گلایه مندی مردم سیریک در مستقل نبودن ثبت احوال با گذشت8 سال
+ پ -
گلایه مندی مردم سیریک در مستقل نبودن ثبت احوال با گذشت۸ سال

ثبت احوال یکی از سازمانهای دولتی و از نهاد های زیر مجموعه وزارت کشور است که جمع آوری اطلاعات و آمار جمعیتی کشور و وظیفه تهیه اطلاعات ثبتی اساسی مانند زاد و ولد ، مرگ و میر ، ازدواج و طلاق و نیز صدور مدارک هویتی مانند شناسنامه وکارت شناسایی ملی مردم را بر عهده دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی، با توجه به نقش و اهمیت کلیدی اداره ثبت احوال در صدور اسناد هویتی انسان ها  اداره ثبت و احوال شهرستان سیریک متاسفانه با وجود اینکه بیش از ۸ سال از عمر شهرستان شدن آن می گذرد ولی هنوز بعنوان یک نمایندگی خدمات جسته و گریخته ای برای مردم  ارائه می دهد که این رویه باعث گلایه مندی مردم شهرستان شده است.

از آنجائیکه شهرستان سیریک یک شهرستان مستقل است و بیش از ۸سال از قدمت شهرستانی آن می گذرد لازم و ضروری است که امورات شهرستانی مردم در خود سیریک انجام شود و اداره ثبت احوال استان باید نسبت به این موضوع اهتمام و توجه بیشتری داشته باشد که علی رغم همه مکاتبات اداری فرمانداری سیریک با استان نتیجه  مثبت و سازنده ای برای مردم نداشته است.

جای بسی تعجب و حیرت است که اداره ای که دارای یک ساختمان نوساز است و سرمایه ملی برای احداث آن هزینه شده متاسفانه در عین بی تدبیری و بی خیالی مسئولین استانی ثبت احوال هرمزگان  فاقد امکانات ، وسایل مورد نیاز اداری و کمبود نیروی انسانی بمنظور ارائه خدمات به مردم شهرستان سیریک است.

 ساختمان اداره ثبت احوال شهرستان حدودا ۵ سال پیش احداث شده و دارای ساختمان نوساز و مجهزی است که بعلت عدم تجهیزات و  نیروی انسانی بصورت نمایندگی زیر مجموعه اداره ثبت احوال شهرستان میناب فقط با یک نیرو رسمی به مردم شهرستان خدمات ارائه می دهد که با توجه به شهرستان بودن سیریک این وابستگی و کمبود ها چیزی جزء بی مدیریتی و بی تفاوتی نسبت به مردم خون گرم و همیشه در صحنه شهرستان سیریک نیست.

مستقل نبودن اداره ثبت احوال شهرستان در ارائه بسیاری از آمار و اطلاعات در راستای برنامه ریزی برای توسعه و آینده شهرستان  نوعی اختلال در برنامه ریزی مدیریتی و آینده نگری ایجاده کرد و اداره ثبت احوال میناب و استان پاسخگوی درخواست های مدیریت شهرستان به نوعی نبودند و در جامعه امروزه که آمار و اطلاعات دقیق یکی  از راههای  مدیریت و برنامه ریزی بمنظور رسیدن به موفقیت هاست که این نقصان درشهرستان به وضوح دیده می شود.

آیا تدبیر مدیران دولت تدبیر و امید در صحنه های خدمت به مردم با مدیریت تدبیر و عملی می شوند یا اسم و شعار آن را با عنوان تدبیر یدک می کشند .

شهرستان سیریک با سه شهر و ۷۵ روستا دارای جمعیت ۴۵ هزار نفری است .

انتهای پیام/

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff