یادواره شهید فولاد کوهکن در میناب برگزار شد

+ پ -
یادواره شهید فولاد کوهکن در میناب برگزار شد

یادواره شهید فولاد کوهکن با حضور مسئولین شهرستان میناب به همراه تجلیل از خانواده معزز این شهید برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به گزارش میناب جنوب، حجت الاسلام والمسلمین سید رضا حسینی در برگزاری اولین یادواره شهید فولاد کوهکن در محله باغملک میناب وصیت نامه شهدا را فصل الخطاب ما بخصوص نسل های بعد از انقلاب و دفاع مقدس دانست و گفت: اگر امروز دختران ما در امینت کامل پوشش و حجاب اسلامی دارند و کشور ما در امنیت کامل بسر می برد بخاطر ریخته شدن خون هزاران شهیدی است که در راه امنیت ما و دفاع از کیان نظام جمهوری اسلامی جان خود را فدا گردند.

 

وی افزود: شهدا رفتند تا اسلام و منبر رسول الله زنده بماند و این چیزی نبود جز ثمره خداشناسی و رسیدن به سعادت و کمالات اخروی که در وجود این عزیزان نهادینه شده بود چرا که هیچ وقت شهدای ما به فکر مادیات دنیایی نبودند.

 

این مقام مسئول اظهار داشت: اگر امروز دشمن نمی تواند به اهداف خود در منطقه دست یابد و از چیدن مهره های خود در کوچکترین نقطه ای از این کره خاکی ناکام مانده است بخاطر ترویج و گستره فرهنگ شهید و شهادت با برگزاری یادواره هایی است که بخاطر پاسداشت از شهدا گرفته می شود.

 

حسینی اضافه کرد: شهدا با ولی خود بودند لحظه ای از خط ولایت و رهبری جدا نشدند و برای سرکوب کردن دشمن برای دفاع از ناموس و آب و خاک خود جان خود که عزیز ترین چیز برای انسان است در راه اسلام فدا کردند.

 

سرگرد فاطمی، جانشین ناحیه مقاومت میناب نیز در گفتگو با خبرنگار میناب جنوب، جنوب هدف از برگزاری این یادواره ها را  ترویج فرهنگ ایثار، گذشت،استقاومت و پایمردی دانست و گفت: این یادواره ها باید تا کوچکترین روستایی که از نعمت شهید و خانواده شهید برخوردار است برگزار شود.

 

وی برگزاری یادواره شهدا تنها پاسداشت از مقام و جایگاه این عزیزان در جامعه عنوان کرد و افزود: در اولویتی دیگر باید عمل به وصایای گرانبهای شهدا و دلجویی و سرکشی از خانواده های شهدا باید بعنوان یک وظیفه برای هر فرد مورد توجه قرار بگیرد.

 

سرگرد فاطمی ضمن قدر دانی از عوامل برگزاری این یادواره ها بیان داشت: این یادواره ها باید طبق یک برنامه ریزی با اهداف ترویج فرهنگ شهید و شهادت در مدارس و دانشگاه ها باید نمود بیشتری داشته باشد تا آینده سازان فردای انقلاب باید با روحیه انقلابی و جهادی پرورش یابند.

 

در پایان با حضور مسئولین شهرستان میناب  از خانواده شهید فولاد کوهکن تجلیل بعمل آمد.

شهرستان میناب بیش از ۲۵۰ شهید سرافراز تقدیم انقلاب کرده است.

 

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff