یورش وحشیانه مقامات سعودی به منزل شیخ هلال و همسرش/ ام‌عباس‌النمر: در مراسم همبستگی زنان در حمایت از شیخ نمرالنمر شرکت می کنم
+ پ -
یورش وحشیانه مقامات سعودی به منزل شیخ هلال و همسرش/ ام‌عباس‌النمر: در مراسم همبستگی زنان در حمایت از شیخ نمرالنمر شرکت می کنم

أم‌عباس‌النمر، همسر شیخ هلال که از شخصیتهای معروف و برجسته در مسائل اجتماعی و مذهبی در منطقه محسوب می شود، پس از یورش وحشیانه مقامات سعودی به منزل و دستگیری همسرش، اعلام کرد در مرسم همبستگی زنان در حمایت از شیخ نمرالنمر شرکت می کنم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، پس از موج بیداری اسلامی که در سال ۲۰۱۰ میلادی منطقه جنوب غربی آسیا و شمال آفریقا را فراگرفت جبهه استکبار که منافع خود را در خطر دیده بود با یجاد جریان های اسلام هراسی همچون داعش از یک سو و کشتار و برخورد وحشیانه با رهبران شیعه در این کشور ها در صدد سرکوب این موج بر آمدند. دستگیری شیخ باقرالنمر، شیخ سلمان در منطقه حجاز عربستان و اخیرا حمله به شیعیان نیجریه و به شهادت رساندن شیخ زکزاکی نمونه های بارز تلاش استکبار و هم پیمانانش برای سرکوب رهبران شیعی است.

 

مقامات سعودی روز ۴شنبه ۱۶ دسامبر، با یورش به منزل شخصی شیخ سمیر الهلال، در منطقه الفردوس واقع در شهر الدمام او را دستگیر کردند.

 

منابع محلی اشاره کردند شیخ الهلال -که متولد شهر إحساء است- به وسیله نیروهای امنیتی عربستان در دفتر کارش در محله در منطقه، دستگیر شد. از سوی نیروهای عربستانی به منزلش در محله العنود یورش بردند و به طور وحشیانه به تخریب وسایل داخل خانه پرداختند. این در حالی است که همسرش ام عباس النمر که از فعالان اجتماعی و مذهبی بوده و به تازگی زایمان کرده است تنها در خانه بود.


این منابع همچنین نقل کردند که نیروهای امنیتی بسیاری از وسایل منزل را خصوصا وسایل الکترونیکی و تلفن های همراه را مصادره کردند.
شیخ هلال قبلا هم دستگیر شده و به اتهام همکاری با حزب الله حجاز به ۷ سال حبس محکوم شده است.
لازم به ذکر است ام عباس، همسر شیخ هلال اعلام کرد در مراسم همبستگی زنان با شیخ نمر النمر که جمعه آینده در شهر العوامیه برگزار می شود، شرکت خواهد کرد.
همسر شیخ هلال از شخصیت‌های معروف و برجسته در مسائل اجتماعی و مذهبی در منطقه محسوب می شود.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff