گفت و گوی هدفمند بهترین راه ارتقاء و تحکیم روابط همسران

+ پ -
گفت و گوی هدفمند بهترین راه ارتقاء و تحکیم روابط همسران

یک کارشناس امور زنان گفت:خانواده بهترین و مهم ترین نهادی است که می تواند نیازهای عاطفی و اجتماعی اعضاء خود را ارضاء کند و در صورتی که فضای خانواده دوستانه نباشد و درگیری وجود داشته باشد ؛ همه ی اعضااحساس ناامنی کرده و برای حفظ خود درگیر جنگ قدرت می شوند و جنگ قدرت منجر به از دست رفتن یکپارچگی خانواده می شود .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ لیلی حمزه پور کارشناس امور زنان در گفت‌وگو با خبرنگار سوریاس  در خصوص اهمیت توجه به سلامت خانواده اظهارداشت:  هر خانواده ای مانند هر پدیده ی دیگر کارکردهایی دارد ؛ خانواده بهترین مامن و پناهگاه عاطفی و اجتماعی زن و مرد است و تشکیل خانواده فشارهای روانی وارد بر فرد راخنثی و تعدیل می کند که از مهم ترین کارکردهای خانواده می باشد .

وی ادامه داد: خانواده بهترین و مهم ترین نهادی است که می تواند نیازهای عاطفی و اجتماعی اعضاء خود را ارضاء کند و در صورتی که فضای خانواده دوستانه نباشد و درگیری وجود داشته باشد ؛ همه ی اعضا ی خانواده احساس ناامنی کرده و برای حفظ خود درگیر جنگ قدرت می شوند و جنگ قدرت منجر به از دست رفتن یکپارچگی خانواده می شود .

این کارشناس امور زنان اظهار داشت:  در چنین فضایی ٰ؛افراد احساس ناراحتی کرده و برای رهایی از این وضعیت ممکن است به روابط بیرون از خانواده پناه ببرند و کار و مشغله ی زیاد صرف وقت زیاد با دوستان و طلاق عاطفی نتیجه ی چنین فضایی است .

حمزه پور ادامه داد: وقتی دو نفر به علت های مختلف ؛ از جمله تربیت خانوادگی یا تفاوت تجارت گذشته ؛ دیدگاه های متفاوت در مورد مسائل مختلف دارند و با برداشت و انتظار های مختلف از زندگی مشترک با هم ازدواج  کنند  ممکن است کم کم دچار اختلاف نظر شوند  و اگر به این موارد در زندگی توجه نشود و اقدامی در جهت حل و فصل مسالمت آمیز آن ها صورت نگیرد ؛ می تواند به مرحله ی بحرانی برسد و کنترل شرایط را از دست هر دوی آنها خارج کند .

وی تصریح کرد: بنابر این بسیار ضروری است که هر دو سعی و تلاش کنند که از بروز چنین بحران هایی در زندگی جلوگیری شود .

این کارشناس امور زنان خاطرنشان کردند : یکی از راه های ارتقاء و تحکیم روابط همسران گفت و گوی هدفمند در مورد مسائل و مشکلات ؛ تعارض ها و اختلاف نظرها است در چنین شرایطی است که محیطی آرام با هدف رسیدن به اتفاق نظر به وجود می آید  .

انتهای خبر /

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff