گلایه اهالی روستای اهون از ضعف آنتن دهی تلفن همراه و اینترنت /مخابرات بشاگرد :تحریم هستیم!

+ پ -
گلایه اهالی روستای اهون از ضعف آنتن دهی تلفن همراه و اینترنت /مخابرات بشاگرد :تحریم هستیم!

روستای اهون شهرستان بشاگرد در زمینه زیر ساخت های مخابرات،دسترسی به اینترنت، آنتن دهی تلفن همراه و راه های مواصلاتی دچار مشکلات متعددی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از فرهنگ کده؛ بشاگرد در زمینه زیر ساخت های مخابرات،دسترسی به اینترنت، عدم آنتن دهی تلفن همراه در برخی روستاها و راه های مواصلاتی و برخی مسائل دیگر در این زمینه دچار مشکلاتی است که نیازمند توجه بیشتر مسئولان است.

وجود نقاط کور و اختلال در پوشش شبکه تلفن همراه و آنتن دهی ضعیف اینترنت در روستای اهون شهرستان بشاگرد، باعث انتقاد و نارضایتی مردم نیز شده است بطوری که آنها در برقراری تماس از طریق گوشی تلفن همراه و همچنین اتصال به شبکه اینترنت با مشکل مواجه هستند.

حسن زاده یکی از اهالی روستای اهون شهرستان بشاگرد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار اجتماعی فرهنگ کده؛ اظهار کرد: روستای اهون شهرستان بشاگرد با جمعیتی بالغ بر یک هزارو ۵۰۰ نفر فاقد امکانات اولیه است و با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می کند.

وی با بیان اینکه شهرستان بشاگرد محروم نیست و مظلوم واقع شده است؛ افزود: روستای اهون بشاگرد جایی که اکثر بشاگرد از پوشش آنتن تلفن همراه این ایستگاه استفاده می برند درشرایطی که این روستا قریب به ۵۰درصد آن فاقد پوشش آنتن دهی تلفن همراه می باشد .

این شهروند بشاگردی تصریح کرد: قریب به ۸ سال است روستای اهون بشاگرد آنتن دهی تلفن همراه آن ضعیف و اینترنت آن حرکت لاک پشتی دارد و فقط یک نقطه مخصوص آن اینترنت وجود دارد که باید مسافتی را طی کنیم تا بتوانیم از اینترنت آن استفاده کنیم که آن هم بسیار ضعیف است.

حسن زاده بیان کرد: تاکنون هیچ مسئولی برای رفع این مشکل اقدام نکرده و با وجود پیگیری هایی که ازطریق شورای اسلامی،دهیاری صورت گرفته ولی تاالان هیچ مسئولی پاسخ گو نیست و مشکل بعد از گذشت ۸ سال همچنان پا برجاست که این عمل بی توجهی مسئولان این شهرستان و استان را دارد.

وی با انتقاد بر اینکه شهرستان بشاگرد مدیر دلسوز ندارد؛ گفت: یکبار برای پیگیری مشکل آنتن دهی و اینترنت این روستا به مخابرات شهرستان مراجعه کرده ام که با جوابی عجیب مواجه شدم که گفتند «ما تحریم هستیم در این زمان یک پیچ مهره کوچک گیر نمی آید» آیا واقعا ما تحریم هستیم؟ مسئولان در جواب پاسخگو باشند .

این شهروند روستای اهون در ادامه با اشاره به اینکه ما تحریم نیستیم در واقع ما مظلوم واقعه شده ایم ؛ خاطر نشان کرد: مسئولان مخابرات شهرستان بشاگرد و همچنین استان و کشور به داد مردم مظلوم بشاگرد برسید که مظلومین زبان شکایت ندارند.

وی به مشکل بی آبی روستای اهون پرداخت و بیان کرد: مشکل کمبود شدید آب شرب در روستای اهون شهرستان بشاگرد پس از گذشت سال‌ها و قول‌هایی که مسئولان برای حل کردن این مشکل داده بودند همچنان به قوت خود باقی است.

حسن زاده اضافه کرد: مشکل کمبود آب روستای اهون شهرستان بشاگرد به نقطه بحرانی خود رسیده و زنگ خطر این بحران نیز به صدا درآمده است و مسئولان از خواب غفلت بلند شوند چرا این مشکل بی آبی در تمامی نقاط شهرستان بشاگرد فراگیر شده است و به شدت رنج می‌برند.

این شهروند بشاگردی با بیان اینکه با بی توجهی مسئولان این شهرستان تا چندین سال دیگر به شهری خالی از سکنه تبدیل می شود ؛ تصریح کرد: بحران کمبود آب در این شهرستان به گونه‌ای شده که کمبود آب در روستا ها و خود مرکز شهرستان بشاگرد به عامل مهم مهاجرت به شهرستان های دیگر و استان شده است که مردم مهاجرت به شهر را بهترین راه برای غلبه بر این مشکل تشخیص می دهند.

وی افزود: جاده روستای اهون نیازمند بازسازی و مرمت دارد و همچنین روستای اهون از دریافت شبکه‎های دیجیتال سیما محروم است و پیگیری‎ها نشان می‎دهد که مسولان در این رابطه اقدامی انجام نداده‎اند.

روستای اهون در توابع شهرستان بشاگرد با جمعیتی بالغ بر یک هزارو ۵۰۰ نفر در ۱۱ کیلومتری مرکز شهر واقع شده است.

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff