تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 330131
تاریخ انتشار:شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۹| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
طی نشستی عنوان شد؛

گلزار شهدای بندرعباس از مشکلات عدیده ای رنج می برد/ساماندهی گلزار شهدا بدون هیچ عذری انجام شود/باید تمامی دستگاه های مسئول در ساماندهی گلزار شهدا ورود کنند

یکصد و هشتاد وهشتمین جلسه رسمی شورای شهر بندرعباس به ریاست مهران نجاتی و اعضای شورای شهر بندرعباس و احترامی مدیریت گلزار شهدای شهر بندرعباس با دستور کار بحث و بررسی در خصوص مشکلات ومعضلات گلزار شهدای شهر بندرعباس برگزار شد.

گلزار شهدای بندرعباس از مشکلات عدیده ای رنج می برد/ساماندهی گلزار شهدا بدون هیچ عذری انجام شود/باید تمامی دستگاه های مسئول در ساماندهی گلزار شهدا ورود کنند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛یکصد و هشتاد وهشتمین جلسه رسمی شورای شهر بندرعباس به ریاست مهران نجاتی و اعضای شورای شهر بندرعباس و احترامی مدیریت گلزار شهدای شهر بندرعباس با دستور کار بحث و بررسی در خصوص مشکلات ومعضلات گلزار شهدای شهر بندرعباس برگزار شد.

 

مهران نجاتی رئیس شورای شهر بندرعباس در این جلسه  با اشاره به اینکه شهدا امام زادگان عشق بوده و مزار آن ها زیارتگاه اهل یقین است، اظهار کرد: گلزارهای شهدا به عنوان سمبل فرهنگ جهاد و شهادت اماکن مقدس و تاریخی هستند که باید فراروی نسل های آینده قرار گیرند.

 

نجاتی افزود: امروزه در اکثر کشورهای جهان بنای یادبودی به نام سربازان گمنامی که در راه آزادی آن کشور جان فشانی کرده اند وجود دارد که ادای احترام به آن ها از سوی مقامات سیاسی به صورت یک عرف رایج بین المللی در سطح دنیا پذیرفته شده است.

_MG_4657

نجاتی با تأکید بر زنده نگه داشتن یاد شهدایی که در راه حفاظت از دین از جان خود گذشته اند، تصریح کرد: توجه به گلزار شهدا به منظور ارج نهادن به مقام شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، ایجاد فضای روحانی و معنوی در گلزار شهدا و تبدیل آن ها به مراکزی فرهنگی امری اجتناب ناپذیر است.

 

وی یادآور شد: یکی از مهمترین ماموریت های مهم مسئولان زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا در جامعه بوده که فضیلت این کار به تعبیر رهبر انقلاب کمتر از شهادت نیست.

 

نجاتی خاطرنشان کرد: امروز گلزار شهدا محلی برای زیارت اهل یقین شده به طوریکه این اماکن در طول سال پذیرای هزاران تن از اقشار و سنین مختلف مردم است.

 

رئیس شورای شهر بندرعباس با اشاره به ضرورت مرمت و بازسازی گلزار شهدای بندرعباس خاطرنشان کرد: امیدوارم با تصویب طرح جامع بازسازی گلزار شهدا و همکاری دستگاه های اجرایی شاهد اجرای آن با یک برنامه ریزی مناسب باشیم.

 

وی همچنین در ادامه به ضرورت ایجاد یک باشگاه فرهنگی ورزشی در شهر بندرعباس با محوریت مشارکت های مردمی، تصریح کرد: در جلسه شورای شهر بندرعباس اساسنامه باشگاه شهر بندرعباس با مشارکت ۵۱ درصدی شهرداری و ۴۹ درصدی عموم مردم  پس از رفع ایرادات فرمانداری بندرعباس بار دیگر به تصویب رسید تا از فصل آینده این باشگاه با هیأت موسس شامل شهردار بندرعباس، دوتن از اعضای شورا و نمایندگان حامیان مالی و شهروندان نیز تأسیس شود.

 

نجاتی در پایان همچنین از تصویب طرح واگذاری عوارض تابلوهای تبلیغاتی صنوف به بخش خصوصی در راستای شعار سال و همچنین ساماندهی و استانداردسازی در چهارچوب یک برنامه مشخص خبر داد.

 

ساماندهی گلزار شهدا بدون هیچ عذری باید انجام شود

کیانوش جهانبخش رئیس کمیسیون بهداشت، سلامت وخدمات شهری شورای شهر بندرعباس گفت: مقام شامخ شهدا می‌طلبد که همه نمادهای مرتبط با این عزیزان از جمله مزار آنها رسیدگی و ساماندهی شود.

 

جهانبخش افزود: این جلسه با توجه به اینکه به نام و یاد شهداست از هر جلسه دیگر بهتر است و انتظار می‌‌رود هر تصمیمی که اتخاذ می‌شود اجرایی شود و ساماندهی گلزار شهدا بدون هیچ عذری باید انجام شود و در این خصوص آمادگی کامل داریم که ورود کنیم.

_MG_4672

وی تصریح کرد: مرمت و بازسازی گلزار شهدای بندرعباس در دستور کار شورای شهر قرار دارد و همگی اعضا بر این مهم اتفاق نظر دارند.

 

جهانبخش در پایان با اشاره به نقش گلزار شهدا به‌عنوان زبان گویایی که عظمت روح جاوید شهدا را به تصویر می کشد، برضرورت حفظ قداست و مرمت گلزار شهدا تأکید کرد و افزود: گلزار شهدای بندرعباس به باید در خور شأن مقام شامخ این قشر باشد.

 

باید تمامی دستگاه های مسئول در ساماندهی گلزار شهدا ورود کنند

پرویز سالاری رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: شهدا مظلومترین قشر هستند که برای حفظ یاد و خاطره آن ها و معرفی شان به نسل های بعد کار زیادی انجام نشده است.

 

سالاری با اشاره به اینکه دستگاه های مختلف ذیربط در این زمینه ردیف های اعتباری وسیعی دارند اما کار فاخری انجام نشده است، تصریح کرد: باید گلزار شهدای بندرعباس زیر نظر سازمان آرامستان به فعالیت بپردازد زیرا وسعت کار در این مکان از عهده یک شهرداری خارج است بلکه باید یک بودجه کلی مصوب و برای آن در نظر گرفته شود.

_MG_4680

وی با بیان اینکه باید وضعیت گلزار شهدای بندرعباس هر چه زودتر ساماندهی شود، خاطرنشان کرد: باید طرح ساماندهی این گلزار در کمیسیونی تلفیق از تمامی نهادهای مسئول مطرح و پس از تصویب از طریق کمیسیون فرهنگی به صحن شورا بیاید تا به تصویب نهایی برسد و اقدامات لازم انجام گیرد.

 

سالاری در پایان گفت: در این موضوع باید حتی دستگاه های نظامی استان نیز ورود کرده و نسبت به ساماندهی گلزار شهدای بندرعباس و حتی ساخت یک یادمان شهدا نیز حساسیت ویژه ای به خرج دهند.

 

گلزار شهدای بندرعباس از مشکلات عدیده ای رنج می برد

مدیر گلزار شهدای بندرعباس این مکان را محل اسکان کسانی دانست که برای امنیت و عزت کشور از جان و مال خود گذشتند و اظهار کرد: شهری که همه آن را بندری تجاری و پایتخت اقتصادی می‌دانند اما نباید فراموش کرد این آرامش امروزی و این لقب‌ها را مدیونی شهدایی است که در این گلزار شهدا خوابیده‌اند.

 

روح الله احترامی با اشاره به اینکه زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدا و ترویج روحیه ایثار و فداکاری در راستای آرمان‌های کشور امری ضروری است، اضافه کرد: گلزار شهدا یکی از مهم‌ترین و بارزترین نشانه‌های محیط‌های شهری معاصر است.

 

وی با اشاره به اینکه گلزار شهدا فعلی بندرعباس از مشکلات عدیده‌ای رنج می‌برد، تصریح کرد: نصب عنوان گلزار ملکوتی شهدای بندرعباس در نبش سه راهی و رو به روی بنا ساخته شده، حل مشکل ترافیکی ورودی گلزار شهدا از طریق تفکیک فضای پارکینگ ورودی و محور شرقی-غربی شمالی گلزار که از احتمال تصادف می‌کاهد، شعار نویسی های دیواری و وصیت نامه شهدا، ضرورت مرمت و زیباسازی سرویس‌های بهداشتی که نمایی بسیار نامناسب و فرسوده را به شهروندان می‌دهد و تعمیرات سیستم لوله کشی، روشنایی و رخت آویز و تعویض درب‌های آن و ایجاد رمپ ورودی مناسب جانبازان و معلولین از مهم‌ترین مشکلات فعلی است.

_MG_4654

احترامی تخریب قسمت‌هایی از دیوارهای محوطه گلزار شهدا که از سال ۷۷ این دیوارها در مسیر تخریب قرار گرفته‌اند و امروز این مشکل به درجه حاد خود رسیده و نا امنی را به وجود آورده است که نیاز به بازسازی دارد را از دیگر مشکلات این مکان دانست و عنوان کرد: وضعیت نابسامان سقف‌های ایرانیتی حیاط گلزار که مربوط به چند دهه قبل می‌باشد و وضعیت لرزان و هر لحظه ریزش آن سبب شده ما را نگران کند.

