گردشگری، صنعتی که مغفول مانده است/ کیش پیشرو در صنعت گردشگری
+ پ -
گردشگری، صنعتی که مغفول مانده است/ کیش پیشرو در صنعت گردشگری

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: گردشگری کشورصنعتی است که نسبت به آن غفلت شده است و امیدواریم بتوانیم به سرعت عقب ماندگی موجود را جبران کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع هرمز به نقل از کیش پرس، در آیین افتتاحیه نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سفر کیش که با حضور مسعود سلطانی فر رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، علی اصغر مونسان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، حجت الاسلام علیدادی امام جمعه کیش، جمعی از معاونان سازمان، سفیر پاکستان، وزیر مختار آلمان و جمعی از فعالان حوزه گردشگری برگزار شد .

 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در آیین افتتاحیه نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سفر کیش ، گفت: امروز بر کسی پوشیده نیست که صنعت گردشگری یکی از پر رونق ترین و پردرآمدترین صنایع دنیاست.

 
وی با اشاره به یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون نفر آمار گردشگری جهان ،ابراز کرد: این آمار نشان از توجه ویژه به صنعت گردشگری در جهان دارد.

 
مونسان به هزینه های میلیاردی بسیاری از کشورها برای ایجاد زیرساخت های لازم برای جذب گردشگر اشاره کرد و افزود: در جمهوری اسلامی ایران به لطف خدا جاذبه های طبیعی در همه کشور وجوددارد که با حداقل سرمایه گذاری و کمترین هزینه می توانیم زیر ساخت های را برای کسب دستاوردهای بزرگ آماده کنیم.

 
وی وجود آب و هوای جنگلی و دریای خزر در شمال کشور، حوزه کویر که یکی از پر جاذبه ترین موارد گردشگری مورد علاقه توریسم خارجی است در مرکز کشور، آب و هوا و فرهنگ متفاوت، دریا و جاذبه های تاریخی در جنوب و جزایر خلیج فارس را امکانات بسیار خوبی برشمرد که می تواند جاذبه های مناسبی برای جذب و افزایش آمار گردشگری باشد.
رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه در میان تمام جزایر تنها کیش پیشرو در بسترسازی برای جذب گردشگر بوده است، اظهار کرد: این موضوع بیانگر آن است که نسبت به صنعت گردشگری در کشور غفلت هایی صورت گرفته است که امیدوارم در دولت تدبیر وامید به سرعت این عقب ماندگی جبران شود.

 
وی با اشاره به اینکه تعداد اندک هتل ها و پایین بودن خدمات گردشگری جاذبه برای حضور گردشگران را کاسته است، افزود: جاذبه های طبیعی و تاریخ پویای ایرانی می تواند برای تمام حوزه های جاذبه به وجود آورد تا بتوانیم به دستاوردهای خوبی در این حوزه برسیم.
مونسان ادامه داد: در دو سال و اندی گذشته تلاش کردیم تا درحوزه زیرساخت به نقطه با ثباتی برسیم و بتوانیم یکی از مأموریت ها را که گردشگری است توسعه داده و در خدمت رونق گردشگری باشیم.

 
وی به حضور سالانه یک میلیون و ۷۰۰ هزار گردشگر در جزیره کیش اشاره کرد و گفت: سعی کرده ایم علاوه بر رونق گردشگری داخلی نگاه ویژه ای نیز به گردشگری خارجی داشته باشیم که بسیار مهم است و به نظر می آید پس از تحریم آمارهای گردشگری خارجی رو به رشد بوده است.

 
مونسان به توسعه فضای شهری و گسترش جاذبه های گردشگری و تفریحی در جزیره کیش اشاره کرد و بیان کرد: هدف بعدی ما افزایش مدت زمان اقامت گردشگران است که برای اولین بار پس از پیروزی انقلاب جزیره ای به جز کیش به دستور رئیس جمهور در دستور توسعه قرار دارد.

 
وی با اشاره به عملیات اجرایی در جزیره هندورابی ، تاکید کرد: عملیات توسعه در جزیره هندورابی آغاز شده است و باند فرودگاه این جزیره تا پایان امسال آماده و هواپیما در آن فرود خواهد آمد.

 
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ، ادامه داد: اسکله تجاری و مسافری هندورابی نیز بیش از ۷۰ درصد عملیات اجرایی خود را پشت سر گذاشته است و طرح جامع هندورابی با همراهی مشاور ایرانی و آلمانی طراحی شده است و امیدواریم که سال ۹۵ سال توسعه جزیره هندورابی باشد.

 
محمد محب خدایی معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این مراسم با اشاره به اختصاص ۱۸ هزار متر مربع فضای نمایشگاهی به نمایشگاه گردشگری و سفر کیش گفت: در حاشیه این نمایشگاه سه همایش اساسی در رابطه با گردشگری با حضور اساتید خارجی برگزار می شود.

 
وی همایش شهر گردشگری، صنعت حمل و نقل ترکیبی و بازار، برند و گردشگری را موضوعات مطرح شده در سه همایش عنوان کرد و افزود: امروز پس از پساتحریم و با سیاست های مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش هدف گذاری در حوزه گردشگری بر این مبنا قرار داده شده است تا تمامی پتانسیل های حوزه گردشگری در کیش فعال شود و بتواند به طور مستمر و مداوم جذب گردشگر داشته باشد.

 
وی با بیان اینکه جزیره کیش تنها جزیره ای است که در تمامی حوزه های گردشگری اعم از توریستی، سلامت، ورزشی، تفریحی، آموزشی و تاریخی دارای پتانسیل های گردشگری است ، بیان کرد: بر طبق آمار اعلام شده با تمامی رکودی که در حوزه توریسم شاهد بودیم جزیره کیش رشد گردشگر داشته است به خصوص با سیاست های مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش مبنی بر کنترل قیمت ها و افزایش کیفیت خدمات که موجب تقاضای روزافزون برای حضور در کیش شده است.

 
محب خدایی برگزاری همایش در کنار نمایشگاه را مثبت ارزیابی کرد و افزود: حمایت های ویژه از هتل و بخش های دیگر یک جریان فزاینده در حوزه گردشگری ایجاد کرده است.
وی با اشاره به جمعیت ۲۸ هزار نفری در کیش را که ارائه کنندگان خدمات ویژه به یک میلیون و ۸۰۰ هزار گردشگر هستند که با اقامت متوسط ۳ شب رقمی معادل ۶ میلیون نفر را تشکیل می دهند امری قابل توجه دانست.
این مقام مسئول در گردشگری کیش با ارائه آماری ، اعلام کرد: در نوروز با حضور ۲۵۰ هزار مسافر برای ۲۰ روز و با اقامت ۴ شب، قریب به یک میلیون مسافر در کیش اقامت خواهند داشت که ۳۳ درصد در هتل ها، ۵۲ درصد طرفیت نیز در مجتمع های اقامتی حضور خواهند داشت.
وی به ۱۰۲ تا ۱۰۸ پرواز در ایام نوروز در فرودگاه کیش اشاره و تاکید کرد: کیش قابلیت ارتقاء تا ۳ و نیم میلیون نفر مسافر را هم اکنون داراست.

 
نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سفر به کیش با حضور سفیر پاکستان، وزیر مختال آلمان و ۱۲۰ شرکت داخلی و نمایندگان تورها و جمعی از فعالان صنعت گردشگری شب گذشته در مرکز همایش های بین المللی کیش و نمایشگاه بین المللی کیش افتتاح شد.
برگزاری سه همایش، برند، بازار و گردشگری، شهر گردشگری ، صنعت حمل و نقل ترکیبی در روزهای ۱۲، ۱۳ و ۱۴ اسفند از برنامه های حاشیه ای این نمایشگاه است.
این نمایشگاه با هدف ایجاد رویکردی نوین در صنعت گردشگری و بررسی راهکارهای تحول و رونق در صنعت گردشگری، آشنایی با ابزار و صنایع نوین این حوزه و تبادل نظر در حوزه گردشگری از ۱۱ تا ۱۴ اسفند در محل نمایشگاه های بین المللی کیش برگزار می شود.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff