گلایه شهروند مینابی از وضع شرکت ها/ خودفراموشی مسئولین از وضع موجود دلیل عمده مشکلات میناب
+ پ -
گلایه شهروند مینابی از وضع شرکت ها/ خودفراموشی مسئولین از وضع موجود دلیل عمده مشکلات میناب

عدم فعالیت شرکت ها در شهرستان میناب یک معضل بزرگ و رواج شغل های کاذب را به همراه داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از میناب جنوب،شهرستان میناب با وجود داشتن سد استقلال و زمین های حاصل خیز در زمینه کاشت انواع مرکبات و سبریجات یکی ازشهرستان های معروف استان در زمینه صادرات مرکباتی چون انبه ، لیمو ،گوجه فرنگی و بادمجان به سایر استان ها و کشورها است و به جهت عدم رسیدگی و توجه مسئولین بیماری خود فراموشی این شهرستان را فرا گرفته است.

امیر نیکخو شهروند مینابی در گفتگو با خبرنگار میناب جنوب گفت:  در سالهای پیشین شهرستان میناب با وجود داشتن آب کافی و سرسبزی باغات و کشاورزی ها به جهت داشتن لیموترش فراوان و قیمت تمام شده در بازار سرمایه داران اقدام به ساخت شرکت آبلیمو گیری در این شهرستان نمودند که زمینه خودکفا شدن و ایجاد اشتغال بسیاری از جوانان را فراهم آوردند.

وی ادامه داد: بعد از گذشت چند سال از فعالیت شرکت مذکور به جهت عدم مدیریت و رسیدگی مسئولین شهرستانی بسیاری از کارگرهای شرکت اخراج و پس ازمدتی شرکت را بدون فعالیت رها نمودند.

این شهروند مینابی افزود:  بسیاری از باغداران مجبور به فروش محصولات خود به دلالان وبازاریاب هایی که سود کلانی می بردند شدند و دلسردی برای باغداران برای ادامه کاشت لیمو ترش در این شهرستان به همرا آورد از طرفی بیماری معروف به نام جارو جادوگرتوانست بسیاری از مرکبات لیمو را از بین ببرد.

 

وی تاکید کرد: اماجارو جادوگر اولین بیماری مرکبات در شهرستان میناب نبودکه بسیاری از بوته های لیموترش و لیمو شیرین در این شهرستان را از بین برد و بسیاری از باغداران مجبور به فروش چوب های لیمو برای تبدیل به زغال جهت  مصارف کباب فروشی ها و قلیان فروشی ها کرد بلکه بیماری خودفراموشی مسئولین از وضع موجود شهرستان دلیل عمده این مشکل بشمار می رود.

 

عضو شورای اسلامی روستای حکمی عنوان داشت:به جهت عدم رسیدگی و دادن مجوزها به صورت رابطه ای به افراد بسیاری از پروژه هایی که به نام شرکت ثبت شده اند این شهرستان  را با مشکلات عدیده ای مواجه کرده است.

 

وی افزود: از طرفی تنها شرک  آبلیموگیری نیست که بیش از ۱۷سال است که رها شده است بلکه شرکت های دیگری مانند شرکت تن ماهی و شرکت قند فیمابین دانشگاه آزاد و شرکت گاز، از جمله شرکت هایی هستندکه مدتی است بدون مدیریت رها شده ، امید است مسئولین را در فکر فرو ببرد.

 

نیکخو تصریح کرد: شرکت قند با وجود خودکفا نمودن این شهرستان و عدم  واردات قند و شکر در این شهرستان زمینه اشتغال بسیاری از جوانان را ایجاد کرده بود همانند شرکت های دیگر درحال فرسودگی است.

 

وی در پایان خواستار توجه ویژه مسئولین شد و خاطر نشان کرد: مسئولین استانی زمینه را برای تجهیز و شروع به کار این شرکت ها فراهم کنند تا زمینه اشتغال جوانان این شهرستان فراهم شود و ازروی آوردن جوانان به شغل های کاذب خودداری شود.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff