گزینه نظامی آمریکا با شکست مفتضحانه دزدی دریایی از روی میز برداشته شد

امام جمعه کیش گفت: آمریکا دیگر نمی تواند حتی در لفظ و بیان از گزینه نظامی سخن بگوید و این گزینه نظامی عملا از روی میز برداشته شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام احمد حسن زاده در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه کیش با توصیه به رعایت تقوی الهی در تمامی شئون زندگی، بر تقوی در هر زمان و رعایت حدود الهی تاکید و اظهار کرد: جامعه ای که حدود الهی در آن رعایت شود جامعه سالمی است.

امام جمعه کیش با اشاره به عملیات تکاوران دریا دل سپاه درآب های عمان و شکست دزدان دریایی آمریکا اظهار کرد: این ها دزدان دریایی دولتی بودند که با هدف نشان دادن ضرب شست به ایران می خواستند تا درمذاکرات آینده نظرات خود را به جمهوری اسلامی تحمیل کنند.

وی با بیان اینکه این عملیات در آب های عمان انجام شده است نه در آب های خلیج فارس ادامه داد: با توجه به توان دریایی ایران در آب های خلیج فارس و تسلط کامل به تنگه هرمز، آنها فکر می کردند که نیروی دریایی ایران در آب های خلیج فارس فقط توان مقابله دارد و در آب های عمان ضعیف است؛ به همین دلیل عملیات خود را در آب های عمان انجام دادند اما با هلی بورن تکاوران و نیروهای واکنش سریع سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در به اختیار درآوردن نفتکش و هدایت آن تا سواحل کشور غافلگیر شدند.

وی با اشاره به شکست مفتضحانه و تحقیر آمریکایی ها در این عملیات تاکید کرد: این عملیات چند پیام داشت، یکی اینکه نیروی دریایی آمرریکا از نظر تکتیکی و تکنیکی قابلیت و توان مقابله با نیروهای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران را که در جنگ چریکی دریایی توان بالایی دارند را ندارد.دوم اینکه توان رزمی سپاه منحصر به خلیج فارس نمی شود و دشمنان بدانند که یگانهای نیروی دریایی سپاه می توانند در آب ها عمان نیز پیشرفته ترین عملیات را اجرایی کنند.

امام جمعه کیش تصریح کرد: با این شکست مفتضحانه آمریکا دیکر حتی نمی تواند در لظف و بیان از گزینه نظامی سخن بگوید و این گزینه عملا از روی میز برداشته شده است.

وی با اشاره به ۱۴ آبان به عنوان روز فرهنگ عمومی افزود: فرهنگ مسئله بسیار مهمی است و به تعبیر رهبر انقلاب همانند هواست که همه مردم ناگزیر به استفاده از آن هستند.

حجت الاسلام حسن زاده با بیان اینکه مسئولان وظیفه دارند فرهنگ درست را در اختیار مردم قرار دهند به همین دلیل باید بر اصلاح فرهنگ عمومی توجه بیشتری شود تاکید کرد: فرهنگ عمومی باید مطابق با دستورات دینی و اسلامی باشد.

وی با تاکید بر اینکه اگر فرهنگ عمومی اصلاح شود به فرموده امام راحل یک مملکت اصلاح می شود افزود: اگر فرهنگ عمومی کشور اصلاح شود، اقتصاد، سیاست و اجتماع نیز اصلاح خواهد شد.

امام جمعه کیش بر تاکید رهبر معظم انقلاب به اصلاح فرهنگ عمومی به عنوان یک رویکرد مهم اشاره کرد و افزود: باید همه دستگاه ها، اهل قلم و نویسندگان، اساتید و معلمان در زمینه اصلاح فرهنگ عمومی تلاش کرده و فرهنگ عمومی صحیحی را به دانش آموزان ودانش جویان انتقال دهند؛ باید هنر در اختیار فرهنگ عموم باشد، صدا و سیما و رسانه ملی که بالاترین رسانه کشور است وظیفه بسیار سنگینی در این زمینه دارد و در تمامی برنامه های خود اعم از هنری، خبری و گزارشی به طور دائم در خدمت فرهنگ عمومی کشور باشد.

وی فرهنگ کار، وجدان کاری، عشق به کار و فرهنگ حجاب و پوشش برای مردان و زنان را از جمله فرهنگ هایی برشمرد که باید به عنوان عمومی مطابق با چارچوب های دینی و اسلامی مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/