 

مدیر گلزار شهدای بندرعباس، سرویس سیستم‌های خنک کننده در آستانه شروع فصل گرما، نبود شیر آب در وضوخانه‌های داخل حیاط، خرابی آب‌سردکن ها، عدم جمع آوری منظم و صحیح فرش‌های نماز جمعه به دلیل نبود نیروی انسانی خدماتی لازم و کافی، نیاز مبرم به تهیه دستگاه مکانیزه تنظیف با توجه به وسعت سالن گلزار و ازدحام جمعیت، شکسته شدن شیشه‌های درب ورودی، نابسامانی سیستم برقی و تابلوهای مستقر در محوطه گلزار، نیاز مبرم به کتابخانه و عدم وجود آب کافی در سیستم‌های آتش نشانی در زمان وقوع حادثه احتمالی را از دیگر مشکلات گلزار شهدا بندرعباس اعلام کرد.

 

وی با بیان اینکه در طول سال‌های مختلف جلسات مختلفی را با مسئولان  استانی و شهرستانی برگزار و این مشکلات را بیان کرده‌ایم که تاکنون این مشکلات به صورت اصولی و ریشه‌ای برطرف نشده است، اضافه کرد: در طرح ارائه شده به مقوله‌های مختلفی از جمله زیباسازی، طراحی منظر و محوطه گلزار، طرح درآمدزایی، طرح ترافیکی تقاطع ورودی گلزار، اختصاص سه پنل تبلیغاتی در مناطق سه گانه شهری، احداث سرویس‌های بهداشتی با ظرفیت بالا، درخواست خرید ماشین زمین شوی داخلی، طرح تابلوهای راهنمایی و مسیریابی به سمت گلزار شهدا، بهبود وضعیت نیروی انسانی قراردادی شهرداری مستقر در این گلزار و واگذاری تمامی امور جاری گلزار به شهرداری جهت بهبود وضعیت فعلی اشاره شده که امیدوارم بتوانیم با همت اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس این طرح به تصویب برسد تا برای  نخستین بار شاهد یک اقدام عملیاتی باشیم.

 

احترامی در پایان گفت: طبق قوانین کشوری تمامی امور گلزار شهدا در سراسر کشور بر عهده وزارت کشور بوده که در هر شهر از طریق شهرداری‌ها این امر صورت می‌گیرد که متأسفانه در بندرعباس این موضوع عملیاتی نشده و انگار متولی نخستش نامشخص است.

ساماندهی گلزار شهدا از عهده شهرداری منطقه سه خارج است

شهردار منطقه سه بندرعباس با بیان اینکه طرح یادشده مسئولان گلزار شهدا بندرعباس باید در صحن شورای شهر به تصویب رسیده و برای آن ردیف بودجه پیش بینی شود، اظهار کرد: در سال ۹۵ برای بازسازی گلزار شهدا بودجه ای پیش بینی نشده است و امیدوارم مسئولان امر با همکاری معاونت عمرانی شهرداری طرح خود را نهایی و به تصویب برسانند تا بودجه مورد نیاز آن تأمین شود.

 

روح الله مرادی زاده با اشاره به اینکه به دلیل مشکلات مالی متعدد تا جایی که بتوانیم کمک خواهیم کرد اما شهرداری منطقه سه به تنهایی توانایی رفع تمامی مشکلات یاد شده را ندارد، تصریح کرد: گلزار شهدای بندرعباس متعلق به تمامی شهر است و اختصاص به منطقه خاصی ندارد و امیدوارم طرحی ارائه شود که تمامی شهرداری های مناطق در آن سهیم باشند و تمامی وظایف بر دوش شهرداری منطقه سه نباشد.

 

وی با بیان اینکه جا دارد مسئولان  گلزار تقویم مناسبتی و برگزاری مراسمات خود را طراحی و در اختیارمان قرار دهند، خاطرنشان کرد: تا جایی که امکان داشته باشد از دغدغه دوستان خواهیم کاست اما باید اعلام کنم بودجه این منطقه کفاف ریشه کردن تمامی معضلات را نمی دهد. مرادی زاده با اشاره به اینکه سایر دستگاه های مسئول در این امر باید در کنار شهرداری قرار بگیرند، اضافه کرد: باید برای مرمت این بنا فاز به فاز پیش رویم تا بتوانیم یک اقدام اصولی انجام دهیم نه آنکه یک کاری را آغاز کرده و در وسط راه به دلیل عدم برنامه ریزی صحیح بمانیم.

_MG_4651

شهردار منطقه سه بندرعباس مرمت گلزار شهدای بندرعباس را بر پایه یک اقدام اصولی جایز دانست و عنوان کرد: برای این اقدام با صرف بودجه جاری این شهرداری نمی توان کاری از پیش برد و میانگین مشکلات یاد شده مسئولان گلزار شهدا برآورد ۷ میلیارد ریالی دارد که نیاز به یک همت اساسی در بین مسئولان شهری است.

 

انتهای پیام/ی

 

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=330131
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,524 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی