تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 354449
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۲| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
تریبون های نماز جمعه چرا و چگونه؟

گفتمان سازی در خصوص انتخابات آینده از چالش ترین مسائل ماه های آینده است

تبیین و تشریح دوباره ارزش ها و آرمانهای انقلابی اسلامی از مهمترین فصول ارائه شده در تریبون ها باید باشد که تبیین و گفتمان سازی در خصوص انتخابات آینده در واقع شاید به یکی از چالش ترین مسائل ماه های اینده باشد.

گفتمان سازی در خصوص انتخابات آینده از چالش ترین مسائل ماه های آینده است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از هرمزپرس، جریان دانشجویی از مولفه های تاثیر گذار و حیاتی در پیشبرد اهداف و آرمان های اصیل انقلاب اسلامی بوده است.

جریانی که از بطن جامعه انقلابی دانشگاهها برخاسته و این جوشش را مدیون میدان سازی امام خمینی(ره) و امام خامنه ای(مدظله العالی) است. پس از تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام و اعلام رضایت امام، شهامت و شجاعتی برای جریان دانشجویی به یادگار ماند فارغ از اینکه امروز انها چه می گویند.
پس از اعلام صدور پیام تشکیل بسیج دانشجو و طلبه توسط امام خمینی در دانشگاه و حوزه در واقع میدان های عظیم دانشگاه ظرفیت خود را برای پذیرش فرزندان انقلاب بالا بردند. تشکیل بسیج دانشجویی و تعیین خط مشی آن توسط امام خمینی خطر به انحراف کشیدن دانشگاه را توسط جریان چپ رفع کرد. ادامه روند چنین مدیریت راهبردی توسط رهبر انقلاب میوه خود را در خاموش کردن فتنه ۷۸توسط بسیج دانشجویی نشان داد. پس از آن بود که آغاز دیدارهای دانشجویی قوت گرفت. آغاز این دیدارها با دانشجویان سرآغاز سرفصل های مهمی برای جمهوری اسلامی ایران بود. سرفصل هایی که در پیام ۶/۸ رهبر انقلاب به رشته تفسیر در آمدند و پس از آن شاهد میدان داری جریان دانشجویی در کشور بودیم. اولین ثمره این فرصت های عظیم به جنبش دانشجویی بسط گفتمان عدالت در جمهوری اسلامی و تشکیل مجلس و دولتی که بر اساس گفتمان دانشجویی و ارزش های راستین انقلاب اسلامی شکل گرفت. جنبش دانشجویی با جریان سازی و گفتمان سازی باعث شد که از دل این گفتمان ها، مجلس و دولتی که با بقیه مجالس ودولت ها فرق داشت روی کار بیاید. دهه عدالت ماحصل تلاش و کوشش جریان و جنبش دانشجویی بود. پس از آن دیگر نمی شد نقش و وظیفه جریان و جنیش دانشجویی را در بزنگاه های انقلاب انکار کرد. قبل از آن اگر مسئولان جمهوری اسلامی در قبال کارهای و وظایف صورت گرفته خود پاسخگو نبودند اما از آن پس این حاشیه امنیت بین رفت. به میدان امدن همه جانبه جریان و جنبش دانشجویی زنگ خطری بود برای مسئولان به خواب رفته جمهوری اسلامی ایران که اکنون باید در قبال لحظه به لحظه خود پاسخگو می بودند. بررسی جریانات و پدیده های سیاسی پس از ان نشان می دهد جریان و جنبش دانشجویی همواره در این بین سهم بسزایی در حل و فصل پدیده ها و اتفاقات سیاسی داشته است. در این بین دیدارهای سالانه دانشجویان با رهبر انقلاب و بیان مطالبات دانشجویی در محضر رهبر انقلاب رفته رفته جنبش دانشجویی کشور را به مرحله پختگی خود نزدیک می کرد. میدان داری و میدان سازی در عرصه های علمی.. اقتصادی. فرهنگ و سیاست و همه اینها نشان از سرآغاز تحول مهم دیگری در بطن جریان دانشجویی بود. جریان دانشجویی همواره سال به سال کوشش می کرد که بطن جنبش دانشجویی خود را به حد انتظارات رهبر انقلاب برساند. سراغاز دهه ۹۰ برای جریان دانشجویی سرفصل مهم دیگری بود. سرفصلی که جریان دانشجویی نشان داد به هیچ احدی عهد اخوت نبسته حتی انهایی که روزی میوه گفتمان عدالت جریان دانشجویی بودند. روز به روز جریان دانشجویی نقش پر رنگتری به خود می گرفت. اعلام رضایت سالانه رهبر انقلاب از جریان دانشجویی با ملزومات خاص آن سراغاز تحول مهم دیگری شد. و آن پیزی نبود جز میدان دادن به جریان دانشجویی، جوانان مومن و انقلابی در تریبون مهم نماز جمعه.
حال که جریان دانشجویی این شایستگی را پیدا کرده تا در مهم ترین تریبون های کشوری با مردم سخن بگوید. در واقع حاکی از تحول عظیم در جریان دانشجویی و مسولیت و وظیفه ای سنگینی به این جریان دانشجویی است.
جریان دانشجویی همواره باید خود را در بین مردم ببیند. بیگانگی مسئولان و جریان های سیاسی با مردم مستضعف و پابرهنه انقلاب اسلامی در واقع اعتماد مضاعف و متقابل انقلاب و مردم راکمرنگ کرده و جریان دانشجویی باید حد واسط این رابطه متقابل قرار بگیرد و این خلا را پر کند.
جریان دانشجویی در تریبون های نماز جمعه باید خط شکنی کند. مسائل پیش کشیده در تریبون های نماز جمعه نه آن مسائل کلیشه ای که همه می گویند. باید انچه را بگوید که مردم انتظارش را دارند در غیر اینصورت پس از چند وقت سخنان جریان دانشجویی تبدیل به کلیشه و سریال تکراری خواهد شد.فرصت بزرگی که نصیب جریان دانشجویی شده در واقع می شود پیرامون نقاط استفهام برانگیز و مغفول نظام گفتمان سازی کرد. اگر در پیام ۶/۸ رهبر انقلاب روایت از سرفصل های مهم انقلاب اسلامی پیرامون نقاط استفهام برانگیز و مغفول نظام است وقتش رسیده جریان دانشجویی که وامدار هیچ جریان سیاسی خاصی نیست اکنون نوک پیکانش را بر روی نقاط استفهام برانگیز نظام بگذاردو مسائلی که گفته نشده و واهمه ای از گفتن ان هست. را بگوید.
گفتمان سازی در خصوص مبارزه با اشرافیت و فساد باید به عنوان یکی از مهم ترین رئوس مطالب هفتگی تریبون ن ماز جمعه جریان دانشجویی قرار بگیرد. وقت ان رسیده که جریان دانشجویی گفتمان مبارزه با اشرافیت مسئولان جمهوری اسلامی را پیاده کند و ندای مبارزه با فساد را این بار همه جانبه سر دهد.
جریان سازی در خصوص اقتصاد مقاومتی با تشریح راه کارهای خرد و کلا ن اقتصاد مقاومتی اعم از وظایف مسئولین و مردم باید به عنوان مهم ترین مطالبه این جریان در تریبون های نماز جمعه باشد.
بررسی انچه در سیاست روز می گذرد. و خطراتی که آرمانهای امام و ارزش های انقلاب اسلامی را تهدید می کند وظیفه جریان دانشجویی است که ان را در تریبون عبادی سیاسی نماز جمعه به نمایش بگذارد. خطر انحراف ارزش های امام راه حل در واقع امروز از مرز خطر گذشته، اینکه امروز ارزش های انقلاب اسلامی در زیر چکمه های منورالفکرانی که خود را می خواهند با دنیا هماهنگ کنند لگد مال شده است. مسئله بدیهی است.
مبارزه با استکبار ارمان فراموش نشدنی و مصلحت ناپذیر امام در واقع امروز به عنوان ابر رئوس مطالبه دانشجویان انقلابی در تریبون نماز جمعه قرا ر بگیرد. هر چه می کشیم از همین کنار امدن با استکبار است. گر چند این مسئله در زمان حیات امام یک بار برای همیشه حل شده است اما باز روشنفکرانی که مدرک ها و سوادشان و در پی آن فکرشان را هم از استکبار به عاریه گرفته اند هنوز به دنبال مسئله سازی مسئله استکبار هستند. کنار آمدن با مسئله استکبار، نظام اسلامی را در دو سه سال اخیر با عهد نامه ننگین قاجاریسم همراه ساخته است. برجام و قص علی هذا نتیجه کنار امدن با استکبار است. نتیجه ای که تلخی ان مسئله نفوذ شده است و روز به روز شاهد رد پای جاسوسان مراکز استکباری در نهادهای انقلابی هستیم. این روشنگری هیچ گونه مصلحتی را بر نمی تابد و وظیفه جریان دانشجویی در این خصوص مشخص است.
باز شدن درهای دنیا به روی ما و باز کردن درهای کشور به روی انها باعث شده که جمهوری اسلامی شاهد ورود جاسوسانی در قالب کاردار یا سفیر باشد عمق مسئله نفوذ این است و تبیین ان وظیفه حیاتی جوانان انقلابی در تریبون های نماز جمعه است. به راستی این همه جاسوس در کشور چه می خواهند.
غلط پردازهایی صورت گرفته در خصوص ارزشهای امام راحل یکی دیگر از مصیبت های عظمایی که توسط این جریان به اصطلاح روشنفکر صورت گرفته وظیفه جریان دانشجویی این است که نگذارد ارزش های انقلاب را پس از گذشت این همه سال مصادره کنند و استقلال کشور را به اسم انزوا بدانند.
جریان سازی در خصوص فرهنگ ناب انقلاب اسلامی وظیفه حیاتی دیگر جریان دانشجویی در تریبون نماز جمعه است. مسائل و معضلات بزرگ فرهنگی که همه ریشه در کنار امدن با استکبار و غلط پردازیهای در خصوص ارزش های انقلاب به وجود امده است.
گفتمان سازی در خصوص تقویت جبهه مقاومت از دیگر رئوس و سرفصل های ارائه شده در تریبون های نماز جمعه باشد.
جریان سازی در خصوص اسناد بالادستی نظام و روشنگری در این خصوص، حال که روز به روز اسناد مهم بالادستی ارائه شده توسط رهبر انقلاب در طاقچه های اتاق کار مسئولین خاک می خورد و در عوض برنا مه های غیر کارشناسی شده تحت عناوین مختلف مصوب شده در مجلس تعیین خط می کنند.
لازم است بار دیگر وظایف هر کدا م از نهادهای انقلابی بر اساس اندیشه امام و قانون اساسی در تریبون های نماز جمعه باز گو شود. اینکه مجلس فرمایشی و نماینده فرمایشی جایی در نظام اسلامی ندارد. اینکه به اعتراف همه برجام تقریبا هیچ و خسارت محض بوده و ان رئیس سازمان می گوید اگر در تصویب برجام دقت بیشتری می کردیم . این موارد باید همواره تجربه و نصب العین مسئولین باشد تا بار دیگر خطایی نکنند و مردم باید اگاه باشند و ببینند مجلس ما تا کجا تنزل پیدا کرده است.
بار دیگر باید در تریبون های نماز جمعه آرمانهای فراموش شده¬ی سیاست خارجه جمهوری اسلامی بازگو شود تا نبینیم شیخ عیسی قاسم در بحرین. زکزاکی در نیجریه. شیخ نمر در عربستان در زیر چکمه های ظلم قرار له شوند. باید بار دیگر ارزش های جمهوری اسلامی در سیاست خارجه را این بار در تریبون های نماز جمعه احیا کرد.تبیین و شریح دوباره ارزش ها و آرمانهای انقلابی اسلامی از مهمترین فصول ارائه شده در تریبون ها باید باشدو وقتش رسیده که بار دیگر هم به مردم و هم به مسئولین ارزش های انقلاب اسلامی و اهداف انقلاب اسلامی در عرصه داخلی وبین الملل بازگو شود. گویا فراموش شده که برای چه انقلاب کردیم.
تبیین و گفتمان سازی در خصوص انتخابات اینده در واقع شاید به یکی از چالش ترین مسائل ماه¬های اینده باشد. مسئله ای که جریان دانشجویی باید مواظب باشد که برایش به عنوان تهدید تلقی نشود. روشنگری و مفهوم سازی در خصوص انتخابات اینده فقط از عهده ی جریان دانشجویی که وامدار هیچ جریان سیاسی نیست بر می آید.
انتهای پیام/م

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=354449
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,529 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی