گاز پارس جنوبی نفس کشیدن در پارسیان را مشکل کرد
+ پ -
گاز پارس جنوبی نفس کشیدن در پارسیان را مشکل کرد

همزمان با وزش بادهای موسمی غربی شرقی در منطقه، آلودگی‌های ناشی از فعالیت‌های پارس جنوبی در عسلویه منطقه پارسیان را فرا گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر ، جاسم بحری رئیس شورای اسلامی شهرستان پارسیان ضمن گلایه از سکوت مسئولین در قبال آلودگی‌های ایجاد شده بر اثر فعالیت‌های پتروشیمی و پالایشگاهی پارس جنوبی در عسلویه گفت: تا کنون مکاتبات فراوانی با رئیس جمهور، رئیس سازمان محیط زیست کشور و بسیاری از مسئولین ملی و استانی انجام شده اما تا کنون هیچ‌گونه نتیجه‌ای حاصل نشده است.

وی با اشاره به انتشار بوی گاز در منطقه پارسیان افزود: تا کنون بارها این اتفاق رخ داده است و مردم با مشکلات حاد تنفسی روبرو شده‌اند اما آنچه شنیده نمی‌شود صدای مردم است.

رئیس شورای اسلامی شهرستان پارسیان اظهار کرد: غالب بادهای منطقه، غربی شرقی هست که با توجه به وجود سلسله جبال زاگرس در طول جغرافیایی عسلویه تا پارسیان و کمانه شدن جریان باد عمده آلایندگی‌های جوی در منطقه پارسیان پراکنده می‌شود لذا تمامی آلودگی‌های حاصل از فعالیت‌های پارس جنوبی نصیب مردم پارسیان است.

بحری تصریح کرد: متأسفانه احساس می‌شود برخی از استاندارد‌های زیست محیطی در پارس جنوبی رعایت نمی‌شود؛ این درحالی است که صنایع و واحدهای تولیدی در قبال موضوعات زیست محیطی تعهد دارند لذا استاندارد کردن فلرهای گازی پارس جنوبی ابتدایی ترین درخواست مردم بوده و هست.

رئیس شورای اسلامی شهرستان ضمن استقبال از تولید و صنعت گفت: ما با صنعتی که استانداردهای لازم را رعایت کند و سلامت مردم را در نظر بگیرد موافق هستیم اما تأسیسات مجاور شهرستان ما احساس می‌شود به وظایف خود در قبال مردم اعتنایی ندارد.

بحری با اشاره به امتیازاتی که پارس جنوبی به مناطق پیرامونی و متأثر از صنعت می‌دهد گفت: تا کنون هیچگونه امتیازی جز در مواردی جزئی از پارس جنوبی دریافت نشده است و مردم پارسیان برای اشتغال در صنایع پارس جنوبی غیر بومی محسوب می‌شوند.

وی خاطر نشان کرد: مواد قانونی و مصوبه مجلس شورای اسلامی داریم که مناطق پیرامونی صنعت نفت تا شعاع ۱۰۰ کیلومتری از امتیازات دو درصد ارزش افزوده برخوردار شوند اما تا کنون از این اعتبار نیز خبری نبوده است.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff