گسترش آموزش قرآن کریم نیازمند اقدام و عمل است
+ پ -
گسترش آموزش قرآن کریم نیازمند اقدام و عمل است

مدرس قرآن هرمزگانی ضمن توصیه به اهمیت بیشتر به آموزش قرآن اظهار کرد: آموزش های ما استاندارد و منظم نبوده لذا همه ارگان ها به فراگیری قرآن تلاش نمایند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛  حمیدالله زارعی،مدرس قرآن هرمزگانی درگفتگو با خبرنگار  رفتار نیوز، ضمن توصیه به اهمیت بیشتر به قرآن توسط ارگان ها به بیان اشتباهاتی در تدریس تجوید درسنوات گذشته پرداخت و اظهار کرد: چاره ای نداریم جزء رجوع مجدد به قرآن آموزش های ما استاندارد و منظم نبوده و نیست انتظار داریم همه ارگان ها به فراگیری مجدد کارکنانی که در اختیار دارند تلاش نمایند.

وی به نمازخواندن با لذت در صورت قرائت صحیح حمد و سوره اشاره کرد و گفت: اگر کسی تجوید را یاد بگیرد قطعا خواندن حمد و سوره درست خواهد داشت و این موضوع می تواند شوقی وصف ناشدنی را برایش ایجاد نماید مطمئنا نماز خواندن با لذت برکات دیگری را نیز برایش بهمراه خواهد داشت.

زارعی ضمن انتقاد از برخی شیوه های آموزش قرآن در گذشته نه چندان دور به برخی از دانش آموزان و مردم عامی اشاره کرد و گفت: درگذشته قوائد و نقاط تجویدی را بعضا درست نمیدانستند هرچه از قوائد را در گذشته یاد گرفته اند در حال حاضر تکرار می کنند و غافل از اینکه در آن آموزش ها توجه لازم به تجوید نشده بود.

وی ضمن بیان انتظار خود در اهتمام بیشتر ارگان ها به آموزش استاندارد از صفر تا صد خاطر نشان کردند: در استاندارد آموزشی، فرایند آموزشی مورد توجه قرار می گیرد پس بایستی هم در درس دادن، آزمون، انظباط در حضور و غیاب همه بایستی در چارچوب آموزشی نظمی درست را بهمراه داشته باشد، راهکار این است که با شیوه های نوین آموزشی بتوانیم گفتمان آموزش تجوید قرآن را به صورت استاندارد و کاربردی  فرهنگ سازی کنیم.

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff