گلایه مردم بندگرمان از کم آبی همچنان ادامه دارد+تصاویر
+ پ -
گلایه مردم بندگرمان از کم آبی همچنان ادامه دارد+تصاویر

روستای بندگرمان در جنوب شرقی شهر بندر سیریک و در منطقه ای کوهستانی قرار دارد که یکی از مشکلات اساسی مردم این روستا نبود آب شرب است که باعث نارضایتی و گلایه مندی مردم آن شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی ، روستای بندگرمان با وجود اینکه در فاصله ای نچندان دور از مرکز شهرستان قرار دارد اما دارای مشکلاتی است که اهالی آن به شدت از وضعیت موجود روستا ناراضی و گلایه دارند و نامه نگاری و مکاتبات شورای اسلامی و مردم روستا با مدیران بویژه در خصوص آب شرب  از ۸ سال گذشته تاکنون هیچ نتیجه نداشته و همچنان بر بی آبی گلایه دارد.

 

احمد جمالدینی بخشدار مرکزی سیریک درگفتگوی اختصاصی با خبرنگار آذینی گفت: برای رفع مشکل آب شرب مردم روستای بندگرمان یک دستگاه تانکر بصورت هفتگی آب مورد نیاز مردمان این روستا را تامین می کند.

 

بخشدار مرکزی سیریک یادآور شد: با پیگیری های صورت گرفته با آبفای استان هفته ای ۷ سرویس آب بصورت سیار با وسیله یک دستگاه تانکر به مقدار ۱۲ هزار لیتری جهت تامین و رفع مشکل آب شرب فرستاده می شود.

 

جمالدینی ابراز داشت: برای رفع مشکل اساسی روستاهای پشت کوه شهرستان که شامل ۷ روستای بندگرمان ، سرارو ، همزانگ ، گندمی ، دوجمیلان ، دودر و زمین ملا که عملیات اجرایی آن از سال ۹۲ با اعتبار ۳۲۰ میلیون تومان شروع شد و هم اکنون با اعتبار ۳۰ درصدی در حال اجراست.

 

این مسئول تصریح نمود: در حال حاضر مخزن ۵۰۰ متر مکعبی  این پروژه با اعتبار ۷۰۰ میلیون تومانی ساخته شده و مطالعه  خط انتقال ۱۷ کیلومتری و شبکه داخلی این روستاها به طول ۲۰ کیلومتر صورت گرفته است.

 

جمالدینی اظهار داشت: برای اتمام این پروژه و رفع مشکل اساسی مردم روستای بندگرمان و ۶ روستای پشت کوه  به یک میلیارد اعتبار نیار است که با انعقاد قرارداد با پیمانکار عملیات اجرایی  آن در سال ۹۵ به پایان می رسد  و در صورت مححق آن مشکل آب شرب مردم برطرف می شود.

 

وی بیان کرد: روستاهای پشت کوه بخش مرکزی سیریک با جمعیتی بالغ بر  ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در ۲۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر بندر سیریک قرار دارند.

 

شهرستان سیریک با جمعیت ۴۵ هزار نفری در ۱۷۵ کیلومتری شرق مرکز استان قرار دارد.

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff