گفتگوی صمیمی هرمز با حاج احمد شیخی از مبارزین انقلاب و راوی موزه عبرت ایران
+ پ -
گفتگوی صمیمی هرمز با حاج احمد شیخی از مبارزین انقلاب و راوی موزه عبرت ایران

حاج احمد شیخی از مبارزین انقلاب اسلامی و راوی موزه عبرت ایران است که در ایام برپایی این نمایشگاه در بندرعباس به عنوان راوی مهمان ما و میزبان شهروندان بندرعباسی است.

حاج احمد شیخی از انقلابیون در زمان حکوت شاه بود که ۱۴ ماه در زندان مهمان شکنجه های وحشیانه ساواک شده بود.

 

حاج احمد شیخی در گفتگو با خبرنگار هرمز عنوان کرد: در سال ۱۳۵۳ به جرم تکثیر و انتشار اعلامیه های امام خمینی (ره) او را دستگیر و حدودا ۳ ماه را در شکنجه گاه های کمیته ی مشترک که اکنون به موزه عبرت ایران تبدیل شده است، به سر برد.

 

 

شیخی اظهار کرد: چند روزی مختصر شکنجه ای از جمله مشت، لگد، فحش، کتک و دستگاهی به نام آپولو که معروف ترین شکنجه ی ساواکیان بود نصیبم شد و مدت پنج ماهی طول کشید تا زخم های بدنم التیام پیدا کرد و ۲۰ روز هم به علت اینکه پاهایم زخم بود نشسته روی زمین راه می رفتم و با همان دست های آلوده و خونین غذا می خوردم، زیرا قاشقی برای غذا خوردن به ما نمی دادند.

 

وی بیان کرد: بعد از انتقال به زندان حصر ۹ ماه از عمرم آنجا سپری شد من محکوم به یک سال حبس شده بودم که رضا زندی پور رئیس کمیته مشترک کشته شد و به همین علت بعد از آن ، زندانی هایی که حبسشان تمام می شد را آزاد نمی کردند.

 

 

حاج احمد در ادامه گفتگو عنوان کرد: بعد از طی شدن مدت محکومیتم باید آزاد می شدم که تازه من را به زندان اوین بردند، دو ماه در زندان اوین ماندم، از آن زمان بود که آمریکا به شاه گفت، یک فضای سیاسی برای مردم آماده کنید، از آن به بعد بود که زندانیان را آزاد می کردند، اگرچه من دو ماه در زندان بودم ولی کسانی بودند که دو سال هم آنجا ماندند.

 

 

وی با بیان اینکه زندانیان به ایام فوق “اسارت دوران ملی کشی” می گفتند؛اظهار کرد: زندانیان به ایام فوق “اسارت دوران ملی کشی” می گفتند و بعد از آن آزاد شدم و در جامعه به سر بردم تا اینکه پا به پای مردم در دوران انقلاب در تظاهرات شرکت کردم، از آنجایی که لطف خدا شامل حال مردم شد، انقلاب را همگی با هم به پیروزی رساندیم و ما زندانیان هم جزیی از همین مردم بودیم و همگی باید قدردان ملت، مردم و مخصوصا شهدا و خانواده ی معظمشان باشیم که هر چه داریم از این عزیزان است.

 

 

حاج احمد شیخی که به عنوان راوی به بندرعباس آمده است و از اول اردیبهشت ماه در نمایشگاه موزه عبرت حاضر شده در خصوص نمایشگاه موزه عبرت ایران ، گفت: به مدت ۲۰ روز موزه عبرت در بندرعباس دایر بود  که نمادی از شکنجه گاه ساواک می باشد که در تهران حوالی میدان امام خمینی واقع در خیابان طبس است که این زندان به موزه تبدیل شده است. در این نمایشگاه  با استفاده از بنرهای مخصوص، تندیس، ماکت و غیره سعی شده که مکان را به صورت شکنجه گاه درآوریم و معمولا راویان موزه عبرت بر اساس نظر مسئولین کسانی هستند که خودشان طعم تلخ شکنجه را چشیده باشند.

 

 

وی در خصوص هدف اصلی برپایی این نمایشگاه ، گفت: یکی از شعارهایی که مردم با گوشت و پوست و استخوان آن را لمس کردند و در اینجا هم به صورت تابلو در جای جای نمایشگاه هست این است” آزادی رایگان نیست” این آزادی که الان وجود دارد بدون زحمت و با راحتی به دست نیامده است و اسارت ها کشیدن و خون ها به پایش ریختند، بنابر باید با چنگ و دندان از این آزادی محافظت کرد، بلکه به این امید باشیم که شهدا واسطه ای بشوند که خدا ما را هم ببخشد و آنها همراه خود مارا هم به بهشت ببرند.

 

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff