یورش پلیس ترکیه به کارگران معترض در میدان «تقسیم» و بازداشت ده‌ها نفر
+ پ -
یورش پلیس ترکیه به کارگران معترض در میدان «تقسیم» و بازداشت ده‌ها نفر

پلیس ترکیه شماری از کارگران معترض این کشور را که در راهپیمایی روز جهانی کارگر در میدان «تقسیم»، در مرکز استانبول شرکت کردند، بازداشت کرد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، پلیس ترکیه امروز جمعه، شماری از کارگران معترض این کشور را پس از تجمع آنها در میدان «التقسیم»، در مرکز استانبول بازداشت کرد. این افراد در مراسم راهپیمایی روز جهانی کارگر شرکت کرده بودند.

پلیس ترکیه، ساعاتی پیش از این اتفاق، راه‌های منتهی به این میدان را برای جلوگیری از برگزاری هرگونه تجمعات اعتراض آمیز و تظاهرات به مناسبت روز جهانی کارگر بسته بود.

شبکه عربی اسکای نیوز نوشت: پلیس ترکیه از اولین ساعات بامداد امروز (جمعه) با گذاشتن موانع آهنین دور میدان مانع از تردد در این میدان شد تا به این ترتیب از حضور کارگران معترض در آن جلوگیری کند.

در این راستا پلیس ترکیه همچنین ده‌ هزار نیروی پلیس به همراه خودروهای زره پوش و آب‌پاش برای متفرق کردن تظاهرکنندگان را در میدان و اطراف آن مستقر کرد و سرانجام برای متفرق کردن کارگران معترض از آن استفاده کرد.

پلیس ترکیه برای مقابله با اعتراضات، ۴۰ هزار نیروی پلیس را در مناطق مختلف شهر استانبول مستقر کرد و شهرداری استانبول پس از اعلام وزارت کشور ترکیه مبنی بر ممنوعیت تجمع کارگران این کشور جهت برگزاری جشن روز کارگر در میدان تقسیم، خطوط مترو استانبول منتهی به این میدان را تعطیل کرد.

میدان تقسیم طی سال‌های گذشته در روز کارگر شاهد درگیری بین کارگران با نیروهای پلیس و امنیتی بوده است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff