گزارش وقیحانه نیویورک‌تایمز درباره ایران
+ پ -

روزنامه آمریکایی در یک گزارش خبری وقیحانه، ایران را «کشوری با استعداد برای تقلب کردن و فریبکاری» توصیف کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، در ادامه مواضع ضد ایرانی رسانه‌های جریان اصلی در آمریکا، یک روزنامه نزدیک به کاخ سفید در گزارشی اهانت‌آمیز ایران را متقلب خواند.

در حالی که مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۵+۱ همچنان برای رسیدن به توافق نهایی در حال پیگیری است، اهانت و وقاحت مقامات و رسانه‌های آمریکایی نسبت به مردم ایران هم همچنان ادامه دارد.

وندی شرمن معاون جان کری و رئیس تیم مذاکره کننده آمریکا در گروه ۱+۵ (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان) ۱۱ مهر سال ۱۳۹۲ در اظهاراتی به کمیته روابط خارجه سنا گفته بود، «فریبکاری بخشی از ژن ایرانیان است»(جزئیات بیشتر).

روزنامه نیویورک تایمز در گزارش وقیحانه روز ششم ژوئن خود که درباره مذاکرات هسته‌ای منتشر شد، نوشت: «ایران کشوری با استعداد برای تقلب کردن و فریبکاری است».

در بخشی از مطلب این روزنامه نزدیک به کاخ سفید که درباره مواضع «ژرار آرو» سفیر فرانسه در آمریکا و هشدارهای وی درباره مذاکرات هسته‌ای با ایران منتشرشده، به ایران و ایرانی اهانت صریحی شده است.

نویسنده این یادداشت با اشاره به مواضع دیپلمات فرانسوی و هشدارهای او درباره «توافق بد هسته‌ای با ایران» در اهانتی آشکار و وقیحانه بیان کرد: «شما فکر می‌کنید ما(آمریکا) به فرانسه درباره حماقت حمله به عراق گوش ندادیم، به هشدار درباره ایران،‌ کشوری با استعداد در تقلب و فریبکاری گوش خواهیم داد؟».

«آرو» که نماینده و سفیر سابق فرانسه در سازمان ملل بوده، حضور فعالی در بحثهای مربوط به مذاکرات هسته‌ای داشته است و اخیرا در نشستی در اندیشکده آمریکایی درباره مسائل و موضوعات مختلف مذاکرات هسته‌ای ابراز نظر کرد.

سفیر فرانسه در آمریکا همچنین بارها در شبکه مجازی خود، ادعا کرده که به منظور رسیدن به توافق هسته‌ای نهایی، ایران باید اجازه دسترسی و بازرسی از همه تاسیسات هسته‌ای و نظامی خود را بدهد(جزئیات بیشتر).

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff