گزارش تصویری؛ نخستین خدمت عاشقانه خادمیاران هرمزگانی در چایخانه حضرت رضا(ع)

چهل نفر از خادمیاران هرمزگانی با حضور خود از ۱۶اردیبهشت ماه به مدت سه روز در چایخانه حرم مطهر رضوی به زائرین حضرت ثامن الحجج(ع) خدمت رسانی میکنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ چهار چایخانه حضرت رضا(ع) در صحن های کوثر، باغ رضوان، غدیر و امام حسن مجتبی(ع) دایر است که از ۱۶ تا ۱۸ اردیبهشت خادمیاران هرمزگانی در چایخانه باغ رضوان، پذیرایی از ارادتمندان انیس النفوس(ع) را برعهده دارد.

همیشه یکی از اولویت‌هایمان بعد از زیارت این بود که به چایخانه حضرت برویم یک چای خود را مهمان کنیم اما این‌بار متفاوت است و برای نخستین بار ۴۰ خادمیار هرمزگانی، افتخار میزبانی از زوار در چایخانه حضرت را دارند.

گمان نمی‌کنم چای هیچ‌کجای دنیا آنقدر خواهان داشته باشد مگر در چایخانه حضرت امام رضا(ع)، که زوار بعد از نماز و یک دل سیر زیارت به سمت این مکان بیایند و چای بدستشان بدهی و بگویی “نوش جان، التماس دعا”، و هیچ لذتی بالاتر از این نیست.

دیدن صف زائران برای نوشیدن چای متبرک بسیار زیبا و پر لطف است این‌جا است که درک می‌کنی امام رئوف چگونه مهمان‌نوازی می‌کند و با نگاه مهربانش، دانه‌های اشک را از روی گونه‌های سرد زائرین درگاهش می‌زداید، کدام مهمانی را دیدی که در غربت خود مهمان‌نوازی کند.