گناه موجب ذلت و سقوط اخلاق در جامعه است
+ پ -
گناه موجب ذلت و سقوط اخلاق در جامعه است
خطيب نماز جمعه اهل سنت بستك:

گناه موجب ذلت و سقوط اخلاق در جامعه است

خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک با بیان اینکه در جامعه بی حجابی دیگر قباحت و زشتی ندارد، افزود: گناه موجب ذلت انسان و سقوط اخلاق در جامعه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه، سید محمد یوسف حسینی نژاد خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: مهمترین چیزی که قرآن ما را به آن ملزم می سازد پرهیز و اجتناب از گناه است زیرا گناه موجب ذلت انسان و سقوط اخلاق در جامعه است و انجام بی پروا گناه و نافرمانی از دستورات خداوند باعث هلاکت اقوام در گذشته شده است.

 

خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک عنوان کرد: خداوند انجام یا ترک بعضی افعال را حرام دانسته است که رعایت نکردن آنها، زیان رساندن به خود و جامعه است. عبادت خداوند برای خود انسان و جامعه اسلامی است و به نفع آنهاست و ترک آنها نیز باعث متضرر شدن انسان و جامعه می گردد زیرا خداوند نیازی به عبادات ما ندارد.

 

وی بیان کرد: انسانها موظف به اطاعت از فرامین و دستورات خداوند هستند و نافرمانی آنها موجب خشم و غضب خداوند می گردد و صبر خداوند زیاد است ولی اگر از حد خود تجاوز کند عذاب های خداوند به روش های گوناگون ظاهر می گردد و مسبب این عذاب نیز زیاده روی در گناه است و انسان در صورت فاصله گرفتن از خداوند منبع شر و بدی می گردد و تقوا و پرهیزگاری می تواند انسان را نجات دهد و باید با یاد و اطاعت از خداوند، به او نزدیکتر شویم تا از گناه فاصله بگیریم.

 

حسینی نژاد تاکید کرد: در جامعه انسان با حیا از انجام گناهان علنی پرهیز می کند و اگر انسانها در خفا و آشکار از گناه دوری کردند و خداوند را حاضر و ناظر بر اعمال خود بدانند آن ارزشمند است.

 

خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک در ادامه عنوان کرد: در جامعه بی حجابی دیگر قباحت و زشتی ندارد و خداوند را شکر، که حجاب هنوز قباحت و زشتی تلقی نمی گردد لذا فقط گناه لذت دارد بلکه اعمال خوب نیز به انسان آرامش و شادی واقعی و نه لحظه ای می دهد.

 

انتهای پیام/ م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff