گذر امواج ناپایدار جوی از خلیج فارس/ سرعت باد تا 60 کیلومتر در ساعت افزایش می یابد
+ پ -
گذر امواج ناپایدار جوی از خلیج فارس/ سرعت باد تا ۶۰ کیلومتر در ساعت افزایش می یابد

کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: بر اساس آخرین تحلیل الگوهای پیش یابی تا اویل هفته آینده شاهد گذر امواج ناپایدار میانی جوی خواهیم بود که وزش باد و افزایش سرعت باد سبب متلاطم شدن آبهای خلیج فارس می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛طبق اطلاعیه ۲۵ سازمان هواشناسی هرمزگان بررسی نقشه ها و مدلهای هواشناسی بیانگر گذر امواج ناپایدار تراز میانی جو و فعالیت سامانه کم فشار فصلی بر روی استان هرمزگان اوایل هفته آینده است.

بر این اساس طی مدت یاد شده افزایش سرعت باد سبب متلاطم شدن آبهای خلیج فارس،دریای عمان و تنگه هرمز (بویژه در روز جمعه ۱۳ شهریور) خواهد شد و با توجه به این شرایط توصیه می شود تمهیدات لازم جهت تردد ایمن شناورها در این مناطق صورت پذیرد.

سید محمد تقی سدیدی، کارشناس سازمان هواشناسی در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره نوسانات جوی استان گفت:شرایط جوی باعث تلاطم دریا می شود و کاهش دما تا سه درجه سانتیگراد به همراه دارد.

وی اظهار کرد:سرعت باد بیشتر مناطق دریایی را تحت تاثیر قرار می دهد که پیش بینی می شود سرعت باد تا  ۶۰ کیلومتر در ساعت باشد و ارتفاع موج  تا دو متر باشد.

سدیدی افزود: در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در ارتفاعات و مناطق مستعد استان نیز رشد ابر با احتمال وقوع رگبار باران و رعد وبرق و افزایش لحظه ای سرعت باد و گرد و غبار پیش بینی می گردد.

بر این اساس آسمان اکثر نقاط استان غبار آلود است و در بندرعباس نیز غبار محلی و در ساعات بعداز ظهر وزش باد پیش بینی می شود.

شهرستان های سیریک و بشاگرد با دمای ۳۰درجه سانتیگراد خنک ترین و جزیره سیری با دمای ۳۶درجه گرمترین نقاط استان می باشند همچنین نوسانات دمایی شهر بندرعباس بین ۳۱ تا ۳۹ درجه سانتیگراد است.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff