گروه‌های مقاومت فلسطین: قدس مسئله اصلی امت اسلام است/ ایران موضعی پایدار در حمایت از آرمان فلسطین دارد

گروه‌های مقاومت فلسطینی ضمن تاکید بر عربی و اسلامی بودن مقدسات قدس، این شهر را پایتخت دائمی فلسطین خواندند و از تلاش و حمایت‌های مستمر جمهوری اسلامی ایران در روز قدس هرسال از آرمان آزادی فلسطین تقدیر کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ گروه‌های مقاومت فلسطین تاکید کردند که روز جهانی قدس که هر سال در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان است پیامی به تمام کشورهای اسلامی و عربی مبنی بر پیروزی قدس است که این پیروزی با حمایت کامل شان از فرزندان ملت به ویژه در سایه تهدیدات رژیم صهیونیستی و تداوم تجاوزگری‌ آن‌ها برای تسلط کامل بر شهر قدس میسر خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری «فلسطین الیوم »،«اسماعیل رضوان» رهبر جنبش اسلامی حماس در روز جهانی قدس به توده‌های ملت فلسطین مستقر در مسجد الاقصی که  نقشه ذبح قربانی صهیونیست‌ها در داخل مسجد الاقصی را خنثی کردند، درود فرستاد و با تاکید بر عربی و اسلامی بودن  مسجدالاقصی  و قدس اعلام کرد این مسجد پایتخت ابدی فلسطین و اولین قبله مسلمانان جهان و سومین مکان مقدس مسلمانان است.

رضوان در روز جهانی قدس به  رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران که روز جهانی قدس را به عنوان روزی برای تحقق وحدت اسلامی و یادآوری نقش  مسلمانان در دفاع از  قدس  و فلسطین برگزیدند، درود فرستاد.

رضوان با بیان اینکه ما می گوییم قدس مسئله اصلی امت عربی و اسلامی بوده و خواهد ماند، افزود: آنچه در سطح توده‌های عربی و اسلامی لازم است، حمایت پایدار و استوار از  مقدساتمان است.

وی در ادامه افزود: آنچه در سطح جامعه جهانی لازم است، توقف تجاوزات صهیونیست‌ها به مقدسات است و آنچه از فلسطینی‌ها خواسته می‌شود،  حفظ وحدت میدانی و انسجام جهادی در تمام اَشکال مقاومت است.در این بین مقاومت مسلحانه مهم‌ترین نوع مقاومت خواهد بود و لازم است تا نیروهای ما در آمادگی، بسیج و آماده‌باش کامل باشند تا از قدس و مسجدالاقصی دفاع کنند».

«یوسف الحساینه» عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز به نوبه خود اعلام کرد که روز جهانی قدس روز قابل توجهی است و روزی است که از سوی امام خمینی (ره) رهبر انقلاب اسلامی ایران برای معطوف کردن توجه ملت و همه آزادگان جهان به سوی قدس اعلام شده است. ملت باید برای آزادسازی  قدس و مقابله با تجاوزات و حملات صهیونیستی به قلب عربی و اسلامی ، متحد شوند.

یوسف الحساینه در ادامه تاکید کرد:  ایران همچنان با تمام توان سیاسی و  نظامی حامی و پشتیبان ملت فلسطین بوده است و موضع آن ها قاطع است.

« عصام ابودقه» رهبر جبهه دموکراتیک نیز اعلام کرد که روز جهانی قدس پیامی است به همه کشورهای عربی و اسلامی برای حمایت از قدس، ایستادگی در کنار آن و مردم آن  است به ویژه اینکه تهدیدات اسرائیل ، تداوم  تجاوزات و استبداد گری آن  و همچنین  تلاش برای تصرف کامل قدس وجود دارد.

ابودقه با درود بر ایران ، مردم و رهبران آن که این روز را به طور کامل گرامی می دارند، تاکید کرد که آنها از مردم فلسطین و مقاومت فلسطین حمایت مادی، معنوی و سیاسی می‌کنند.

رهبر جبهه دموکراتیک خواستار حمایت بیشتر برای مقابله با اشغالگران صهیونیست شد و گفت:  قدس جایگاهی در قلب مسلمانان و فلسطینیان به عنوان پایتخت فلسطین دارد و همچنین نمادی برای همه مسلمانان و مسیحیان روی زمین  است.

«اسامه حاج احمد» عضو کمیته مرکزی جبهه مردمی برای آزادی فلسطین نیز به نوبه خود گفت: در روز جهانی قدس از مردم ایران و رهبری ایران به دلیل حمایت  از مقاومت ملی فلسطین  قدردانی می‌کنیم.

حاج احمد افزود: ما به رهبران ایران به دلیل  مقابله  آنها در برابر اشغالگران صهیونیست و همچنین فشارهای آمریکا درود می فرستیم.

گروه‌های مقاومت فلسطینی ضمن تاکید بر عربی و اسلامی بودن مقدسات قدس، این شهر را پایتخت دائمی فلسطین خواندند. آن‌ها از تلاش و حمایت‌های مستمر جمهوری اسلامی ایران در روز قدس هرسال از آرمان آزادی فلسطین تقدیر کرده و آن را موجب وحدت ملت اسلامی خواندند.

فرماندهان جنبش حماس، جهاد اسلامی فلسطین، جبهه دموکراتیک فلسطین و سایر گروه‌های مقاومت در سرزمین‌های اشغالی ضمن اعلام آمادگی در مواجهه با نظامیان اشغالگر صهیونیست، از ایستادگی و استقامت ملت فلسطین طی ماه رمضان و انجام عملیات‌های مقاومتی در قلب تل‌آویو تشکر و قدردانی کردند.

روز قدس یا روز جهانی قدس آخرین جمعه ماه رمضان  است که امام خمینی   ( ره) در( رمضان ۱۳۹۹ق) آن را روزی رسمی برای حمایت از مردم فلسطیندانست و از مسلمانان جهان خواست که برای کوتاه کردن دست رژیم صهیونیستی  و پشتیبانان آن به هم بپیوندند. نامگذاری آخرین جمعه ماه رمضان به عنوان روز قدس، با حمایت بسیاری از روشنفکران و هنرمندان مواجه شد و امروزه علاوه بر ایران، در کشورهای مختلفی از جهان، راهپیمایی و مراسم روز قدس برگزار می‌شود که بنابر گزارش منابع خبری، این تعداد به ۸۰ کشور در قاره‌های مختلف جهان می‌رسد.

تاکنون دو دوره جشنواره بین‌المللی کاریکاتور با موضوع روز جهانی قدس در سال‌های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۷ شمسی در ایران برگزار شده که هنرمندانی از ۳۰ کشور جهان در آن شرکت کرده‌اند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/