یادخدا و یادگیری مهارت های زندگی ضامن آرامش است
+ پ -
یادخدا و یادگیری مهارت های زندگی ضامن آرامش است

استاد دانشگاه و حوزه ، راهکارهای مهارتهای زندگی و داشتن آرامش در خانواده را تشریح کرد.

به گزارش شبکه  اطلاع رسانی  هرمز ، به نقل از سور یاس ؛  دکتر نادرنیا استاد حوزه و دانشگاه دربزرگداشت مقام زن به یادگیری مهارتهای زندگی اشاره کردند وبیان داشتند زندگی را از دوست داشتن باید شروع کرد و به عاشق شدن رساند و در این دوست داشتن باید به خدا رسید و شناخت پیداکرد تا بتوان خود را بشناسیم .

 

وی ادامه داد: اول باید روی خود کار کرد تابه شناخت رسید اول باید به خودباوری رسید و مهارتهای زندگی را فرا گرفت و خود را شناختن که چرا به دنیا آمده ایم و هدف از آفرینش و نقش ما در زندگی چیست ؟ و هویت خود را شناختن تا بتوان در زندگی خانوادگی و اجتماعی موفق عمل کرد .

وی بیان کرد: علت اینکه در اسلام به خواندن نماز سفارش شده، این است که نماز روح انسان را به مبدأ هستی متصل می‌کند و با این ارتباط روح و جان آدمی را زنده، با نشاط و آرام می‌سازد و او را برای انجام سایر تکالیف و وظایف فردی و اجتماعی آماده می‌کند، خواندن نماز مانع از انجام زشتی‌ها، خلاف‌ها و گناهان دیگر می‌شود.

وی افزود: غفلت و فراموشی یاد خدا، موجب انحراف ما در مسیر زندگی دنیا و ارتکاب زشتی‌ها می‌شود، روح و روان آدمی که فطرتی الهی دارد با نماز و یاد خدا آرام می‌گیرد و در پرتوی این آرامش، زندگی با نشاط و سرور خواهیم داشت.

این محقق و پژوهشگر  اظهارداشت: عامل مهم در رضایت از رابطه ی زناشویی و خانوادگی ، رشد عاطفی است. رشد عاطفی جلوی خشونت‌های خانوادگی را می‌گیرد یعنی اگر زن و شوهر به لحاظ عاطفی به رشد کافی رسیده باشند، وقتی در زندگی با مشکل مواجه شدند سعی می‌کنند با علاقه به صحبت‌های هم گوش دهند و برای حل آن راهی بیابند. در حالی‌ که اگر رشد عاطفی کافی نداشته نباشند، صحبت‌های آن‌ها با عصبانیت و درگیری همراه خواهد بود و به نتیجه نخواهد رسید.

وی ادامه داد: یک نکته مهم در رابطه با زندگی خانوادگی و زناشویی این است  که زن و شوهر مشکلات جنسی نداشته باشند و از این لحاظ احساس رضایت کنند.

وی افزود: از عوامل تاثیرگذار دیگر می‌توان به اعتماد متقابل، صداقت، قدردانی و همدلی اشاره کرد. در واقع این‌که زن و شوهر از هم سپاسگزاری کنند و زحمات همدیگر را ارج نهند و درک کنند، تأثیر بسیاری در رضایت آن‌ها از زندگی مشترکشان دارد.

استاد حوزه و دانشگاه ادامه دادند : برای دستیابی به رضایت در زندگی زناشویی، نیاز به صمیمیت و همدلی هست و صمیمیت در همه‌ ابعاد روانی، جسمی، روحی، معنوی نقش به سزایی در آرامش و رضایت از زندگی دارد و صمیمیت به زن و شوهر امکان می‌دهد از دنیای تنهایی و جدایی به در‌آیند و به کانوان گرمه خانواده و آن آرامش که مد نظر اسلام هست ان شاء الله برسند .

انتهای پیام/ س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff