گفتمان دینی نقش مهمی در تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی به جوانان دارد
+ پ -
گفتمان دینی نقش مهمی در تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی به جوانان دارد

امام جمعه سیریک اظهار کرد: گفتمان های دینی می تواند نقش مهمی در القای فرهنگ دینی و نیز تبین دستاوردهای انقلاب اسلامی به جوانان داشته باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی؛ اولین گفتمان دینی با هدف آگاهی و بصیرت افزایی به نسل جوان، هدایت‌ دانشجویان به سمت مبانی فکری، عقیدتی و رفتارهای تاثیر گذار اسلامی و نیز فرهنگ‌سازی دینی با هدف حفظ ارزش‌ها و هنجارهای جامعه اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان سیریک برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا صفایی حائری، امام جمعه شهرستان سیریک گفت: گفتمان های دینی می تواند نقش مهمی در القای فرهنگ دینی و نیز تبین دستاوردهای انقلاب اسلامی به جوانان داشته باشد.

امام جمعه سیریک اظهار کرد: گفتمان های دانشجویی می تواند در بخش های همایشی، کارگاهی دانشجویی و یا طلاب با موضوعات مختلف روز جامعه، پرداختن به دستاوردهای انقلاب اسلامی، حجاب و عفاف، ولایت در جامعه اسلامی، تحکیم بنیان خانواده و موضوعات اخلاقی و تربیتی اجرا و برگزار شود.

صفایی حائری تصریح کرد: گفتمان های دینی به منظور ترویج شعائر اسلامی، مبارزه با خرافه ها و بدعت های نامتعارف و غیر عقلی و پاسخ به شبهات اعتقادی نسل جوان و نوجوان را می توان در سطح مراکز علمی و تربیتی برگزار کرد.

وی با بیان اینکه اصلی ترین مؤلفه پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران قبل از آنکه ماهیت سیاسی داشته باشد، ماهیت فرهنگی آن است، افزود: فرهنگ هر جامعه ای هویت و موجودیت آن جامعه را تشکیل می دهد به گونه ای که اگر جامعه ای در بعدهای اقتصادی، سیاسی، صنعتی و یا نظامی قدرتمند و قوی باشد اما انحراف فرهنگ داشته باشد  پوچ و توخالی است.

امام جمعه سیریک بااشاره به اینکه عدم برگزاری گفتمان ها در مراکز علمی از جمله مدارس، دانشگاهها و حوزه ها شاید یکی از مشکلات فرهنگی جامعه است، بیان کرد: دغدغه ها و چالش های درون جامعه را می توان با گفتمان سازی از طریق بحث، گفتگو و رسیدن به راهکارها و راه حل های اصولی و منطقی با کمک جوانان و صاحبان اندیشه برطرف و جامعه را از چالش های احتمالی مصون داشت.

صفایی حائری با بیان اینکه گفتمان های دینی را می توان حول محورهای مختلف در مراکز دانشگاهی و علمی برگزار کرد،گفت: محورهای دین و زندگی، آسیب‌های اجتماعی، سواد رسانه‌ای و اقتصاد مقاومتی از جمله محورهایی است که می تواند نقش پویایی در جامعه داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مهم ترین راههای برون رفت از چالش های جامعه عصر حاضر را می توان در هم اندیشی فکری و اشتراکات فرهنگی و دینی جستجو کرد چون گفتمان های دینی و فرهنگی ازجمله روش های نوین عصر حاضر در برابر افراط گرایی تروریسم و فتارهای خشونت آمیز جامعه غرب هستند.

 

 

 

انتهای پیام/ت

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff