تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 61205
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ۲:۰۴| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

یادداشت/ نقش زنان در نرمش قهرمانانه

در این یادداشت به بررسی نقش زنان در نرمش قهرمانانه می پردازیم. هرمز به نقل از کیش پرس: نرمش قهرمانانه به معنای استفاده حداکثری از ظرفیت‌های دیپلماسی برای رسیدن به هدف با حفظ همه اصول و ارزش‌ها است از این رو نرمش قهرمانانه استراتژی محسوب نمی‌شود بلکه شیوه بهره‌گیری از ظرفیت‌ها است. از نظر رهبر […]

یادداشت/ نقش زنان در نرمش قهرمانانه

در این یادداشت به بررسی نقش زنان در نرمش قهرمانانه می پردازیم.

هرمز به نقل از کیش پرس:

نرمش قهرمانانه به معنای استفاده حداکثری از ظرفیت‌های دیپلماسی برای رسیدن به هدف با حفظ همه اصول و ارزش‌ها است از این رو نرمش قهرمانانه استراتژی محسوب نمی‌شود بلکه شیوه بهره‌گیری از ظرفیت‌ها است.

از نظر رهبر انقلاب اسلامی نرمش قهرمانانه” با واژگانی مانند “اقتدار”، “خردمندی” و “پایبندی به اصول” هم پوشانی دارد و هم ردیف می باشد.

نرمش قهرمانانه در راستای اقتدار و عزت و مصلحت کشور:

نرمش قهرمانانه که از فرمایشات رهبر می باشد در راستای اقتدار و عزت و مصلحت کشور می باشد و حکمتی که در این موضوع نهفته است به حفظ اصول و آرمان‌ها می‌انجامد. در این راستا باید اهداف و حرکت‌های حریف را مطالعه و شناسایی و پس از اطمینان کامل اقدامات لازم را انجام داد. نرمش قهرمانانه به منزله آن است که باید با درایت حریف و دشمن خود را بشناسیم و با اتکال به خداوند و آرمان‌های امام راحل و دست آوردهای ۳۵ سال مبارزه و مقاومت و ایستادگی و حفظ ارزش‌های دفاع مقدس و با تکیه بر توانمندی‌های ارزشمند مردم و نظام اهداف خود در سیاست خارجی را به پیش بریم.

هرگونه حرکت و تلاش و گفت‌وگو و مذاکره با حریف و به یک معنا در شرایط فعلی با حفظ اصول و ارزش‌های انقلاب و آرمان‌های امام و شهدا به مصاف دشمن رفتن مصداق عینی نرمش قهرمانانه است.

نقش زنان در نرمش قهرمانانه :

ودر این زمینه باید دید نقش زنان چه می باشد و چه فعالیتهای جهت پیشبرد اهداف نرمش قهرمانانه در راستای اعتلا و اقتدار وعزت و مصلحت کشور به اجرا خواهند گذاشت و دیگر اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، مردم جهان اسلام به خصوص زنان تأثیر انقلاب اسلامی قرار گرفتند و با فرمایشات امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب و فعالیت‌های مثبتی که در شناساندن تحت اسلام انقلابی در همه جهان انجام شده نه تنها بانوان کشورهای اسلامی، بلکه زنان همه کشورهای دنیا، حداقل دریافتند که از نظر ادیان الهی، یک حق الهی برای فعالیت در زمینه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و برای بهبود زندگی خود دارند؛ لذا با توجه به این حق الهی،نقش بسیار قابل ملاحظه‌ای دارند و می‌توانند مؤثر باشند.

لذا ما امیدواریم که هرچه بیشتر زمینه برای فعالیت بانوان و رشد و تعالی بانوان به عنوان یک عنصر بسیار فعال و با نشاط فراهم باشد تا بتوانند هم بصورت فردی و هم در اجتماع نقش بیشتری ایفا کنند، همانگونه که اکنون به لطف خدا و به منت پیروزی انقلاب اسلامی، بانوان ما مدارج پیشرفت و تعالی را لحظه به لحظه ارتقا می‌دهند و بالا می‌برند.

و دیگر اینکه زنان همواره در لحظات حساس و سرنوشت ساز نشان داده‌اند که می‌توانند دوشادوش مردان و بلکه پیشتازتر در تمامی عرصه‌ها حضوری فعال داشته باشند.از زمان جنگ تحمیلی و جنگ سخت که در پشتیبانی و خط مقدم جبهه‌ها حاضر بودند و راه را برای رزمندگان هموار می‌کردند و هم اکنون نیز در عرصه جنگ نرم و خنثی سازی نقشه‌های شوم دشمنان حضوری مؤثر دارند.

زمینه‌های حضور دشمنان در مرزهای کشورمان دیگر فیزیکی و با تانک و توپ نیست بلکه امروزه با دام افکنی و تحت تأثیر قرار دادن جمعیت جوان کشور سعی دارند تا سرمایه‌های جوان و آینده‌سازان کشور را به سوی اهداف مورد علاقه خود سوق دهند و در این میان نباید از نقش تأثیرگذار تربیتی و بصیرت افزایی و دشمن شناسی مادران غافل بود.

نقش اثرگذار زنان در زمینه نرمش قهرمانانه با گرایش حفظ اصول و ارزش‌های انقلاب و آرمان‌های امام و شهدا  در تحقق فرامین مقام معظم رهبری می باشد و دیگر اینکه زنان فهیم کشور در سال جاری بار دیگر ثابت می‌کنند همانند گذشته با بصیرت تمام در خط مقدم حماسه آفرینی در جهت رشد و ارتقای کشور گام برمی‌دارند و با توجه به نقش تربیتی که باور دارند در ترغیب و تقویت تک تک عناصر خانواده برای تحقق این مهم مؤثر خواهند بود. و در این میان نباید از نقش و وظیفه زنان به عنوان سرمایه‌های انسانی و نیروهای توانمند و تأثیرگذار کشور غافل شویم چراکه زنان غیور کشور ما در هر شرایطی ثابت کرده‌اند که همواره به پیروی از فرمایشات رهبرشان در تمامی عرصه‌ها می‌توانند حضوری مؤثر و فعال داشته باشد همانند هشت سال دفاع مقدس که با سنگربانی جبهه‌های حق علیه باطل راه را برای پیروزی هموار کردند. زنان به عنوان مدیران عرصه تربیت می توانند باعث بصیرت افزایی اعضای خانواده خود و جوانان شوند، وظیفه بزرگی بر عهده زنان کشورمان است و آن دشمن شناسی و بصیرت افزایی است و آنان باید مانند همیشه راه ثواب را با تبیین دلایل منطقی برای جوانان خود بازکنند.

در عرصه سیاست همواره زنان از مردان تاثیر می پذیرند و در اطاعت آنها می باشند، اما این مساله در مورد زنان ایرانی صادق نیست  ،همچنانکه رفتار زنان در ایران به دور از هرگونه افراط و تفریط و مبتنی بر اعتدال می باشد.

در برخی از نقاط جهان ، کرسی هایی را برای حضور زنان در نظر می گیرند تا نرخ مشارکت زنان افزایش پیدا کند؛ این رویکرد که همانا سهمیه بندی جنسیتی نام دارد در بسیاری از کشورها اجرا می شود. البته این رویکرد نیز برای به انقیاد در آوردن زنان از سوی مردان اجرا می شود زیرا مردان به منظور تامین اهداف سیاسی خویش از زنان بهره می گیرند .

زنان ایرانی به دلیل نقش خود در کانون خانواده توانستند همسر و فرزند خود را هدایت کنند تا در راستای مبارزات سیاسی و حضور در جبهه های جنگ حضور پررنگی  داشته باشند. به عبارت دیگر، زنان در خانواده به مثابه سکاندار کشتی، کار هدایت کشتی را بر عهده دارند و در این میان  با برنامه ریزی، مدیریت نرم افزاری را در برابر همسران خود که مدیریت سخت افزاری را برعهده دارند، انجام می دهند. نقش بی بدیل زنان در عرصه سیاست با توجه به اشراف در زمینه برنامه ریزی و هدایت گری قابل تردید نیست و باید مردان سیاست، زمینه ای را برای بهره گیری از توان زنان مهیا کنند.

و دیگر اینکه زنان نیمی از انسان­های این کره خاکی هستند که نقش بسیار مهمی در جنبش­ها و نهضت­ها و انقلاب­ها داشته­اند. حساسیت نقش زنان برخاسته از عمق تاثیرگذاری زنان در تمامی عرصه­های زندگی است.
حضور پرشور در صحنه انقلاب اسلامی از افتخارات بزرگ زنان مسلمان ایران اسلامی است. آنان در همان روزهای نخستین انقلاب وارد میدان مبارزه شدند و با جهاد خود قدم به قدم، انقلاب اسلامی را یاری کردند. زنان با عزمی استوار علیه طاغوت و استکبار جهانی به صحنه مبارزه آمدند و دین خود را نسبت به اسلام و انقلاب به خوبی ادا کردند.

نتیجه گیری :

زنان ایرانی در انقلاب اسلامی ثابت کردند که زن مسلمان ایرانی در تمام عرصه­های اجتماعی، سیاسی و… حضور دارد و اعتقادات دینی مانع از شرکت در فعالیت­های اجتماعی نخواهد شد و در عین حفظ دیانت و پاکدامنی می‌توانند تاریخ‌ساز باشند.و در زمینه نرمش قهرمانانه نیز می تواند دوشادوش مردان به فعالیتهای سیاسی بپردازند .و در زمینه حفظ اصول و ارزش‌های انقلاب در نرمش قهرمانانه زنان ایرانی نیز مفید خواهند بود .

سمیه خلسانی

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=61205
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,600 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی