سلامت و تقویت بنیان جامعه هستیم باید همه نیروهای خود را در جهت استحکام و تقویت پیوندهای خانوادگی بسیج کنیم.

 

دوستعلی زاده اذعان داشت: مسئله ی حجاب که یک دستور دینی است و از مسائل مهم جامعه ماست و با بسیاری از مسائلی پیوندخورده  و دارای ابعاد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی شده است و از آن جهت که در تنظیم روابط زن و مرد نقش دارد به همه افراد جامعه مربوط می شود حجاب به معنای پوشش بیرونی و عفاف به معنای پوشش درونی است که این دو عامل باعث سلامت جامعه است.

 

انتهای پیام/

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff