گلایه نماینده اصناف هرمزگان از عدم ساماندهی دستفروشان/ بهره گیری از ماده ١۶قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار وماده ۸۵ قانون نظام صنفی

محمدشاهی با انتقاد از عدم ساماندهی دستفروشان بندرعباس بر اجرای دستورالعمل ساماندهی دستفروشان با بهره گیری از ماده ۸۵ قانون نظام صنفی وماده ١۶ بهبود مستمر محیط کسب و کار تاکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مسعود محمد شاهی نماینده هرمزگان در اتاق اصناف ایران در جلسه کمیسیون بهداشت، سلامت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر بندرعباس با ابراز گلایه نسبت به عدم اجرای دستورالعمل ساماندهی دستفروشان و فروشندگان دوره گرد، اظهارداشت: متاسفانه فعالیت بدون ضابطه دستفروشان و فروشندگان دوره گرد روز به روز در حال افزایش است.

وی در ادامه با بیان اینکه قبول داریم، بخشی از فعالیت دستفروشی و دوره گردی حاصل پدیده بیکاری است اماباید فعالیت این افراد تحت نظارت و با رعایت ضوابط همراه باشد، به گونه ای که مزاحمتی برای اصناف قانونمند و شهروندان نداشته و بهداشت وسلامت جامعه را تهدید ننماید .

نماینده اصناف همچنین خواستار اجرایی شدن ساماندهی دستفروشان با استفاده از ظرفیت های ماده ٨۵قانون نظام صنفی و آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۶ قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار و اجرایی شدن دستورالعمل ابلاغی وزارت کشور با کمک تمامی دستگاه های متولی شد.

گفتنی است؛ در این جلسه اعضای کمیسیون بهداشت، سلامت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر بندرعباس نمایندگان ادارات تعزیرات حکومتی، راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت، پلیس راهور، اتاق اصناف و مرکز بهداشت، و شهرداری حضور داشتند.

انتهای پیام/