گزینه بکارگیری بمب هسته‌ای همچنان روی میز است/ هم اینک در وضعیت بسیار خطرناکی بسر می‌بریم
+ پ -
گزینه بکارگیری بمب هسته‌ای همچنان روی میز است/ هم اینک در وضعیت بسیار خطرناکی بسر می‌بریم

یک مقام ارشد سابق سیا نظریه بکارگیری سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی از سوی پوتین را در اروپای شرقی بسیار خطرناک نامید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «ولادیمیر پوتین» رییس جمهور روسیه آماده بکارگیری جنگ افزارهای هسته‌ای تاکتیکی در اروپا برای متوقف کردن توسعه طلبی‌های ناتو شده است.

بنوشته وبگاه روزنامه انگلیسی «بیزینس اینسایدر» «رابرت دننبرگ» رییس سابق بخش اروپای مرکزی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) گفت که گزینه بکارگیری جنگ افزارهای هسته‌ای از سوی روسیه در اروپا از روی میز برداشته نشده است.

بر اساس این گزارش، دننبرگ در این زمینه گفت: «نظریه بکارگیری جنگ افزارهای هسته‌ای پوتین کاملا با‌ آنچه که ما در طول تاریخ شاهدش بودیم متفاوت است. پوتین در دسامبر گذشته نظریه بازنگری  در استفاده از تجهیزات هسته‌ای روسیه را امضا کرد که بواسطه آن می‌تواند در اروپا به طور تاکتیکی از سلاح هسته‌ای استفاده کند. تعدادی از افسران اطلاعاتی ذخیره روسیه نیز در مجمعی گفتند که گزینه بکارگیری سلاح هسته‌ای از سوی روسیه از میز برداشته نشده است.»

این مقام سابق سیا با توصیف فضای کنونی افزود: «هم اینک در وضعیت بسیار خطرناکی بسر می‌بریم و عملیات نظامی آمریکا و ناتو در نزدیک همتایان روسی‌ در اروپای شرقی انجام می‌شود و از سویی بسیاری از ارتباطات اطلاعاتی، نظامی ناتو که با دقت بنا شده بود در دوره جنگ سرد برچیده شده‌اند.»

رابرت دننبرگ دیدگاه روسیه را در بکارگیری سلاح‌های هسته‌ای بدین گونه تعریف کرد که این کشور(روسیه) برای جلوگیری از تجاوز بیشتر ناتو در اروپا مشتاق استفاده از جنگ افزار هسته‌ای است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff