گلریزان برای کمک به مرتکبین جرائم غیر عمد
+ پ -
گلریزان برای کمک به مرتکبین جرائم غیر عمد

رئیس دادگستری پارسیان با اعلام خبر برگزاری جشن نیکوکاری در تاریخ ۹۴/۴/۶ گفت: این کمک‌ها به افرادی تعلق می‌گیرد که جرائم غیر عمد مرتکب شده باشند.

رئیس دادگستری پارسیان با اعلام خبر برگزاری جشن نیکوکاری در تاریخ ۹۴/۴/۶ گفت: این کمک‌ها به افرادی تعلق می‌گیرد که جرائم غیر عمد مرتکب شده اند.

111

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر، هدایت کمالی رئیس دادگستری شهرستان پارسیان در گفتگو با خبرنگار پارسیان گفت: زندان‌ها در کلیه نظام‌های حقوقی و همچنین در کشور ما یک معضل بزرگ است که علاوه بر فشار مالی آن برای دولت ، دارای محاسن و معایبی است و تبعات منفی آن بر زندانی و خانواده اوست.

وی اضافه کرد: افرادی که در زندان هستند به سه بخش تقسیم می‌شوند،  دسته اول :افرادی که مرتکب جرائم عمدی شده‌اند مانند قتل، سرقت، مواد مخدر و… که در این بخش چون جرائم عمد صورت گرفته است جامعه و حاکمیت خواستار مجازات آنها هستند و قوه قضائیه قاطعانه با این افراد برخورد خواهد کرد و هیچگونه ترحمی در کار نخواهد بود و این افراد در زندان نگهداری می‌شوند تا حکم در مورد آنان اجرا شود.

رئیس دادگستری پارسیان خاطر نشان کرد: اما دسته دوم کسانی هستند که مرتکب جرائم غیر عمدی شده‌اند که به دلیل سهل انگاری، بی احتیاطی و بی تجربگی گرفتار زندان شده‌اند مانند تصادفات رانندگی.

کمالی افزود: دسته سوم محکومین مالی و افرادی هستند که به خاطر مهریه، چک بلامحل و غیره در زندان هستند.

رئیس دادگستری پارسیان ادامه داد: در خصوص جرائم عمدی عرض شد که ترحمی در کار نیست و خواسته مردم و جامعه هم همین است برای برقرار امنیت در جامعه با این قبیل افراد برخورد شود.

کمالی گفت: اما در خصوص جرائم غیر عمد و محکومین مالی با توجحه به تبعات نگهداری این قبیل افراد در زندان بر خود زندانی و خانواده آنها برای رفع این مشکل در سال ۶۹ با هدف کمک به این دسته از زندانیان ستادی به نام ستاد دیه توسط افراد خیّر و نیکوکار و مورد اعتماد مردم که کاملاً مردمی باشد تشکیل شد و به مرور توسعه پیدا کرد به گونه‌ای که الان در سراسر کشور فراگیر شده است.

رئیس دادگستری پارسیان تصریح کرد: ستاد دیه در همه استان‌های کشور شعبه دارد که زیر نظر هیأت امناء آن متشکل از ریاست دادگستری کل استان، مدیر کل زندان‌ها، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) و چهار نفر خیر که دارای نفوذ معنوی در سطح استان هستند تشکیل می‌شود.

کمالی اضافه کرد: این ستاد همه ساله در ماه مبارک رمضان در همه شهرستان‌ها جشنی به نام گلریزان برگزار می‌کند که این شهرستان در سال گذشته اولین تجربه برگزاری جشن گلریزان را داشت که مورد استقبال مردم شهرستان قرار گرفت.

رئیس دادگستری پارسیان گفت: امسال ماه مبارک رمضان در نظر داریم دومین جشن گلریزان در شهرستان را برگزار کنیم که این مراسم در تاریخ ۹۴/۴/۶ مصادف با دهم رمضان ساعت نه و نیم صبح در سالن آمفی تئاتر کوثر برگزار خواهد شد.

کمالی در پایان ضمن دعوت از خیرین و معتمدین شهرستان جهت حضور در این مراسم خاطر نشان کرد: امید است امسال مردم در این امر خیر شرکت کنند و با انفاق و بخشش در حد توان خود هرچند اندک موجبات آزاد سازی زندانیانی که به خاطر سهل انگاری و بی تجربگی گرفتار زندان شده‌اند را فراهم کنند.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff