تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 383240
تاریخ انتشار:شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ - ۵:۰۷| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

گناه غذای مسموم روح / با غفلت و گناه فاصله از خداوند ایجاد می‌شود و احساس امنیت از بین می‌رود

حکیم طب سنتی – اسلامی بندرعباس حس بدبختی را مادر تمام بیماری ها دانست و اظهار داشت: با غفلت و گناه فاصله از خداوند ایجاد می‌شود و احساس امنیت از بین می‌رود و می‌دانیم که اساس خوشبختی حس امنیت و اساس بدبختی عدم حس امنیت و اضطراب و ترس است که مادر تمام بیماریهاست.

گناه غذای مسموم روح / با غفلت و گناه فاصله از خداوند ایجاد می‌شود و احساس امنیت از بین می‌رود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ محمد حسن زاده حکیم طب سنتی – اسلامی بندرعباس در گفت و گو با خیرنگار  رفتارنیوز، گناه را غذای مسموم روح عنوان و گفت: سرطان از رسوب سودا ایجاد می‌شود و امروزه تاکید دارند که اضطراب یکی از اصلی ترین فاکتورهای بروز سرطان است، لذا همانگونه که جسم نیاز به تغذیه سالم دارد روح هم غذای سالم می‌خواهد و گناه غذای مسموم روح است و بیمارهای جسمی را نیز به همراه خواهد داشت.

حکیم طب سنتی – اسلامی بندرعباس اظهار داشت: افرادی که با رعایت اصول تغذیه به دنبال سلامتی جسم و روح خود هستند ولی متاسفانه به دلیل نا آگاهی یا کم بودن ایمان به راحتی مرتکب گناه می‌شوند غافل از اینکه با ارتکاب هر گناه آسیبی به مراتب بیشتر از رعایت نکردن اصول تغذیه به جسم و روح خود وارد می‌کنند و دچار بیماریهای مختلف می‌گردند.

حسن زاده بیان کرد: با توجه به اینکه ساختار بدن آدمی از دو بخش (اخلاط و عناصر- ساختار روحی و روانی) تشکیل شده است، این دو تاثیر متقابلی بر روی هم دارند، اعضای بدن افعالی را از خودشان صادر می‌کنند که اگر این افعال بر روند طبیعی خودش صورت گیرد نشانه سلامتی است و اگر بر روند طبیعی صورت نگیرد نشانه بیماری است.

وی به بیان مثال در یک جسم سالم و طبیعی وقتی غذا می‌خورید پرداخت و افزود: وقتی غذا می‌خورید بعد از یک تا دو ساعت سر دل انسان سبک می‌شود و سنگینی معده به حالت سبکی تبدل می‌شود و به اصطالح سر دلمان سبک می‌شود و بعد از مدتی دفع صورت می‌گیرد , ولی فردی که غذا می‌خورد و حالت تهوع پیدا می‌کند و تا ۲۴ ساعت نمی‌توانند چیزی بخورد می‌فهمد که افعال معده اش از روال طبیعی خارج شده است.

حسن زاده عنوان کرد: بنا براین از روی افعال می‌توان متوجه بیماری شد و لذا وقتی بیماری در سطح جسم رخ می‌دهد اختلالی در اخلاط است، عوامل خارجی یا داخلی وجود دارند که در ساختار بدن ما دخالت می‌کنند و موجب نگهداری سلامت و یا از بین رفتن سلامت ما می‌شوند که به آن اسباب سته می‌گویند (غذا و نوشیدنی ها , هوا ,احتباس و دفع , خواب و بیداری , حرکت و سکون و حاالت روحی وروانی) مهمترین عاملی که بر روی جسم ما تاثیر می‌گذارد و باعث اختلال در بدن می‌گردد حالتهای روحی و روانی است.

حکیم هرمزگانی تاکید کرد: شما اگر به کسی چیزی بگویید که عصبانی شود در بدنش حرارت ایجاد می‌گردد و ساختار بدنش در چند لحظه تغییر می‌کند این حرارت بخاطر این است که او از این کلمه شما رنجیده است بنا بر این می‌تون گفت که حالت روحی و روانی بیشترین تاثیر را روی ساختار جسمی ما می‌گذارند چون قدرت و سرعت تاثیرشان از غذا و از همه چیز های دیگر بیشتر است.

این فعال طب سنتی تصریح کرد: در واقع اگر بدن دست کاری شود روان تاثیر می‌پذیرد و اگر دردی در فردی وجود دارد حافظه اش دچار مشکل می‌شود و نمی‌تواند محبت کند دچار خشم و نفرت می‌شود و اگر دارای روان خوب و ایمان قوی باشد سخت ترین سختی ها را تحمل می‌کند.

وی ادامه داد: وقتی غم و غصه , اضطراب و نگرانی فکر شما زیاد می‌شود روند تولید سودا در بدن افزایش می‌یابد پوست و زیر چشمها سیاه می‌شود و ممکن است سوزش معده , یبوست , ریزش مو و مشکلات دیگری حادث شود و به اصطلاح می گویند فرد دچار غلبه سودا شده است چرا که یکی از مهمترین علتهای آن حالتهای روحی و روانی است .

حسن زاده اظهار داشت: اگر اعمالی از ما سر بزند که تعادل ساختار بدن ما را بهم بریزد باید منتظر بازخورد آن در سطح جسم و روحمان باشیم. یکی از آن اعمالی که خارج از قواعدی است که خالق مهربان برای روح ما طراحی کرده گناه است که مستقیما اثرش به خود گناه کار بر می‌گردد. کارکردهای گناه چون خارج از سیستم تعریف شده برای وجود انسان است وجود را تخریب می‌کند و این وجود وقتی تخریب شد دچار بیماری می‌گردد.

حکیم طب سنتی – اسلامی بندرعباس به بیان مثال پرداخت و تشریح کرد: یک وسیله نقلیه ای را در نظر بگیرید که کارخانه سازنده آن دستور العملی برای نگهدای آن تدوین کرده و در آن نوع سوخت , روغن و… را درج نموده حال اگر کسی مخالف آن عمل کند قطعا به ماشین صدمه می‌زند. با غفلت و گناه فاصله از خداوند ایجاد می‌شود و احساس امنیت از بین می‌رود و می‌ دانیم که اساس خوشبختی حس امنیت و اساس بدبختی عدم حس امنیت و اضطراب و ترس است که مادر تمام بیماریهاست .

وقتی با گناه این فاصله ایجاد می‌شود آرامش جای خود را به اضطراب و افسردگی می‌دهد و غم ایجاد سودای رسوبی و بیماری زا می‌کند، بنابراین فاصله گرفتن از حق تعالی یک سختی در جان و دل ایجاد می‌کند و قلب یک فرد گناه کار وقتی سفت و سخت شود دیگر جایگاه خداوند نیز نخواهد بود.

حکیم حسن زاده خاطرنشان کرد: شروع تغییرات باعث بهم ریختن اخلاط چهار گانه (صفرا- دم- بلغم و سودا ) و اخلاط بسیار بدی ایجاد می‌کند که پایه تمام بیماریها از جمله سرطان است , سرطان از رسوب سودا ایجاد می‌شود و امروزه تاکیددارند که اضطراب یکی از اصلی ترین فاکتورهای بروز سرطان است لذا همانگونه که جسم نیاز به تغذیه سالم دارد روح هم غذای سالم می‌خواهد و گناه غذای مسموم روح است و بیمارهای جسمی را نیز به همراه خواهد داشت.

انتهای پیام /

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=383240
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,226 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی